بایدن تحقیر شد در حالی که مقام ارشد نیروی دریایی آمریکا ضعف نظامی را برملا می کند: “اندازه نیست!”


با شروع جنگ در اوکراین، تنش بین روسیه و غرب همچنان تشدید می شود. نگرانی ها در مورد تهدید چین با تداوم آن افزایش یافته است با تهاجم خود در دریای چین جنوبی، که خطری برای تایوان ایجاد می کند، این کشور جزیره ای مستقل پکن را متعلق به خود می داند.

به گفته دریاسالار رئیس عملیات دریایی ایالات متحده، اما ایالات متحده ممکن است تنها بتواند در یکی از این دو درگیری شرکت کند. مایک گیلدی.

او هشدار داده است ناوگان نیروی دریایی ایالات متحده آنقدر کوچک است که بتواند بیش از یک درگیری را مدیریت کند.

آقای گیلدی به کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت: “در حال حاضر، این نیرو به اندازه ای نیست که بتواند دو درگیری همزمان را مدیریت کند.”

او گفت که نیروی دریایی می‌تواند یک عملیات جنگی را انجام دهد و تنها می‌تواند حریف دوم را دور نگه دارد.

اما پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر اینکه نیروی دریایی روسیه شروع به مبارزه کرده است، ممکن است اوکراین به کمک نیروی دریایی ایالات متحده نیاز نداشته باشد. درگیری

روسیه تا کنون پنج کشتی از جمله کشتی فرود کلاس تمساح خود را از دست داده است که طبق گزارش ها در ۲۴ مارس منهدم شد.

و رزمناو کلاس اسلاوا مسکوا که گفته می شود یکی از مهم ترین آنها از نظر استراتژیک است، در ۱۳ آوریل توسط دو موشک نپتون مورد اصابت قرار گرفت.

اما اگر آمریکا قدم بردارد آقای گیلدی مدعی است که برای اعمال فشار بر چین با مشکل مواجه خواهد شد.

این به این دلیل است که ایالات متحده ممکن است زیردریایی ها، ناوهای هواپیمابر، کشتی های آبی خاکی و ناوشکن های کافی برای مدیریت هر دو درگیری نداشته باشد.

نیروی دریایی ایالات متحده در حال حاضر ۲۹۸ کشتی دارد، اما آقای گیلدی اضافه کرد که این کشور باید تا سال ۲۰۴۵ روی ناوگان هیبریدی ۵۰۰ نفری توسعه دهد.

بیشتر بخوانید: روسیه ماهواره ها را از بین می برد و تلاش می کند غرب را تعطیل کند

“من فکر می کنم آنها ترجیح می دهند این کار را به صورت مسالمت آمیز در طول زمان انجام دهند.”

اما ایالات متحده به چین هشدار داده است که اگر تهاجم نظامی خود را افزایش دهد، مطمئناً درگیر خواهد شد.

سفیر چین در ماه فوریه هشداری وحشیانه به آقای بایدن داد.

وی گفت: اگر مقامات تایوانی با جسارت توسط ایالات متحده به راه استقلال ادامه دهند، به احتمال زیاد چین و ایالات متحده، دو کشور بزرگ را درگیر درگیری نظامی خواهد کرد.

وی ادامه داد: اجازه دهید بر این موضوع تاکید کنم، موضوع تایوان بزرگ‌ترین ورق بین چین و آمریکا است.

ایالات متحده به چین هشدار داده است که در صورت نقض استقلال تایوان با “عواقب وحشتناک” روبرو خواهد شد.

لینک منبع

if (نوع utag_data.ads.fb_pixel! == “undefined” && utag_data.ads.fb_pixel ==! 0) {! تابع (f, b, e, v, n, t, s) {if (f.fbq) بازگشت؛ n = f.fbq = تابع () {n.callMethod؟ n .push = n؛ n.loaded =! 0؛ n.version = ‘2.0’; n.queue =[]؛ t = b.createElement (e)؛ t.async =! 0؛ t.src = v؛ s = b.getElementsByTagName (e)[0]; s.parentNode.insertBefore (t, s)} (پنجره، سند، ‘اسکریپت’، ‘https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’); fbq (‘init’, ‘568781449942811’) ؛ fbq (‘Track’, ‘PageView’)}