بیانیه NSF 2021 در مورد برندگان نوبل در علم | NSF


بیانیه مطبوعاتی 21-004

بیانیه NSF 2021 در مورد برندگان نوبل در علم

12 اکتبر 2021

هفته گذشته فدراسیون نوبل و آکادمی سلطنتی علوم سوئد برندگان نوبل 2021 را اعلام کردند. دریافت کنندگان فیزیولوژی یا پزشکی ، فیزیک و اقتصاد از جمله محققانی هستند که از بنیاد ملی علوم ایالات متحده حمایت کرده اند.

Sethuraman Panchanathan ، مدیر NSF گفت: “ما به همه برندگان نوبل امسال به خاطر تفکر شجاعانه و کشفیات پیشگامانه خود تبریک می گوییم.” “در طول 70 سال گذشته ، سرمایه گذاری NSF در تحقیقات اکتشافی افق دانش و فناوری را گسترش داده و از تحقیقات مبتنی بر بنیاد ، کنجکاوی و کارهای مبتنی بر راه حل ، پشتیبانی می کند ، که تأثیر حمایت ما را منعکس می کند. 253 NSF کمک های دریافت کننده برندگان نوبل با تطبیق با نیازهای متغیر کشور ، NSF همیشه به مأموریت اصلی ما سرمایه گذاری در طیف وسیعی از علوم اصلی ، مهندسی و آموزش STEM متعهد خواهد بود و به عنوان کارکنان دولتی می توانیم برندگان نوبل آینده شویم. امروز لطفاً کمک کنید. “

در زیر خلاصه ای از برندگان و دستاوردهای آنها در سال جاری ، و همچنین شرح تحقیقی است که به حمایت از NSF کمک کرده است.

جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی 2021

دیوید جولیوسدانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو و اردام پاتاپوتیانتحقیق اسکریپس در موسسه پزشکی هوارد هیوز ، “برای تشخیص گیرنده های دما و لمس”.

درک اینکه ارگانیسم ها چگونه احساس می کنند و به محرک ها واکنش نشان می دهند – به ویژه گرما – هنگام استفاده از این واکنش ها و آرام کردن آنها در مواقع ضروری ، مانند درد مزمن بسیار مهم است. کسب این دانش مستلزم تحقیقات اساسی در مورد موجودات مختلف است که می توانند اثرات دگرگونی در بیوتکنولوژی و زیست پزشکی داشته باشند. NSF مفتخر است که اهمیت و پتانسیل تحقیقات دیوید جولیوس را با جایزه بازپرس جوانان ریاست جمهوری در سال 1990 تشخیص داده است.

جایزه نوبل فیزیک 2021

متشکرمدانشگاه پرینستون و کلاوس هسلمان ، موسسه هواشناسی مکس پلانک در هامبورگ ، آلمان ، “برای مدل سازی فیزیکی آب و هوای زمین ، تعیین کمی تغییرات و پیش بینی قابل اطمینان گرمایش زمین” و جورجیو پاریس ، دانشگاه ساپینزا در رم ، ایتالیا ، “برای کشف تعامل اختلالات و نوسانات در سیستم های فیزیکی از مقیاس اتمی تا سیاره ای”.

کسب حس سیستم های تصادفی و غیرقابل پیش بینی نه تنها یک چالش نیست ، بلکه برای درک برخی از مهم ترین پدیده های جهان نیز ضروری است. Manabe اولین نوع مدل آب و هوایی گردش عمومی را ایجاد کرد که هم فرآیندهای اقیانوسی و هم جوی را ترکیب می کرد و منجر به انجام وظیفه مهم کاهش اثرات تغییر آب و هوا توسط انسان شد. NSF مفتخر است که از تحقیقات مانابه در مورد گردش جوی در مقیاس بزرگ از طریق جوایز دانشگاه پریستون در اوایل دهه 1980 حمایت می کند.

جایزه سوئیس ریکسبنک در اقتصاد در سال 2021 به یاد آلفرد نوبل

دیوید کارت ، دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، به دلیل “مشارکت تجربی خود در اقتصاد کار” و جاشوا د. Angristموسسه فناوری ماساچوست و Guido W. Imbansدانشگاه استنفورد “به دلیل مشارکت سیستماتیک آنها در تجزیه و تحلیل روابط علی”

درک رابطه علت و معلولی پیچیده و غالباً متناقض بین جنبه های متغیر جامعه و اقتصاد ما برای سیاست گذاران و سایر رهبران یک الزام بسیار مهم است. یافته های جمعی Card ، Angrist و Imbans و مشارکت آلن کیگر ، یکی از همکاران کارت که در سال 2019 درگذشت ، نشان داد که چگونه می توان علت و عوامل را به طور دقیق در موارد غیرممکن یا اخلاقی تعیین کرد. آنها از “آزمایشات طبیعی” برای درک دقیق نحوه تأثیر درآمد بر سلامتی ، بیکاری دستمزد و تأثیر سرمایه گذاری در مدارس بر درآمد آینده دانش آموزان استفاده کردند. محققانی که تعدادی از مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی را مطالعه می کنند ، روش های خود را به طور گسترده ای اتخاذ کرده و به کار گرفته اند. NSF مفتخر است که از هر سه برنده و ابتکارات آنها حمایت می کند

در مورد سابقه برندگان نوبل تحت حمایت NSF در NSF.gov بیشتر بدانید

-NSF-

روابط رسانه ای
امور رسانه ای ، NSF ، (703) 292-7090 ، پست الکترونیک: [email protected]

بنیاد ملی علوم ایالات متحده کشور را از طریق تحقیقات اساسی در تمام زمینه های علم و مهندسی رهبری می کند. NSF با ارائه امکانات ، تجهیزات و بودجه به تحقیقات و افراد کمک می کند تا ایالات متحده را به عنوان یک رهبر جهانی در تحقیق و نوآوری حفظ کرده و از برتری آنها حمایت کند. با بودجه 8.5 میلیارد دلار برای سال مالی 2021 ، بودجه NSF از طریق کمک های مالی نزدیک به 2000 کالج ، دانشگاه و موسسه به 50 ایالت می رسد. NSF هر سال بیش از 40،000 نامزد رقیب دریافت می کند و حدود 11،000 جایزه جدید را اهدا می کند. این جوایز شامل حمایت از تحقیقات مشارکتی با صنعت ، تحقیق و عملیات قطب شمال و قطب جنوب و مشارکت ایالات متحده در تلاش های علمی بین المللی است.

نماد پستی اخبار را از طریق ایمیل دریافت کنید

به صورت آنلاین با ما تماس بگیرید
وب سایت NSF: nsf.gov
اخبار NSF: nsf.gov/news
برای رسانه های خبری: nsf.gov/news/newsroom
آمار: nsf.gov/statistics/
پایگاه داده جایزه: nsf.gov/awardsearch/

ما را از نظر اجتماعی دنبال کنید
توییتر: twitter.com/NSF و twitter.com/NSFspox
فیس بوک: facebook.com/US.NSF/> اینستاگرام: instagram.com/nsfgovدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *