برای پخش آن یا اجتناب از آن؟

برای پخش آن یا اجتناب از آن؟


با توجه به عنوان ، مستند Netflix وحدت: شجاعت در بحران هدف الهام بخشیدن به مردم است. به کارگردانی اورلاندو فون اینسیدل – نامزد اسکار برای نویسندگی بلند ویرونگا برنده اسکار داستان کوتاه کلاه سفید، هر دو محصول Netflix با 10 مدیر مشترک همکاری می کنند تا خط مقدم بیماری همه گیر کووید -19 را بگویند و هیچ استدلالی در مورد تأثیر احساسی آن وجود ندارد.

خلاصه: فیلم با تصاویری از جمعیت زیاد در مهمانی های داخلی و خارجی ، شلوغ شهری ، شب سال نو 2020 آغاز می شود. موضوع بد: ژانویه بیماران کووید و مرگ و میر از اینجا شروع می شود. ما با ونوا لین ، ویدئو بلاگر در ووهان چین ملاقات کردیم ، وقتی افسران داوطلب شدند که پزشکان و پرستاران را پس از بسته شدن وسایل نقلیه عمومی به بیمارستان ها ببرند. خیابانها بیشتر خالی است. در تهران ، ایران ، محمدرضا و سارا خاکی برای رعایت دستورات قرنطینه در آپارتمان خود پنهان شدند. آنها هنگام ابراز تردید در مورد توانایی دولت خود در واکنش به بحران ، تلویزیون را تماشا کردند که پاپ برای جهان دعا می کند.

حسن عقاد ، پناهنده سوری در لندن ، هنگام کار ، نظافت و ضدعفونی در یک بیمارستان فرار می کند. داستانهای او در رسانه های اجتماعی که همکاران سخت کوشش را برجسته می کند ، ویروسی هستند. Renata Alves از Paraisopolis Favela ، So Paulo ، برزیل ، یک ناوبر GPS برای اولین سرویس آمبولانس مورد اعتماد در منطقه است ، که محصول کمکهای شخصی است. معمولاً یک هماهنگ کننده رویداد ، او از درهم پیچیدگی فاولا در خیابان ها و کوچه ها به خوبی آگاه بود و تصمیم گرفت در طول همه گیری کمک کند.

در میامی ، دکتر امان هندرسون به صراحت در مورد اینکه چقدر دشوار است اعلام کند که مردم در حال مرگ هستند صحبت می کند. وظیفه وی در بیمارستان دانشگاهی میامی ارائه باران ، مراقبت های پزشکی و ماسک صورت برای افراد بی خانمان است که به شدت از بحران آسیب دیده اند. دکتر رزا لوس لوپز از لیما ، پرو ، به تعدادی از مسائل می پردازد: بیماران مبتلا به کووید در واقع در بیرون صف آرایی کرده اند ، آزمایش پزشکان و کارکنان برای افزایش ، پنومونی خود او و وضعیت پسر 15 ساله آلدایر مثبت است ، کسی که دچار حمله قلبی می شود او نیاز به تراکئوتومی دارد.

در دهلی هند ، زن و شوهری عصبی در بیمارستان شلوغ به سراغ متخصص زنان و زایمان می روند. نه چندان دور ، مراسم تشییع جنازه در خیابان ها سوزانده می شود. پروفسور سارا گیلبرت آسترا زنکا از دانشگاه آکسفورد مشتاق ساخت واکسن است. در ژنو ، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی ، دکتر تدروس آدنام ، هنگام مبارزه با گسترش و سیاست زدگی ویروس ، لحن سنجیده ای را حفظ می کند.

سری شبکه های اتصال
عکس: Netflix

شما را یاد چه فیلم هایی می اندازد؟: کاملا تحت کنترل دولت ترامپ را مسئول شکست های همه گیر می داند. در همان نفس در واکنش به ابتکار کووهید در ووهان ، دولت چین این موضوع را پوشش می دهد. آخرین کشتی ویروس کرونا اصلی هنگام فوران ما را به مقصد می رساند. و 76 روز داستانهای کادر پزشکی برجسته ووهان را ضبط می کند.

عملکرد برای تماشا: در داستانهای اکاد ، آلوز ، هندرسون و لوپز ، آنها به عنوان افرادی خستگی ناپذیر و مصمم نشان داده می شوند (اگر فیلم فقط روی آنها تمرکز می کرد قوی تر می شد – بیشتر در یک دقیقه).

گفتگوی فراموش نشدنی: “ما به انجام بهترین کار ادامه خواهیم داد. ما به ایستادن ادامه می دهیم. ”- آلوز

جنسیت و پوست: هیچ چیزی.

برداشت ما: همه رویکردهای فون اینسیدل در مورد داستانهای طاعون بسیاری از مسائل را در بر می گیرد و سعی می کند تعدادی از موضوعات جهانی را لمس کند. همگرایی باد ناشی از سلامت روان (رضا با پزشک در مورد علائم مختلف جسمی صحبت می کند و می گوید که با اضطراب پایدار هستند) ، منجر به عروسی و مراسم تدفین مجازی می شود و ملی گرایی را سیاسی می کند. “زن و شوهر دهلی سرانجام در یک داستان بچه ای سالم به دنیا می آورند که احساس می کند توسعه نیافته است ؛ ما برای خاکی متاسف شدیم وقتی او درگذشت عمویش با پدرش از طریق Fasttime عزاداری کرد ، اما فراتر از آن ما او و رضا را به خوبی نمی شناسیم.

لوپز می گوید مستندی درباره این که چگونه اپیدمی فاجعه جوامع محروم را تشدید می کند ، قوی ترین حالت خود را دارد: با نکات آشکار از ماسک و روکش روی صورت ، “این طرف فقیر پرو است.” هندرسون در حال کمک به مردی است که از ناحیه سر دچار آسیب دیدگی شده است و توسط مأموران شهر میامی تحت یک پل هوایی در اردوگاه بی خانمان هایش بولدوزر شده است. آکورد ویدئویی را منتشر کرد که در آن دولت انگلیس از پیشنهاد بسته عزاداری برای پزشکان و پرستاران شرمنده بود ، اما بسیاری از کارکنان سطح پایین مانند او ، که بسیاری از آنها نیز مهاجر بودند-مدافع تغییر سیاست بودند. همیشه و امدادگران برای کمک به بیماران از سالن ها و راه پله ها می گذرند و او ناراحت است که چگونه کووید از اضطراب آنها رهایی می یابد: “چه زمانی همه چیز تمام شد؟ دیگری آیا طاعون تمام شده است؟ او می پرسد.

برخی از این داستانها نیاز به اکتشاف بیشتر دارند. در فاویلا ، که از فقر رنج می برد ، صحنه هایی که آثار آلوز را به تصویر می کشد ، فوری و فریبنده است و می تواند نمای کاملی از همه آفت های دیگر او ذکر کند. همگرایی وقتی ترور جورج فلوید توسط یک افسر پلیس محرکی برای عدالت اجتماعی در سراسر جهان بود – موضوعی دیگر که شایسته مستند خودش است – که برای هندرسون در مواجهه با تصاویر نژادی و اخلال در دوربین های امنیتی صدق می کند ، مطرح شد. افسر پلیس. اگر فیلم بیشتر مورد توجه قرار می گرفت و تدوین سخت تری انجام می داد ، اهمیت بیشتری پیدا می کرد.

اما نکته اصلی فیلم ایجاد وحدت در برابر فاجعه است. مطمئناً داستان تکان دهنده است و صحنه های آن شدید و دردناک است و واقعیت های تلخ را با گرایش شدید گزارشگری رسانه ها به تصویر می کشد. همگرایی در این تراژدی کمی امید می یابد و در نهایت با آهنگی سرگرم کننده و کمی دستکاری کننده به پایان می رسد. اما در نهایت همه چیز خوب است.

تماس ما: آن را بخار دهید اگرچه روایت آن گسترده است ، وحدت: شجاعت در بحران این اغلب یک سند قدرتمند است ، گاهی اوقات به سختی دیده می شود تا به ما یادآوری کند که افراد حتی در بحران جهانی می توانند تغییر ایجاد کنند.

جان سربا نویسنده و منتقد مستقل مستقر در گرند رپیدز ، میشیگان است. درباره کار او در Johnserbaatlarge.com بیشتر بخوانید یا او را در توییتر دنبال کنید: جونسربابه

جریان مدیریت وحدت: شجاعت در بحران در نتفلیکسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *