برنامه ناهار مدرسه گرسنه است

برنامه ناهار مدرسه

غذای سالم بچه ها را سالم می کند، درست است؟ درست است، اما برای اینکه کودکان غذاهای سالم بخورند، ابتدا باید به آنها دسترسی داشته باشند. متأسفانه در برنامه ناهار امروز مدرسه به سختی می توان غذای سالم به دست آورد. کافه‌های مدارس حتی با کمک قانون تغذیه کودکان به شدت کم‌بودند. قانون تغذیه کودک که توسط رئیس جمهور لیندون بی. جانسون در سال ۱۹۶۳ به تصویب رسید، یک قانون فدرال است که از برنامه ملی ناهار مدرسه که مسئول تغذیه بیش از ۳۰ میلیون کودک در هر روز در بیش از ۱۰۱۰۰۰ مدرسه دولتی و خصوصی است، ناشی می شود. با این حال، با تورم و کاهش بودجه مدارس، فقط ۱ دلار برای هر دانش آموز صرفه جویی می شود. کافه تریاها به سادگی نمی توانند غذای تازه و سالم مورد نیاز کودکان را فراهم کنند. گاهی اوقات مدارس راهی جز شرکت در برنامه کالایی USDA برای اقلامی مانند گوشت و پنیر ندارند. این اقلام از ذخایر مازاد کشاورزان به دست می‌آیند، و اگرچه ممکن است راهی مقرون‌به‌صرفه برای به دست آوردن مواد غذایی گران‌قیمت باشد، اما همانطور که در سال ۲۰۰۸ ثابت شد، زمانی که یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان گوشت برنامه ملی ناهار مدرسه گرفتار این بیماری شد، می‌تواند فاجعه‌بار باشد. . گاوها

قانون کودکان سالم و بدون گرسنگی

خبر خوب این است که لایحه‌ای در مجلس نمایندگان در حال رای‌گیری است که طی ۱۰ سال آینده ۴.۵ میلیارد دلار برای کمک به تغذیه دانش‌آموزان آمریکایی اضافه می‌کند. این اولین افزایش غیر تورمی بودجه برنامه ناهار مدارس توسط دولت فدرال در ۳۰ سال گذشته خواهد بود. قانون کودکان سالم و بدون گرسنگی در آگوست ۲۰۱۰ به اتفاق آرا توسط سنا تصویب شد و قرار بود تا پایان سپتامبر در مجلس نمایندگان رای گیری شود. به نظر می‌رسید که بی‌تفاوت باشد، به‌ویژه از آنجایی که سنا این لایحه را از طریق فرآیندی به نام تصویب به اتفاق آرا تصویب کرد، جایی که آنها با تصویب آن بدون رأی‌گیری موافقت کردند. از آن زمان، لایحه دو حزبی در کنگره به تعویق افتاده است و تا پس از انتخابات ۱۵ نوامبر در مجلس رای گیری نخواهد شد. این قانون برای بانوی اول، میشل اوباما، نزدیک و عزیز است، که به دنبال تصویب این لایحه به عنوان بخش کلیدی از کمپین Let’s Move است. هدف آن از بین بردن چاقی کودکان در طی یک نسل است و اختصاص پول بیشتر به غذای سالم در مدارس کودکان ما تا حد زیادی در دستیابی به این هدف کمک خواهد کرد.

این قانون همچنین کمبود بودجه کافی برای دانش آموزان کم درآمد را برطرف می کند. سناتور آمریکایی بلانچ لینکلن، دی آرک، رئیس کمیته کشاورزی، تغذیه و جنگلداری مجلس سنای ایالات متحده، توضیح داد که این قانون «سرمایه گذاری هنگفتی بر روی طرح های جدید طراحی شده برای ثبت نام خودکار کودکان کم درآمد واجد شرایط بیشتر در ناهار و مدرسه ملی مدرسه می کند. برنامه های صبحانه و شامل گسترش قابل توجهی از برنامه های تغذیه بعد از مدرسه است.

قانون کودکان سالم و بدون گرسنگی همچنین با اجازه دادن به وزیر کشاورزی برای تعیین استانداردهای تغذیه، استانداردهای تغذیه در مدارس را افزایش می دهد. وزارت کشاورزی به تنظیم و بهبود استانداردهای تغذیه برای وعده های غذایی مدارس با گنجاندن بیشتر میوه ها، سبزیجات، و غلات کامل و شکر و غذاهای فرآوری شده کمتر ادامه می دهد. در واقع، این قانون می تواند پایان عصر ماشین های فروش فست فود در مدارس باشد.

آینده برنامه ناهار مدرسه

با فرض تصویب قانون کودکان سالم و بدون گرسنگی توسط کنگره در ماه نوامبر، دانش آموزان مدارس سراسر کشور از گزینه های غذایی سالم تر بهره مند خواهند شد، زیرا کافه تریاها بودجه کافی برای خرید مواد غذایی با کیفیت بالا خواهند داشت. ۴.۵ میلیارد دلار طی ۱۰ سال آینده توزیع خواهد شد و باید ما را در مسیر درستی برای کاهش نرخ چاقی کودکان قرار دهد. با این حال، مدیران مدارس به کمک بیشتری نیاز دارند تا از این پول اضافی استفاده کنند. از آنجایی که آنها عادت دارند بیشتر غذاهای منجمد را به صورت عمده بخرند، باید با توزیع کنندگانی که با غذاهای تازه سروکار دارند ارتباط برقرار کنند. مطابقت دادن کشاورزان محلی با مدارس می تواند به پر کردن شکاف بین گوشت و محصولات و بچه های گرسنه ای که آن را برای ناهار می خورند کمک کند. متأسفانه، غذاهای تازه و سالم گرانتر از غذاهای فرآوری شده منجمد هستند، بنابراین برای مدارس مهم است که بدانند چگونه آن غذا را بدون شکستن بودجه خود تهیه کنند. اگر مدارس تشویق شوند (یا مجبور شوند) ماشین‌های فروش فست فود را حذف کنند، به ایده‌هایی در مورد نوع ماشین‌هایی نیاز دارند که آنها را جایگزین کنند. دستگاه‌های فروش خودکاری وجود دارند که اقلام سالمی مانند سیب‌زمینی سرخ کرده، آجیل، و میوه‌های خشک را ارائه می‌دهند و همچنین دستگاه‌های نوشیدنی‌ای وجود دارند که شیر، آب‌میوه و آب را برخلاف شکر و مواد شیمیایی عرضه می‌کنند. برخی نکات مفید، و همچنین فهرستی از کشاورزان و توزیع کنندگانی که مایل به شرکت در برنامه ناهار مدرسه هستند، به مدیران مدرسه کمک می کند تا از پول جدید خود به خوبی استفاده کنند.

اگر کنگره این قانون مهم را تصویب نکند، بسیار مهم است که به فرزندان خود انواع غذاها و غذاهای سالم را بیاموزیم که آنها را بزرگ و قوی می کند. مدارس نیز می توانند با حذف دستگاه های فروش فست فود به تنهایی به این تلاش کمک کنند. جایگزینی آن‌ها با دستگاه‌های فروش سالم‌تر، گامی بزرگ به جلو در کاهش قند و کالری خالی مصرف‌شده توسط بچه‌ها در زمانی است که به آنها اجازه داده می‌شود در مورد میان‌وعده‌های خود تصمیم بگیرند. مدیران مدارس و کارکنان خدمات غذا با بودجه خود بهترین کار را انجام می دهند، اما راه هایی برای بهبود سلامت کودکان حتی بدون کمک ۴.۵ میلیارد دلاری از سوی دولت وجود دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر