بررسی زمین – کوه های خارج از تپه های رسوبی – باب خبر


ژانر ساخت بقا به چند چیز معروف است: منحنی‌های یادگیری شیب‌دار، کمی آشغال در سیستم‌های آن‌ها، و یک احساس جدی و، صادقانه بگویم، تجربه قابل پیش‌بینی که شما را گرسنه و تشنه می‌کند. Obsidian’s Grounded سرد و بی دفاع، که پس از دو سال در پیش نمایش بازی Xbox در حالت ۱.۰ راه اندازی شد، این موضوع را به طور کامل رد می کند. در عوض، بهترین بخش‌های این بازی‌ها را می‌گیرد، آن‌ها را جلا می‌دهد و حسی کودکانه به آن‌ها می‌دهد و به آن‌ها حس جذابی از مکان و چشم‌اندازی منحصربه‌فرد می‌دهد.

مقدمه تنظیمات بازی ساده است: شما به عنوان یکی از چهار بچه ای بازی خواهید کرد که به طور غیرقابل توضیحی به اندازه یک مورچه کوچک شده اند و باید از خودتان (و حداکثر سه شریک تعاونی) در The Backyard مراقبت کنید. کاملا عادی خانه مسکونی منطقه ای که اگر تغییر ناگهانی قد شما نبود، کمتر به چشم می آمد.

در حیاط خلوت، شام یک قورباغه برشته شده در آتش، یا شاید گنوکی نهایی است، و بزرگترین ترس شما دیگر تکالیف و زمان خواب شما نیست، بلکه عنکبوت های گرگ و زنبورها هستند. این نوعی آزمایش فکری است که هیچ کس کودکی را بدون فکر کردن ترک نمی کند – چه می شد اگر من بودم براستی کمی؟ – بنابراین، بازی هر سلاح، معجون، پناهگاه امن و موارد دیگر را از چشمان فرزندانش پاک می کند.

برای هوپس و دوستانش، چند قدمی بیرون از حیاط خلوت، به سفری در جنگلی متراکم و خطرناک تبدیل می شود.
برای هوپس و دوستانش، چند قدمی بیرون از حیاط خلوت، به سفری در جنگلی متراکم و خطرناک تبدیل می شود.

ساعت های اول به سرعت این گونه بازی ها صعود نمی کند و این به خاطر تیمی است که آن را مدیریت کرده است. معمولاً در یک بازی کاردستی بقا، کار ساده ساختن آتش کمپ یا ساختن تبر می‌تواند منجر به خراش جدی در سر شود که دلیل آن بد توضیح دادن دنیای بازی است. راهنمای مقدماتی Grounded و لیستی که قابل درک است کمک می کند تا دقیقاً به چه چیزی نیاز دارید و اغلب چگونه آن را دریافت کنید.

این به طور مستقیم مبارزه را آسان تر نمی کند یا ساخت پایگاه را کمتر وقت گیر می کند، اما به طور غیرمستقیم آنقدر در اسکریپت بازی احساس می کنید که همیشه می دانید چه کاری باید انجام دهید. همانطور که بازی به سمت تبدیل شدن به شخصیت شما ادامه می‌دهد، Grounded قطعا یکی از استقبال‌کننده‌ترین بازی‌ها در نوع خود است.

بازتاب علمی تخیلی بازی در دهه ۹۰ – وضعیت ناگهانی شما در نوجوانی نتیجه تجربه ای است که با پیشرفت داستان کشف خواهید کرد – ایستگاه های میدانی زیادی در اطراف حیاط خلوت متراکم وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. برای مطالعه موادی مانند الیاف گیاهی، پاهای عنکبوت و ساقه قاصدک. همانطور که آنها را مطالعه می کنید، همه چیزهایی را که باید در مورد آنها بدانید، از جمله دستور العمل های مورد نیاز آنها را کشف خواهید کرد.

این کمک می کند تا سطح پایه را در آن چند جلسه مهم اول بالا ببرید، زیرا در حالی که هنوز برای ساختن برخی از عناصر پیچیده تر به چیزهای زیادی نیاز ندارید، آنها را کشف خواهید کرد – و در نتیجه جایگاه آنها را در جهان – تا حد زیادی درک خواهید کرد. وسعت چنین بازی هایی قبلا مجاز بود. این شروع به توضیح The Backyard با سرعت بسیار بهتری نسبت به بازی‌های مشابه من در طول سال‌ها می‌کند.

ساعات اول هنوز سخت است، به خصوص زمانی که انفرادی می دوید. بیشتر برخوردها و حتی فعالیت‌های غیر رزمی برای چند بازیکن طراحی شده‌اند. گرفتن عنکبوت در ساعت اول برای شما حکم اعدام است، اما با چند دوست قابل کنترل تر است. به همین ترتیب، ساختن یک پایگاه خانگی واقعاً استادانه به مانورهای زیادی در خط مونتاژ نیاز دارد، مانند حمل صفحات چمن از بیابان به خانه. هر مجموعه دست اضافی، بازی را جذاب‌تر می‌کند، که معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که Co-op یک گزینه باشد، اما قابل درک‌تر است.

هنگامی که شب فرا می رسد، بهتر است یک برنامه عملیاتی روشن داشته باشید یا فقط آن را بخوابید.
هنگامی که شب فرا می رسد، بهتر است یک برنامه عملیاتی روشن داشته باشید یا فقط آن را بخوابید.

در مورد ساخت پایه، Grounded بسیاری از چیزهای قابل ساخت را به روش های سرگرم کننده ارائه می دهد. در قلب داستان، بچه ها در مورد ساختن پایگاه و ساخت سلاح فکر می کنند، همان طور که کوین مک آلیستر در مورد تله های انفجاری خانه دزدان خود در خانه تنها فکر می کند. ایجاد یک پناهگاه امن برای خود در Grounded، مانند قرار دادن Micro Machines بر روی کف‌های چوب سخت برای خنثی کردن مزاحمان وحشی، نه تنها به این معنی است که فضا را با ابزارهای اولیه بقا مانند میز یا چادر پر کنید، بلکه کودکانی که می‌خواهند آن را پر کنند. ای کاش در دست داشتید، مانند ترامپولین و حلقه بسکتبال.

بیشتر داستان از طریق گزارش‌های صوتی و صحنه‌های برش گاه به گاه روایت می‌شود، اما شخصیت‌ها معمولاً در حین کاوش در مورد چیزهایی اظهار نظر می‌کنند، مانند ظاهر سرخرطومی‌ها، بینی‌های خاردار و پرپشت‌شان، یا اینکه چگونه شده‌اند. همیشه به شما یاد داده اند که غذا را هدر ندهید. اینها کودکانی هستند که با شرایط باورنکردنی مواجه می شوند، اما هنوز موفق می شوند مانند کودکان رفتار کنند و صحبت کنند. آن‌ها همچنین نقاط دیدنی منحصربه‌فردی را در دنیای خود کاوش خواهند کرد، مانند هات داگ‌های دور ریخته‌شده، جعبه‌های آب میوه‌های ریخته شده، و مورچه‌های پر از گذرگاه‌های مخفی.

مخلوط های بوفالو اسموتی هستند و مبلمان شامل چیزهایی مانند یک مبل بزرگ متلاطم ساخته شده از بلوبری است. واضح است که همه چیز در جهان از ذهن یک کودک نشات می گیرد. دیدگاه کودکان ممکن است به طور چشمگیری تغییر کند، اما آنها هرگز جهان بینی جوانی خود را از دست نمی دهند و این تفاوت زیبایی شناختی بزرگترین مزیت Grounded است. رنگ ها مانند فیلم اخیر دیزنی از صفحه نمایش بیرون می آیند و حتی خطرناک ترین دشمنان بازی نیز حسی کارتونی دارند. این از آن نوع بازی‌های ساختگی تاریک و ترسناک برای بقا نیست که ممکن است به آن عادت داشته باشید. اگر Minecraft یک بازی برای کودکان با ذهن یک بزرگسال است، پس Grounded یک بازی برای بزرگسالان با قلب یک کودک است.

این یک تعریف است، اما شروع به توضیح یکی از نقاط ضعف بازی نیز می کند: در حالی که فهرست کاردستی از نظر اندازه چشمگیر است، به خصوص لیست کامل سلاح ها که شامل ده ها توپ مختلف، شمشیر، کمان و بمب می شود. ، برخی از بخش‌های فهرست کاردستی به شدت پراکنده هستند. من تعداد زیادی از این بازی را در حالت بقا بازی کرده ام، که در آن همه تهدیدها واقعی هستند، اما متوجه شدم که از آزادی حالت خلاقانه و دستور العمل های قابل بازگشایی آنی آن لذت می برم، که پس از پایان داستان به بازی اصلی تبدیل شد. با دیدن همه ویژگی های بازی در یک جا متوجه شدم که به غیر از برخی مبلمان هوشمند و برخی موارد مهم مانند میز، بازی چیز زیادی برای تزئین خانه شما ندارد.

البته این The Sims نیست، اما در هر دسته ای به جز دکوراسیون داخلی، فهرست ساختمان های ضروری جامد است. اگر به حفاظت نیاز دارید، پایه تفنگ زمینی و نقشه های دفاعی عالی هستند. با این حال، اگر بیشتر از عملکرد به دنبال مد هستید، Grounded چیزی بیش از چند صندلی و یک کابینت جذاب کمتر از کوچکترین IKEA جهان است.

قرار است برای مدتی از برخی دشمنان اجتناب شود.
قرار است برای مدتی از برخی دشمنان اجتناب شود.

گالری

در این راستا، بازی آنقدر که شما دوست دارید تعاملی و تجربی نیست. هر چیزی هدف خاصی دارد و هیچ راهی برای دور زدن قوانین آن وجود ندارد. شما می توانید برخی از جلوه های زرهی را با معجون ها خنثی کنید، و بالعکس، اما این ها عناصر بسیار اساسی سبک RPG هستند که Obsidian و دیگران قبلاً روی آنها کار کرده اند. روشی که می توانید یک واکنش زنجیره ای از رویدادها برای حل مشکلات در بازی هایی مانند Minecraft، Project Zomboid و دیگر غول های این سبک ایجاد کنید، در اینجا کاملاً وجود ندارد، اگرچه من معمولاً از حذف مشکل عنکبوت با درگیر کردن آنها لذت می بردم. سوسک های سرسخت یواشکی

اگر زیبایی عجیب و غریب آن بزرگترین دستاورد او باشد، سطح صیقلی Grounded بزرگترین شگفتی اوست. در تجربه من، بازی‌های ساخت بقا نسبت به سبک‌های دیگر مستعد هرج و مرج هستند. شاید به خاطر ابزار فراوانی باشد که بازیکنان برای تغییر دنیای خود در اختیارشان قرار می‌دهند، یا این که می‌خواهند خیلی از این بازی‌ها را زودتر منتشر کنند، بنابراین اغلب اوقات تجربه جدیدی به بازیکنان می‌دهند، اما من Grounded را دوست دارم. آنها انتظار دارند با یکدیگر زندگی کنند. این آشفتگی، اما من واقعا چیز زیادی از آن پیدا نکردم.

Combat در اول شخص یا سوم شخص خوب به نظر می رسد، و بازی پلتفرم می تواند گاهی اوقات با شناور بودنش کمی متزلزل باشد، اما در بیشتر موارد، به نظر می رسد Grounded از جایگاه خود به عنوان یک بازی آینده در نسلی طولانی از این سبک لذت می برد. . – آزمایشات فکری و جدیدترین پروژه از تیمی مستقر و متخصص مانند Obsidian. او هم خوش شانس است، زیرا بسیاری از عناصر ناوبری بازی – از شناور شدن روی ساقه قاصدک گرفته تا پارکور در چمن های منحنی و کاوش در اعماق یک حوضچه کوی – نیاز به صیقل دادن دارند تا مطمئن شوید اشتباهات شما متعلق به شماست، نه آنها. اسباب بازی. به جز چند پرش از دست رفته روی شاخه های درخت، هیچ مشکلی با کنترل و احساس کلی بازی نداشتم.

Grounded بزرگترین بازی در نوع خود نیست و بیشتر لحظات گیم پلی گام به گام در بازی های دیگر دیده شده است. با این حال، محیط تخیلی آن را فوراً جذاب می‌کند، تا آن را به عنوان یک ماجراجویی منحصربه‌فرد شبیه به بچه‌ها هیجان زده کند، آن را فراتر از همتایان خود جلا می‌دهد و آن را در دنیایی مملو از صحنه‌های آشنا قرار می‌دهد که می‌توان آن را به روش‌های شگفت‌انگیز جدیدی دید. زمین آسان نیست.