به همین دلیل است که ترکیبات پروبیوتیک مراقبت و تخمیر پوست باید در عادات شما باشد


پروبیوتیک ها چه ارتباطی با پوست دارند؟ در اینجا ، ما مزایای مواد پروبیوتیک مراقبت از پوست و تخمیر را به صورت موضعی و مکمل ها فاش می کنیم.

اگر پروبیوتیک ها یک شعار دارند ، می تواند بسیار “شامل خوبی ها ، از بدی ها خارج شوید” باشد. البته ، ما در مورد باکتری های خوب و بد صحبت می کنیم – و پروبیوتیک ها یکی از بهترین متحدان برای تولید مزایای بزرگ برای روده ، پوست و به طور کلی سلامت شما هستند.

شما فکر می کردید با پروبیوتیک های خوراکی آشنا هستید ، اما ترکیبات تخمیر و مراقبت از پوست پروبیوتیک نیز به هر حال – و درست – زمان گرفت. اما این باکتری های خوب دقیقاً چگونه از بیرون به پوست شما کمک می کنند و آیا ارزش این را دارد که تنها برای مشکلات منحصر به فرد شما تلاش کنید؟

بیاموزید که چگونه بیشتر فواید پروبیوتیک ها را برای پوست ببینید و چگونه راه حلی را پیدا کنید که برای نیازهای شما بهترین کار را می کند.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

مراقبت از پوست پروبیوتیک در انواع مختلف – از جمله محصولات موضعی و مکمل های خوراکی – وجود دارد تا مزایایی برای پوست شما ایجاد کند.

پروبیوتیک ها برای میکروبیوم پوست شما (در صورت استفاده موضعی) و میکروبیوم روده (هنگامی که هضم می شوند ، که برای حمایت از پوست ، ایمنی ، خلق و خوی و سایر موارد) یک اثر دومینو ایجاد می کند ، مفید هستند ، زیرا به تعادل باکتری ها کمک می کنند. برای بهبود سریع ، میکروبیوم مجموعه ای از همه میکروارگانیسم ها – باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره – است که در یک محیط خاص وجود دارد.

مردان از کرم مرطوب کننده پروبیوتیک موضعی استفاده می کنند

پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر در مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر به دلایل مختلفی برای پوست مفید هستند.

جنیفر مارتین بیگرز ، معاون امور علمی و آموزش HUM می گوید: “پروبیوتیک هایی که به صورت موضعی استفاده می شوند به بازسازی میکرو فلور پوست شما کمک می کنند ، که همچنین به کنترل التهاب در پوست شما کمک می کند.” “پوست شما به طور طبیعی دارای بسیاری از باکتری های مفید است. سطح PH مورد علاقه آنها حدود 5 است ، اما برخی از صابون های تند یا محصولات مراقبت از پوست دارای قلیایی زیادی هستند که می تواند محیط طبیعی را برای ایجاد میکروبیوم خوب پوست مختل کند.”

برای شروع ، فرآیند تخمیر ترکیب مواد تشکیل دهنده (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه) را به مولکول های کوچکتر تجزیه می کند ، که پوست شما به راحتی می تواند آنها را جذب کند. این فرآیند همچنین غلظت مواد فعال را افزایش می دهد تا اثر بخشی را افزایش دهد.

علاوه بر محصولاتی که دارای سویه های پروبیوتیک مستقیم هستند ، ترکیبات تخمیر شده در مراقبت از پوست شامل موارد زیر می شوند:

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • کامبوچا (تخمیر سیاه است)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر تخمیر شده)
  • ساکه (برنج تخمیر شده)

از آنجا ، می توانید چنین مواد موضعی را در محصولات مراقبت از پوست پیدا کنید ، مانند:

  • تمیز کردن
  • تونر
  • مرطوب
  • ماسک

رژیم پروبیوتیک

در همین حال ، مکمل های غذایی وجود دارد که شامل سویه هایی با مزایای بالینی برای پوست است ، که در زیر آنها را بیشتر می بینیم.

همچنین می توانید باکتری های خوب را از طریق غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده در الگوهای غذایی خود وارد کنید ، مانند:

قبل از استفاده از پروبیوتیک ها ، پوست فرد مبتلا به آکنه و التهاب را بپوشانید

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها می توانند به طرق مختلف به پوست شما کمک کنند تا برخی نگرانی ها را برطرف کنند. این یک نگاه دقیق تر به بزرگترین مزایایی است که می توانید با رعایت رژیم پروبیوتیک مراقبت از پوست داشته باشید.

1. پروبیوتیک ها به کاهش آکنه و التهاب کمک می کنند

وقتی صحبت از پوست شما می شود ، پروبیوتیک ها به بهترین وجه با توانایی آنها در ترویج پوست شفاف توضیح داده می شوند.

عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد یا تشدید آکنه شوند که می تواند منجر به گسترش آن شود P. acnes باکتری های موجود در میکروبیوم پوست مطالعات نشان می دهد که استفاده موضعی از سویه های پروبیوتیک استرپتوکوک ترموفیلیک می تواند تولید و عملکرد سرامید را افزایش دهد اثر ضد باکتریایی که مانع تولید می شود P. acnes، و در نتیجه شکست کمتر است.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی همچنین از پوست شفاف با فلور روده ای مثبت پشتیبانی می کنند. هنگامی که سد روده ای مختل می شود ، باکتری های بد می توانند وارد جریان خون شده و هموستاز پوست را مختل کنند ، که می تواند به شکل شکستگی و تغییر در بافت و رنگ پوست ظاهر شود.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های دوستدار روده از آلوستاز پوست (فرایندی که در آن هموستاز بازسازی می شود) برای کاهش شرایط التهابی مانند آکنه و به طور کلی از پوست سالم حمایت می کند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد مانع پوست جلوگیری می کنند

پروبیوتیک ها به طور مثبت بر سد پوستی ، لایه محافظ بیرونی اپیدرم که آب و مواد معدنی را در خود نگه می دارد ، تأثیر می گذارد و از باکتری های بد و سایر سموم محافظت می کند.

باز هم ، عملکرد سد پوستی با استفاده از محصولات پایه خشن ، از جمله برخی از محصولات که برای کاهش آکنه فرموله شده اند ، به خطر می افتد. (میکروبیوم های سالم پوست دارای pH متوسط ​​4.5 تا 5.0 هستند که کمی اسیدی است ، در حالی که درمان موضعی آکنه اغلب به میزان قابل توجهی بالاتر می رود.) تکامل پرخاشگر و داروهای خاص نیز می توانند عملکرد سد پوستی را تضعیف کنند. مارتین بیگرز می افزاید که استرس ، رژیم غذایی و سایر عوامل شیوه زندگی در تعادل میکروبیوم پوست شما نیز موثر است.

باز هم ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی می توانند عملکرد سد پوستی را از طریق خواص ضد میکروبی و افزایش تولید سرامید افزایش دهند. سرامیدها جزء مهمی از سد پوستی هستند که به عنوان یک چسب خوب برای سالم نگه داشتن سلول های پوست مورد استفاده قرار می گیرند. آنها چربی های سالم را برای پوست فراهم می کنند تا عملکرد سد پوستی را بازیابی کنند ، که به نوبه خود باعث شفافیت و شفافیت پوست می شود.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری زودرس و آسیب محافظت می کنند

همانطور که در بالا دیدیم ، میکروبیوم پوست برای تکامل نیاز به pH اسیدی (در مقابل قلیایی) دارد. ظاهراً pH پوست با افزایش سن با تحریک فعالیت پروتئاز افزایش می یابد. مارتین بیگرز توضیح می دهد: “پروتئین پروتئین را تجزیه می کند.” “یک پروتئاز ، به نام الاستاز ، در واقع الاستین را در پوست شما تجزیه می کند که علاوه بر کلاژن ، به ساختن ساختار پوست شما کمک می کند. هنگامی که آنها تجزیه می شوند ، پوست سفت تر ، کشدارتر می شود و به راحتی چین و چروک ایجاد می شود. “از آنجا که پروبیوتیک ها یک محیط اسیدی مطلوب را ایجاد می کنند ، به طور طبیعی pH پوست را متعادل می کند و فعالیت پروتئاز را عادی می کند به طوری که پوست شاداب و سالم است.

علاوه بر این ، رادیکال های آزاد اضافی باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شود که باعث افزایش سرعت پیری و سایر اشکال آسیب به پوست و بدن شما می شود. خوشبختانه ، مطالعات نشان می دهد که مکمل های خوراکی قطعاً هستند لاکتوباسیلوس سویه ها می توانند با افزایش اثربخشی عوامل ضدعفونی کننده رادیکال های آزاد و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد به پیری پوست کمک کنند.

این ویژگی نه تنها از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش و چین و چروک محافظت می کند ، بلکه از عوارض جانبی فیزیکی استرس و آلودگی های محیطی مانند آب بدن نیز جلوگیری می کند.

آیا از مراقبت های موضعی پوست استفاده می کنید یا پروبیوتیک های خوراکی؟

اگر می خواهید جوش ها را کاهش دهید ، پوست خود را تقویت کنید و / یا علائم پیری زودرس را از بین ببرید ، مراقبت از پوست پروبیوتیک می تواند بسیار مفید باشد.

در مورد اینکه آیا مسیر پروبیوتیک موضعی را طی کنیم یا مکمل؟ اگر هضم شما متوقف شده است و شما دچار نوعی ناراحتی دستگاه گوارش هستید ، مکمل های پروبیوتیک خوراکی می توانند یک کار مضاعف برای تعادل همزمان روده و پوست شما انجام دهند.

با این حال ، باز هم شایان ذکر است که تنوع نام بازی در مورد مسائل پروبیوتیک است ، بنابراین می توانید هر دو شکل را در نظر بگیرید. از این گذشته ، همانطور که در بالا دیدیم ، مزایای پروبیوتیک ها برای پوست به یک روش محدود نمی شود و به روش دیگر محدود می شود. اما علاوه بر اینکه به روتین مراقبت از پوست خود اضافه می کنید ، بهتر است یک محصول جدید را در یک زمان – که اجازه می دهد یک ماه طول بکشد – برای ارزیابی دقیق نتایج ، ترکیب کنید.

زنان از تونرهای پروبیوتیک موضعی با ترکیبات تخمیر شده برای شفافیت پوست استفاده می کنند

بهترین پروبیوتیک برای پوست چیست؟

لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم مارتین بیگر می گوید: “دو گونه پروبیوتیک که بیشتر برای سلامت پوست مورد استفاده قرار می گیرند” هستند ، به نظر می رسد که آنها فراتر از التهابات پوستی هستند و مزایایی را ارائه می دهند. “

مطالعات متعدد نشان می دهد که این نوع پروبیوتیک به ویژه برای التهاب روده و / یا بیماری های پوستی بیش از مکمل خوراکی مفید است. (نکته: برای راههای اضافی ، به دنبال فرمولاسیون هایی باشید که شامل پروبیوتیک ها نیز باشد ، که توانایی پروبیوتیک ها را تقویت می کند.)

خوشبختانه ، فراوانی پروبیوتیک های با کیفیت بالا برای پوست و سلامتی همه شامل تعدادی از گونه ها و گونه ها برای ارتقاء تنوع میکروبیوم و اجازه رشد باکتری های بهتر می شود.

بهترین محصولات با موضوع کلاه پروبیوتیک و تخمیر

در نهایت ، اگر به دنبال افزودن پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده به روال مراقبت از پوست خود هستید ، چندین گزینه برای انتخاب دارید.

برای پوست های مستعد آکنه ، پاک کننده پروبیوتیک شفاف پوست ارگانیک Eminence (42 دلار) را توصیه می کنم. این شامل دو جایگزین گیاهی برای مبارزه با شکست است-عصاره پوست بید (مشابه BHA سالیسیلیک اسید) و روغن درخت (یک داروی ضد باکتری بهتر برای بنزوئیل پراکسید)-و همچنین شیر که به شکل اسید لاکتیک تخمیر می شود ، یک ترکیب شیمیایی که حاوی gisi است.

برای تقویت عملکرد سد پوستی ، داروهای جذاب اما قوی مانند سرم پروبیوتیک We Come in Peace را از نور خوب (24 دلار) انتخاب کنید. حاوی Lactococcus Ferment Lysate برای تنظیم میکروبیوم پوست شما ، و همچنین بسیاری از فعالیت های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است.

سرانجام ، برای پاکسازی منافذ ، کوچک شدن لکه های تیره و احیای پوست خود ، تونر لایه برداری Youth to People’s Kombucha + 11٪ AHA (38 دلار) را امتحان کنید. کامبوچا شگفتی های پری بیوتیکی را ارائه می دهد که باعث بهبود پوست می شود ، تخمیر لیسیت پیچی از پوست شما در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و اسید لاکتیک برای مبارزه با خالی موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *