با اجرایی شدن دستور کارکنان مدارس دولتی در نیوزلند ، واکسن کووید در حال افزایش است

با اجرایی شدن دستور کارکنان مدارس دولتی در نیوزلند ، واکسن کووید در حال افزایش است


تا روز دوشنبه ، همه کارکنان مدارس دولتی در شهر نیویورک باید اولین واکسن Covid-19 خود را تزریق کنند ، که واکسیناسیون را به میزان قابل توجهی در بین مربیان افزایش داد. به گفته مقامات ، در 10 روز گذشته ، 18000 کارگر واکسینه شده اند.

در حال حاضر ، 95 درصد از تقریبا 148000 کارمند وزارت آموزش و پرورش حداقل یک بار شلیک کرده اند.

از زمان اجرایی شدن دستور کارکنان مراقبت های بهداشتی در هفته گذشته ، افزایش مشابهی در واکسیناسیون در شهر مشاهده شده است. در یک کنفرانس خبری صبحگاهی ، شهردار بیل دی بلاسیو از فرمانداران و شهرداران کشور خواست که از او پیروی کنند. او گفت: “این دستورات را اجرا کنید.” “آنها کار میکنند.” میگل کاردونا ، وزیر آموزش و پرورش ایالات متحده در یک کنفرانس مطبوعاتی کوتاه در این شهر شرکت کرد تا از نیاز به واکسن تمجید کند. او گفت: “شما درست انجام می دهید.”

بسیاری از والدین دستور واکسیناسیون را تأیید کرده اند و می گویند هنگام فرستادن فرزندان خود به مدرسه احساس امنیت می کند. مشا پورتر ، رئیس مدرسه می گوید: “این بدان معناست که حباب امنیتی در اطراف کودکان ما وجود دارد.”

اما این دستور همچنین باعث ایجاد ناآرامی می شود. هزاران کارمند بخش آموزش وجود دارد که هنوز واکسینه نشده اند و ورود آنها به ساختمان ها ممنوع است. مدیران هفته ها در مورد کمبود کارکنان هشدار داده اند. روز دوشنبه ، هزاران نفر جانشین و کارکنان دفتر مرکزی در کلاس های درس مستقر شدند. چندین مدیر گفتند که آنها می توانند مدارس خود را بدون مشکل اداره کنند. اما مبارزه برای پوشش کلاسها باعث شد معلمان به تدریس موضوعات ، نمرات و گروههای خارج از مجوز بپردازند.

جنی اوتینگر ، هماهنگ کننده مشاور در برانکس که آموزگاران 3K و pre-K را آموزش می دهد ، به کلاس آموزش ویژه کلاس هفتم اعزام شد ، جایی که قرار بود ریاضی تدریس کند. اما او گفت که هیچ تضمینی برای تحصیلات ویژه یا ریاضی ندارد.

وی با اشاره به درگیری بین دانش آموزان در یک نقطه گفت: “این برای کودکان ایده آل نبود.” “همه معلمان باید واکسینه شوند اما دارای یک فرد واجد شرایط هستند [to replace those who are not]به کودکان به ثبات زیادی احتیاج دارند ، به ویژه هنگامی که بعد از یک سال در کلاس درس نیستند. ”

اوتینگر گفت: “من با هدف موافقم اما از اجرای آن راضی نیستم.”

یکی از والدین که خواست نامش فاش نشود ، گفت که معلم مهد کودکش که از اوتیسم رنج می برد ، صبح امروز نزد معلم جدیدی قرار گرفت و چند ساعت بعد به کلاس دیگری منتقل شد. او گفت که اکنون با یک سازمان غیرانتفاعی برای شناسایی گزینه های مدرسه خصوصی برای فرزندش کار می کند. این نگران کننده است که مدارس از حمایت مورد نیاز خود ، به ویژه برای کودکان با نیازهای ویژه برخوردار نمی شوند. موقعیت کارکنان بدون مجوز در کلاسهای درس با کودکان [with] او گفت که الزامات سختگیرانه نه تنها خطرناک نیستند ، بلکه کاملاً نادیده گرفته می شوند.

شهردار دو بلاسیو تأکید کرد که هزاران نفر جایگزین آماده خروج هستند – با داشتن 9000 معلم و حدود 5000 متخصص – این شهر قصد دارد هزینه بیشتری برای ایجاد انگیزه در آنها برای دریافت موقعیت پرداخت کند. اما چندین مدیر به WNYC / Gothamist گفتند که آنها حتی قبل از اجرایی شدن دستور واکسیناسیون ، در تهیه خانه های فرعی مشکل داشتند.

مدیران نسبت به کمبود کارکنان غیر عمد ، از جمله عوامل حراست مدارس و کارکنان غذاخوری با نرخ پایین واکسیناسیون هشدار می دهند. تا روز دوشنبه ، حدود 84 درصد از مأموران امنیتی مدارس مورد تیراندازی قرار گرفته بودند ، اما تعداد متوسط ​​مدارسی که چندین مامور امنیتی در حال انجام وظیفه هستند امروز کمتر است. با این حال ، پورتر گفت که وزارت آموزش و پرورش ایمنی همه مدارس را تضمین کرده است. او می گوید: “ما کارکنان غیر شاغل را به داخل ساختمان های مدرسه کشاندیم.”

بیش از 500 کارمند خوابگاه پزشکی یا مذهبی دریافت کردند ، این بدان معناست که آنها همچنان حقوق می گیرند اما باید در خارج از مدرسه کار کنند. سایر کارمندانی که واکسن دریافت نمی کنند باید مرخصی بدون حقوق بگیرند – و بیمه سلامت خود را حفظ کنند – در غیر این صورت ممکن است استعفا دهند. شهردار دو بلاسیو گفت که او علاقه ای به اخراج افراد ندارد و می خواهد آنها را واکسینه کند تا بتوانند به سر کار خود بازگردند.

به مدارس دستور داده شد تا کارمندی را در نزدیک ورودی با لیستی از کارکنانی که می توانند وارد ساختمان شوند اما در صورت واکسیناسیون و نشان دادن شواهد در آخر هفته نمی توانند وارد شوند ، نگه دارند. پورتر گفت: “مردم صبح امروز کارت های واکسیناسیون را نشان می دهند.” بلاسیو با اشاره به تاثیر سفارشات در جاهای دیگر ، اظهار امیدواری کرد کارمندان بیشتری اخراج شده و به زودی به سر کار بازگردند.

این یک داستان در حال توسعه است و به روز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *