بیماری کلیه و باید انجام شود و نباید تغذیه انجام شود


رژیم غذایی در بیماران کلیوی

محدودیت های غذایی بسته به مرحله بیماری کلیوی متفاوت است. به عنوان مثال ، افرادی که در مراحل اولیه بیماری مزمن کلیه هستند ، محدودیت های غذایی متفاوتی نسبت به افرادی که در مراحل پایانی بیماری کلیوی یا نارسایی کلیه هستند ، دارند. افرادی که در مراحل پایانی بیماری کلیوی هستند و نیاز به دیالیز دارند نیز محدودیت های غذایی متفاوتی دارند. دیالیز درمانی است که آب اضافی را از بین می برد و مواد زائد را فیلتر می کند. اکثر افرادی که بیماری کلیه یا مرحله نهایی دارند ، باید از رژیم غذایی مناسب کلیه پیروی کنند تا از تجمع برخی مواد شیمیایی یا مواد مغذی در خون جلوگیری شود. در افرادی که بیماری مزمن کلیه دارند ، کلیه ها نمی توانند سدیم ، پتاسیم یا فسفر کافی دریافت کنند. در نتیجه ، آنها در معرض خطر بالاتری از سطح بالای این مواد معدنی در خون هستند.

در اینجا 17 مورد است که باید در رژیم غذایی کلیه خود از آنها اجتناب کنید:

1- نوشیدنی های تیره

نوشیدنی های تیره علاوه بر کالری و قندهای موجود در نوشابه های گازدار حاوی افزودنی هایی مانند فسفر هستند. بسیاری از تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی هنگام پردازش فسفر را برای بهبود طعم ، افزایش ماندگاری و جلوگیری از تغییر رنگ به آن اضافه می کنند. بدن این فسفر اضافی را بیشتر از فسفر طبیعی ، حیوانات یا گیاهان جذب می کند

در رژیم غذایی کلیه باید از نوشیدنی های گازدار تیره خودداری کرد ، زیرا حاوی فسفر به شکل افزودنی هایی هستند که جذب بالاتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *