بحران در اوکراین (۱۱ ژوئیه ۲۰۲۲) – اخبار


پیوست ها

جواب گرمای طاقت فرسا تابستان

به عنوان بخشی از اقدامات متقابل پیشگیری از گرمازدگی، تیم امدادی AMDA (یک پرستار و هماهنگ کننده) آب بسته بندی شده را در مرکز کمک تخلیه اوکراین در Beregsurany، مجارستان فراهم کرد.

این منطقه در شرق کشور امسال تابستان بسیار گرمی را تجربه می کند که بالاترین دمای آن به ۳۸ درجه سانتی گراد رسیده است. گفته می شود که دما معمولاً در حدود ۲۷ حتی در گرم ترین زمان سال باقی می ماند.

در همین حال، AMDA سه فن برقی را به همتای محلی خود Karpatalja Haz در Kisvarda اهدا کرد تا به داوطلبانی که در انبار بدون تهویه مطبوع کار می کنند کمک کند. از آنجایی که گرما به آنها آسیب می رساند، هواداران به خوبی مورد قدردانی قرار گرفتند زیرا می توانستند در حالی که وسایل کمکی برای خدمت آماده می شدند خنک شوند.

رویداد آشپزی برای کمک به تخلیه‌شدگان اوکراینی

با Karpatalja Haz، AMDA به یک رویداد آشپزی که در کیشوردا به عنوان بخشی از جنبش حمایت از مهاجران اوکراینی برگزار شد، پیوست. در مجموع ۲۰ گروه در این مراسم شرکت کردند.

در میان غذاهای مختلف مجارستانی و اوکراینی نودل سرخ شده ژاپنی (yakisoba) بود که توسط Karpatalja Haz و AMDA تهیه شده بود. پاستا آنقدر محبوب بود که برخی از مردم چندین بار آن را خریدند. در غرفه نودل، هر یک از کارکنان یک لباس سنتی ژاپنی پوشیدند که حاوی پیام های حمایت از کمک کنندگان ژاپنی به AMDA بود.

علاوه بر این، به بازدیدکنندگان نوشیدنی های ورزشی رایگان برای آب رسانی در هوای گرم ارائه شد. این نوشیدنی توسط دولت توکوشیما ژاپن اهدا شده است که قرارداد همکاری با AMDA امضا کرده است.

تمام عواید برای خرید اقلام امدادی برای حمایت از پناهندگان اوکراینی مصرف خواهد شد.