با کاهش محدودیت های بیماری همه گیر، تنها زیردریایی انتاریو به دنبال استقبال دوباره از گردشگران است.


HMCS Ojibwa از بیرون، با طول نزدیک به ۹۰ متر و عرض هشت متر، بسیار بزرگ است. با این حال، در داخل کاملاً مشخص می شود که چیزی به نام فاصله گذاری اجتماعی در زیردریایی وجود ندارد.

ایان ریون، مدیر موزه نظامی Elgin و HMCS Ojibwa، گفت: «اندازه‌های محفظه اساساً ما را در بیشتر دوره‌های کووید می‌بندند.

زمانی که ما باز بودیم، با ۵۰ درصد ظرفیت کار می‌کردیم، و حتی این با اندازه محفظه‌های داخل زیردریایی چالش‌برانگیز بود.

“این یک قدم زدن سریع در داخل قایق و سپس یک بحث در بیرون بود.”

این بیماری همه‌گیر تنها جدیدترین اسنافو از یک رشته بدشانسی برای جاذبه‌های گردشگری به یادگار مانده از جنگ سرد در پورت بورول، اونت است. این زیردریایی محصور در خشکی زمانی که در سال ۲۰۱۲ از هالیفاکس به روستای کوچک ۶۰۰ در ساحل شمالی دریاچه ایری منتقل شد، قرار بود سالانه ده ها هزار بازدیدکننده را به خود جذب کند.

با این حال، این بازدیدکنندگان نتوانستند تعداد آنقدر بزرگ باشند که موزه نظامی الگین بتواند هزینه ۶ میلیون دلاری حمل کشتی را به طول ۲۰۰۰ کیلومتر بپردازد. موزه بدهی خود را نپرداخت و پس از چندین پرونده قضایی، شهرداری بیهام در نهایت با این صورت حساب گیر کرد.

تورها در سال گذشته تقریباً فروخته شدند

طبق گزارش کارکنان مارس ۲۰۱۹، تا سال ۲۰۲۵، شهرداری حدود یک سوم آن را پرداخت خواهد کرد. همچنین گفته شده است که “بعید است شهرداری بیهام هرگز بتواند مبالغ بدهی خود را پس بگیرد.”

با کاهش محدودیت های همه گیر، تنها زیردریایی انتاریو به دنبال استقبال دوباره از گردشگران است |  اخبار سی بی سی
ایان ریون، مدیر موزه نظامی الگین و HMCS Ojibwa، بین موتورهای دوقلوی کشتی ایستاده است. اکنون که محدودیت‌های بهداشتی همه‌گیر کاهش یافته است، او امیدوار است که تجارت برای یک جاذبه توریستی که همه چیز تقریباً محدود است شروع شود. (کالین باتلر / CBC News)

سپس همه گیری اتفاق افتاد. ریون گفت که تعطیلی های منظم موزه نظامی الگین را از بدهی خود به شهرداری حتی بیشتر عقب می اندازد.

با این حال، همه چیز در حال جستجو برای موزه است. ریون برای تابستان امسال هیچ پیش بینی نمی کند. اما اگر تابستان گذشته (ژوئن تا سپتامبر) نشانه ای بود، علاقه عمومی زیادی به رزرو مکان در یک تور وجود دارد.

او در مورد نقاط باز برای گشت و گذار در قایق گفت: «ما همه را فروختیم به جز هشت. «بیشتر آن‌ها مکان‌های تکی در تورهای مختلف بودند که می‌خواستند دو نفر را در یک مکان قرار دهند و ما نمی‌توانستیم این کار را انجام دهیم.

تابستان گذشته هر روز مردم را دور می‌کردیم.

زیردریایی به مشاغل محلی تغذیه می کند

برای اهداف گردشگری، این قایق می تواند نیم ظرفیت ۲۲۰۰ نفر در فصل را حمل کند و سال گذشته ۲۱۹۲ نقطه فروخته شد.

آنها از لندن، ویندزور، کیچنر-واترلو و منطقه بزرگ تورنتو می‌آیند و قبل از ترک، معمولاً مقداری وقت و پول را در مغازه‌ها و رستوران‌های خیابان رابینسون، نوار اصلی پورت بورول، صرف می‌کنند.

با کاهش محدودیت های همه گیر، تنها زیردریایی انتاریو به دنبال استقبال دوباره از گردشگران است |  اخبار سی بی سی
Izzy’s Schooners Patio و عرشه پشتی Lookout بهترین منظره را در دهکده Port Burwell برای دیدن تنها موزه تاریخی استان که زیردریایی تبدیل شده است، ارائه می دهد. (کالین باتلر / CBC News)

«مردم را جذب می کند. ما گروه‌های ۳۰ یا ۴۰ نفری را دریافت می‌کنیم که فقط برای رفتن به زیرساخت می‌آیند.» کشتی بلند

«آنها اینجا می نشینند و به آن نگاه می کنند و غذا می خورند و سپس می روند. مطمئناً برای من تجارت می آورد.»

مانند بسیاری از رستوران‌ها، اینگلز عرشه پشتی خود را در طول اوج همه‌گیری گسترش داد تا فضای بیرونی خود را به حداکثر برساند. با اینکه کشتی پشت رستوران او بسته بود، مردم آمدند تا از راه دور نگاه کنند.

او گفت: “دومین باری که باز بودم، آنها آمدند.” “من تنها کسی هستم که چنین دیدگاهی دارم، بنابراین من خوش شانس هستم.”

اینگلز گفت که با افزایش محبوبیت زیربنا، تعداد مشاغل و مشتریان در خیابان رابینسون نیز افزایش می یابد. در واقع، او گفت، به استثنای سال‌های همه‌گیری، از زمانی که رستورانش را در سال ۲۰۱۶ خرید، هر سال شاهد دو برابر شدن کسب‌وکارش بوده است.

“من فکر میکنم که هست. کجا دیگر می توانید وارد یک ساب شوید؟ یک برچسب قیمت به آن متصل است، اما هر چیزی یک برچسب قیمت دارد. مردم از همه جا می آیند.»

در HMCS Ojibwa، ریون هنوز در حال سازماندهی برای تابستان است. از آنجایی که کووید-۱۹ همیشه محتاط می‌تواند دوباره شعله‌ور شود، او ظرفیت زیردریایی را در ۵۰ درصد سطح قبل از همه‌گیری حفظ می‌کند و از مردم می‌خواهد خود را پنهان کنند.

ما هنوز قویاً به مردم توصیه می‌کنیم از ماسک در داخل هواپیما استفاده کنند، ما هنوز به شدت ظرفیت ۵۰ درصد را حفظ می‌کنیم. ما نمی‌خواهیم در معرض خطراتی قرار بگیریم که بتوانیم از آن اجتناب کنیم.»