برج بابل – آیا دنیای مدرن هزار سال پیش بود؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


گفته می شود برج بابل اولین آسمان خراش جهان و همچنین نمادی از قدرت و غرور شهر باستانی بابل است. ساختمان عظیم ذکر شده در کتاب مقدس نسل به نسل را شگفت زده کرده است. مورخان فقط در یک چیز توافق داشتند: گفته می شود این برج به آسمان می رسد. هرودوت، پدر تاریخ، این نماد بابل را یکی از عجایب جهان توصیف کرد.

دانشمندان کتاب مقدس مدتهاست که آیا برج بابل واقعا وجود داشته است بحث کرده اند. اکنون، به نظر می رسد یک تخته سنگی چشمگیر که قبلاً در فیلم دیده نشده بود، به این سؤال پاسخ دهد. ویدیوی زیر از سریال «رازها: برج بابل» را تماشا کنید.

قدمت برج بابل به سال ۲۲۴۲ قبل از میلاد برمی گردد، اگرچه این موضوع مورد مناقشه است. در اینجا جزئیات بیشتری توسط یکی از نویسندگان کتاب جزئیات بیشتر درباره برج بابل آمده است. داستان برج بابل در کتاب مقدس در پیدایش ۱۱:۱-۹ آمده است. برای کسانی که ترجیح می دهند، ویدیوی زیر برای خواندن این داستان است.

روایت کلی داستان برج بابل، خاستگاه چندزبانگی را که امروزه می بینیم، نشان می دهد. خدا نگران بود که انسان‌ها به ساختن برج توهین کنند تا شبیه خدایان شوند و خودشان به بهشت ​​بروند و/یا از سیل دوم جلوگیری کنند. مردم بابل به خود زحمت خواندن پیدایش ۹:۱۱ را ندادند، جایی که خدا وعده داد که دیگر هرگز جهان را با سیل ویران نخواهد کرد.

به هر حال، برای جلوگیری از این، روایت ادامه می یابد – خداوند چندین زبان را آفرید. بنابراین، انسان ها به گروه های زبانی تقسیم شدند که قادر به درک یکدیگر نبودند و به همین دلیل برج را نمی توان ساخت. از آن نقطه به بعد، جهان در هرج و مرج فرو رفت و مدرنیته در آن زمان متوقف شد. اگر خدا یا موجودات دیگری (بیگانه ها؟) وجود نداشت، آیا مدرنیته حدود ۱۰۰۰ سال پیش می توانست به وجود آمده باشد؟

اما آیا داستان واقعی است؟ بیایید نگاهی دقیق تر به داستان کتاب مقدس بیندازیم و به یک جنبه کلیدی اشاره کنیم. توجه داشته باشید در پیدایش ۱۱: ۶.

این هست دستگاه فرمود: اگر به عنوان افرادی که هم زبان هستند با آن شروع کنند، پس هیچ کاری که بخواهند انجام دهند برایشان غیر ممکن نخواهد بود. »

بله، ممکن است خداوند جنبه های کفرآمیز تلاش آنها را دوست نداشته باشد، اما دغدغه اصلی او این نبود. بجای، “هیچ کاری که بخواهند انجام دهند برایشان غیر ممکن نخواهد بود.چرا خداوند در آن زمان اینقدر به فکر دسترسی انسان به مدرنیته بود؟ و امروز خداوند نسبت به این امر بی تفاوت به نظر می رسد، زیرا در دوران اخیر مدرنیته پیشرفت زیادی داشته است. چطور می شود این را توضیح داد؟

پاسخ ممکن است در مفهوم کتاب مقدس “روز هزاره” نهفته باشد، که منعکس کننده برنامه هفتگی شش روزه و شنبه یک روزه وجود انسان مدرن است. این دیدگاه این موضع را اتخاذ می کند که هر هزار سال در واقع یک روز مطابق با خدا (همانطور که در مزمور ۹۰:۴ و دوم پطرس ۳:۸ بیان شد) و در نهایت، در پایان ۶۰۰۰ سال پس از خلقت (یا آغاز خلقت برای مدرن) است. مرد)، او عیسی را باز خواهد گرداند تا به عنوان پادشاه برای هزار سال آغاز شود.

با وجود اینکه بسیار قابل پیش بینی است، رد خدا توسط آدم و حوا شروع یک دوره ۶۰۰۰ ساله است که در آن بشریت رها می شود تا از هر ایدئولوژی که انتخاب می کند پیروی کند – با دخالت اندک خدا. درباره جدول زمانی برنامه های خدا از ابتدا تا انتها از یک دیدگاه واحد بیشتر بیاموزید – “کاوش در جهان پیش از آدامز – اولین پارک ژوراسیک”.

خدا می داند با دانستن قلب مردم که اگر مدرنیته زودتر بیاید، بشر نمی تواند از مدرنیته برای نابودی خود استفاده کند. در متی ۲۴:۲۲ می گوید: «اگر آن روزها کوتاه نمی شد، هیچ کس زنده نمی ماند…» مفهوم اینجا این است که اگر مسیح برنگردد… بشریت رفته است. به دست انسان رفته است. اینجا بیشتر بیاموزید

نگرانی اصلی خداوند برای مردم در برج بابل این بود که مدرنیته می تواند خیلی زودتر از برنامه ریزی شده ۶۰۰۰ ساله برای زندگی بشر بیاید. برای کسانی که به این داستان کتاب مقدس اعتقاد ندارند، باید به این سوال پاسخ داد – چه چیزی باعث صعود انسان به دنیای مدرن امروزی شد. چرا یکدفعه این اتفاق افتاد و نه قبلا؟

پس ما از نظر مدرنیته انسانی کجا هستیم؟ علیرغم اختراع بسیاری از چیزهای شگفت انگیز با ناهنجاری های جالب که در طول هزاران سال رخ داده است، هیچ چیز در تاریخ ثبت شده بشر به آنچه انسان در ۲۰۰-۴۰۰ سال گذشته انجام داده است، نزدیک نیست. انگار دنیا تا همین اواخر یک خط مستقیم بود – و بعد یک سگ بزرگ آمد. در اینجا یک مثال ساده از این موضوع از نظر تولید ناخالص داخلی و آمار جمعیت جهان آورده شده است.

دنیای مدرن در طول هزاران سالدر مورد اینکه چرا مدرنیته ناگهان ظاهر شد، بحث های زیادی در بین مورخان وجود دارد – این تز است. یکی از عناصر کلیدی در موفقیت دنیای مدرن مدرن، توانایی سازماندهی است. سازمان به معنای آموزشی، اقتصادی، زبانی، فرهنگی و نظامی و مدیریت آن. با این حال، بشریت را نمی توان سازماندهی کرد؟ آیا این صرفاً تصادفی است که انفجار مدرنیته امروزی کاملاً در چارچوب زمانی ۶۰۰۰ ساله ای که قبلاً ذکر شد مطابقت دارد؟ بحث برای درک این تازگی شگفت‌انگیز ادامه دارد – متخصصان انسانی ما قطعا نظرات کارشناسی زیادی خواهند داشت.

آیا این دلیل داستان خداست یا موجودی فرازمینی که حوادث تاریخی هزار سال بشر را اداره کرده است؟ یا فقط یک تصادف عجیب است؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

پست های یکشنبه بیشتر را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.