به گفته کارشناسان بهداشت زنان ، چگونه می توان خودآگاهی در مورد سلامت پستان را تربیت کرد؟

به گفته کارشناسان بهداشت زنان ، چگونه می توان خودآگاهی در مورد سلامت پستان را تربیت کرد؟


اگرچه به نظر می رسد سرطان سینه بیش از هر زمان دیگری شایع است – به نظر می رسد که هر ساله بر زنان جوان و جوان تأثیر می گذارد – اما در واقع برای زنان در هر سنی امید زیادی وجود دارد. با این حال ، این درست است که این یک تشخیص رایج است – “از هر هشت زن یک نفر به سرطان سینه مبتلا می شود و پنج یا ده درصد آن به عوامل ژنتیکی مربوط می شود.” تارا اسکات ، دکتر، Trinity Board Certified OB / GYN ، Functional Medicine and Associate Physician ، CMO و موسس تیم پزشکی Fairlane Resurrection در اوهایو ، به Phyton می گوید که بسیاری از بیماران جوانتر از همیشه هستند. به همین دلیل آگاهی از سلامت سینه بسیار مهم است.

دکتر اسکات معتقد است رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی در این افزایش نقش دارند ، اما تحقیقات ، آموزش و پیشرفت در زمینه پزشکی به ما این امکان را می دهد که ابزارهایی برای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه داشته باشیم.

ما در حال شروع یک عادت جدید هستیم: بهداشت پستان. مراقبت از پستان به عنوان بخشی از رویکرد 360 به سلامت و بهداشت ما. ما مراقبت های پوستی خود را انتخاب کرده ایم ، رژیم ورزشی ما قفل شده است … اما در مورد برنامه مراقبت از سینه ما چطور؟ در ادامه ، دو ستاره در زمینه سلامت زنان (از جمله دکتر اسکات) بهترین راه برای چرخاندن توپ را به اشتراک می گذارند.

چه زمانی باید اقدامات بهداشتی پستان را شروع کنید؟

زنان سالهاست که تا سن 40 سالگی (برخی معتقدند 50 سال داشت) معتقد بودند که باید ماموگرافی سالانه انجام دهند – اما کارشناسان می گویند خودآگاهی در مورد سلامت پستان باید در نوجوانی شما شروع شود. دکتر اسکات می گوید: “من متوجه می شوم که زنان مبتلا به سرطان پستان جوان تر به نظر می رسند.

سوفیا الفو ، MD ، MS ، FACS، با مدیر جراحی سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان Mercy در نیویورک موافقت می کند. دکتر فو می گوید: “بهترین کار این است که خودآگاهی خود را با شیر مادر از سنین پایین شروع کنیم.” این کار به این دلیل انجام می شود که بدانید ماهانه چه اتفاقی در سینه های فرد می افتد به شما کمک می کند زودتر به پزشک مراجعه کنید. “

برای رعایت بهداشت سینه چه روش هایی را می توان رعایت کرد؟

در اینجا چند روش ساده برای تنظیم برنامه روزانه و شیوه زندگی برای تمرکز بر دو جنبه مهم سلامت سینه آورده شده است: پیشگیری از بیماری های پستان و تشخیص زودهنگام هر مشکلی.

جالب اینجاست که این روش های تشخیص و پیشگیری طی چند سال گذشته به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. “ما روش ها و تکنیک های آزمایش را برای تشخیص زودهنگام سرطان بهبود بخشیده ایم. [we have] دکتر فو می گوید: پیش بینی بهتر با روشهای درمانی مدرن ما. ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری مولکولی پستان (فقط در بیمارستان مرسی ارائه می شود) و ماموگرافی پیشگیری از بارداری همگی به توانایی ما در تشخیص و تشخیص سرطان سینه و سایر بیماری های پستان می افزایند. “

چک ماهانه (تشخیص زودهنگام)

همانطور که دکتر فو اشاره کرد ، با چک های ماهانه شروع می شود. کمی متفاوت از چیزی است که قبلاً با آن آشنا هستید. او توضیح می دهد: “آنچه باید مورد توجه قرار گیرد مشابه” معاینه خود سینه “است که قبلاً ذکر کردیم و ما دیگر آن را توصیه نمی کنیم زیرا ثابت شده است که هیچ تفاوتی ندارد.”

ظاهر و شکل آنها را بشناسید. وقت خود را در آینه بگذرانید ، خودتان را معاینه کنید. هدف – اساساً – این است که قفسه سینه خود را طوری احساس کنید که انگار پشت دست شما است. به این ترتیب می توانید تغییرات بصری را تشخیص دهید. دکتر فو می گوید: “علائم بصری که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد شامل تغییرات پوستی ، تیره شدن پوست ، برداشتن نوک سینه و برداشتن نوک سینه است.”

از آنجا می توانید به پزشک خود مراجعه کنید (در یک لحظه بیشتر بدانید). دکتر فو می گوید: “یافته های فیزیکی که ممکن است چیز جدی تری را نشان دهد شامل برجستگی ، تورم غدد لنفاوی در چشم ، ناحیه ترقوه یا گردن است.” “دانستن آنچه در سینه های شخص از ماه به ماه اتفاق می افتد می تواند به شما کمک کند تا سریعتر به پزشک مراجعه کنید.”

ویزیت پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص زودهنگام + پیشگیری)

مراجعه مکرر به پزشک ، از جمله OBGYN ، می تواند به شناسایی زودهنگام و جلوگیری از روش ها کمک کند. حفظ سابقه خوب (به ویژه با نوع متوسط ​​سرطان) و نگاهی به سابقه خانوادگی بسیار مهم است. دکتر فو می گوید: “آگاهی از سرطان های خانواده ، به ویژه سینه ، تخمدان ، لوزالمعده ، ملانوم ، پروستات پیشرفته ، سرطان سینه مردان ، روده بزرگ یا معده ، مهم است که آیا نیاز به پیش غربالگری یا آزمایش ژنتیک است یا خیر.”

اکثر زنان قصد ندارند این سفرها را تا اواسط دهه 40 آغاز کنند ، اما دکتر فو از شما می خواهد که یک آزمایش اولیه انجام دهید. انجام دادن دارای سابقه سرطان در خانواده است. توصیه می شود با مراجعه به جراح یا متخصص پستان در سن 25 سالگی گروه خطر و توصیه های خاص خود را برای ارزیابی رسمی خطر شناسایی کنید.

پس آزمایش ژنتیکی BRCA چطور؟ این موضوع به دلیل دسترسی به آزمایش ژنتیکی که می تواند در خانه انجام شود ، دیر به موضوعی بسیار مشهور تبدیل شده است. این را گفت ، دکتر اسکات توضیح می دهد که تنها 5 تا 10 درصد از سرطان های سینه ناشی از عوامل ژنتیکی استبه اگر در خانواده خود مبتلا به سرطان سینه هستید ، بله ، من فکر می کنم با آزمایش و کسب این دانش می توانید فعال شوید. اگر نه ، من آن را توصیه نمی کنم. ”

با این حال ، مهارت های زیادی برای این آزمون ها وجود دارد. دکتر ژن می گوید: “آزمایش ژنتیک بر نحوه تشخیص و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط تأثیر عمیقی داشته است و در بسیاری از افراد پیش آگهی یا جراحی پیشگیری از سرطان می تواند حتی سرطان را در آینده تشخیص دهد.” فو

آزمایش هورمون (پیشگیری)

دکتر اسکات توضیح می دهد که یکی دیگر از روش های پیشگیری ، رساندن هورمون های بدن به سطح سالم است. با کمک و نظارت پزشک ، می توانید این کار را با ظرافت و بهتر انجام دهید.

“مشکلات هورمونی [are linked] دکتر اسکات می گوید: “برای خطر سرطان”. “ما مدتهاست با هم توافق داریم [in the medical community] که استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین ، اگر شما مبتلا به استروژن بالا هستید (مانند اندومتریوز ، فیبروم یا پریودنتیت) ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید.

در این مورد چه می کنید؟ او توصیه می کند برای آزمایش با پزشک خود یک برنامه آزمایشگاهی تهیه کنید. در این موارد ، آزمایش هورمون برای تعیین سطح بالا یا نامتعادل توصیه می شود. ” او توضیح می دهد که این خیلی بیشتر است رویکرد یکپارچه، و به عنوان یک متخصص پزشکی ، می گوید او با بیماران کار می کند برای پیشگیری از سرطان.

شیوه زندگی سالم پستان محور (پیشگیری)

هر دو متخصص بر انتخاب شیوه زندگی سالم (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی کلی) که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهند ، تأکید کردند. به گفته دکتر فو ، این امر “اصلاح عوامل خطر” نامیده می شود. (واقعیت جالب: همه اینها را دوست دارم علاوه بر این کمک به تنظیم هورمون ها … و سلامت کلی!).

خوراکی ها

هر دو متخصص یک رژیم غذایی کلی سالم را برای جلوگیری از سلامت کلی و سرطان توصیه می کنند. تا حد امکان از گوشت قرمز و غذاهای لبنی استفاده کنید و فیبر و ویتامین D را برای بهینه سازی تغذیه برای سلامت پستان خود محدود کنید.

مرتبط: راهنمای نهایی تغذیه سالم

BMI

در این مورد ، پزشکان توصیه می کنند وزن بدن و BMI سالم را برای نیازهای پزشکی حفظ کنند. همانطور که دکتر فو توضیح می دهد ، BMI 27 در جایی مناسب تر است (گاهی 25).ثابت شده است که چاقی خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد. ”

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً برای همه شرایط سلامتی کاربرد دارد ، در اینجا نیز صدق می کند. کوشش در این زمینه می تواند تا حد زیادی پیش برود! پزشکان از شما می خواهند سیگار نکشید ، نوشیدن خود را به یک تا دو نوشیدنی در هفته محدود کنید و ورزش کنید (توصیه مورد علاقه ما).

آنها هر دو 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته را توصیه می کنند (و برای توضیح در هنگام خروج به پزشک و / یا متخصص قلب مراجعه کنید).

سوتین چطور؟

در مورد اینکه آیا کبودی نشان دهنده سلامت پستان است یا نه (یا حتی می تواند منجر به سرطان پستان شود) اختلاف نظر وجود دارد. دکتر اسکات می گوید نگران هیچ کدام نباشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است در نگاه [bras and breast cancer] مشخص شد که چیزی به عنوان پوشیدن سوتین ، پوشیدن یا پوشیدن لباس زیر وجود ندارد [or wire-free] – به سلامت سینه کمک می کند. با این حال ، برای راحتی ، وایرلس را توصیه می کنم. بنابراین اگر می خواهید به دنبال راحتی باشید ، اما در مورد فشار مورد علاقه سرطان زا استرس نداشته باشید.

اخبار مثبت در مورد سلامت پستان

دکتر فو می گوید: “پیشرفت ها و درمان های مداوم برای سرطان سینه وجود دارد.” بنابراین ، انتظارات از بیماران بیشتر از گذشته است. او می گوید: “پیش آگهی کلی بهتر از سرطان های دیگر است.” میزان بقای پنج ساله برای همه مراحل 93 درصد است. [and] برای مرحله اول ، 99 درصد است. ”

او می گوید برخی از اینها مربوط به “دوره درمان فردی” است و “براساس فرد ، بر اساس زیست شناسی میوه” طراحی شده است. این کار با روش های آزمایش تخصصی انجام می شود که می تواند بیماران را از درمان های بدون نسخه و تهاجمی نجات دهد. دکتر فو می گوید: “از آنجا که آزمایش ژنتیک به شناسایی رفتار تومور فرد کمک کرده است ، می دانیم که شیمی درمانی می تواند در نجات زنان از مجبور شدن به شیمی درمانی غیر ضروری در گذشته مفید باشد.” دکتر فو توضیح می دهد که علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، اتاق تابش نیز ارتقا یافته است. “با داده های تحقیق بیشتر ، ما توانسته ایم دوز تابش و نیازهای تشعشعی را محدود کنیم.”

این پیشرفت در پزشکی مدرن به وضوح از مزایای زیادی برخوردار بوده است و امکان درمان مستقیم و بدون تهاجم (و پیشگیری!) را فراهم کرده است. حتی جراحی بهبود یافته است. دکتر فو می گوید: “ما با کاهش عمل جراحی چشم و استفاده از روش های جدید برای شناسایی غدد لنفاوی چشم و اتصال مجدد آنها برای بازگرداندن تخلیه دست ، میزان لنف ادم خود را بهبود بخشیده ایم.”

خط پایین

انتظارات بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. ترکیب راهکارهای پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند اطمینان حاصل کند که شما از بهترین شانس نه تنها برای داشتن سینه سالم ، بلکه برای بدن (و زندگی) سالم نیز برخوردار هستید. بنابراین ، خودآگاهی در مورد سلامت پستان را در فرآیند مراقبت از خود قرار دهید و این موضوع را به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *