تابستانی پر از نارضایتی سراسر اروپا را فرا خواهد گرفت و روند جهانی شدن آن تضمین شده است


تابستان می تواند در بریتانیا و اروپای قاره ای ناخوشایند باشد. با افزایش تورم، قدرت های سنتی اتحادیه در حال آماده شدن برای ملاقات و مطالبه دستمزدهای بالاتر برای کارگران خود هستند.

بریتانیا با اعتصاب این کشور در میان یک فاجعه ترافیکی متلاطم قرار دارد. حدود ۴۰ هزار کارگر راه آهن خواهان افزایش ۷ درصدی حقوق هستند. در بحبوحه اعتصاب راه آهن، تنها ۲۰ درصد خدمات قطار در حال فعالیت هستند. RMT گفت مذاکرات در حال انجام است اما حملات بیشتری ممکن است. این را در ویدیوی زیر تماشا کنید.

کارگران اعتصابی راه آهن با وجود تورم ۹.۱ درصدی شاخص قیمت مصرف کننده و ۱۱.۷ درصد، خواهان افزایش ۷ درصدی دستمزد هستند. ، اما تنها ۳٪ توسط وزارت حمل و نقل (DfT) ارائه شده است. کارگران و معلمان NHS نیز تهدید کرده اند که در صورت تمدید نشدن قرارداد قانونی آنها اخراج خواهند شد.

فرانسوی ها هم می خواهند وارد صحنه شوند. اتحادیه های راه آهن فرانسه برای افزایش دستمزدها اعتصاب سراسری کردند. یک روز قبل از تعطیلی مدارس فرانسه در تابستان، یک اعتصاب ملی برای چهارشنبه ۶ ژوئیه برنامه ریزی شده است.

سه تا از بزرگترین اتحادیه های ریلی – CFDT، Sud-Rail و CGT – به اعتصاب پیوسته اند، در حالی که اتحادیه چهارم، Unsa، قرار است اعلام کند که آیا هفته آینده به این اتحادیه خواهد پیوست یا خیر. آنها خواستار افزایش دستمزدها برای کمک به اعضای خود برای مقابله با بحران هزینه زندگی هستند و می‌گویند: «کارگران راه‌آهن به شدت آسیب می‌بینند و قدرت خرید خود را به شدت کاهش می‌دهند.

اعتصابات کارگران در سراسر اروپا خواهد بود زیرا خطوط هوایی بزرگ قرار است تحت تأثیر اقدامات کارگران قرار گیرند. اتحادیه های کارگری در اروپا که نماینده کارکنان شرکت هواپیمایی ارزان قیمت ایرلندی رایان ایر هستند، از مهمانداران می خواهند که در اواخر ژوئن و اوایل جولای کار خود را متوقف کنند. ممکن است اعتصابی در سطح اروپا رخ دهد که بتوان از آن به خوبی حمایت کرد، زیرا کارگران از عملکرد ضعیف مدیریت خود بسیار ناراحت هستند.

آیا ایالات متحده به آنچه که به دنبال پدیده ای جهانی است می پیوندد؟ اخوان مهندسان و مربیان (BLET)، یکی از شرکت های تابعه اتحادیه تایمستر، روز چهارشنبه اعلام کرد که در حال سازماندهی اعتصابی است که ده ها هزار عضو در صنعت ریلی در آن شرکت دارند. کارگران اصلی ریلی کلاس I نزدیک به سه سال است که بدون قرارداد جدید از صنعت خارج شده اند.

بر اساس گزارش کرنل کار ردیاب، مرخصی ها در ایالات متحده در سال جاری به شدت افزایش یافته است، با ۲۱۵ اعتصاب تا کنون در سال ۲۰۲۲، از ۱۲۳ اعتصاب در این زمان در سال گذشته. هفته آینده، یک قرارداد بزرگ برای ۲۰۰۰۰ کارگر اسکله در ساحل غربی، نقطه شروع بسیاری از حمل و نقل های ریلی ایالات متحده، منقضی می شود.

البته، این اعتصابات کارگری اجتناب ناپذیر بودند – ممکن است برنامه ریزی شده باشند. تورم ناشی از بانک‌های مرکزی ما، سیاست‌های انرژی غیرواقعی و دیگر عوامل مخدوش‌کننده ژئوپلیتیک، جهان را به چرخه قیمت‌ها و افزایش دستمزد کارگران تبدیل کرد. هنگامی که سوار این تردمیل می شوید، پیاده شدن از آن بدون رنج اقتصادی شدید دشوار خواهد بود. و سخنرانان در مورد تورم چه می گویند – نمونه ای را در ویدیوی زیر ببینید.

اعتصابات کارگران، که به مشکلات زنجیره تامین مشکل‌ساز می‌افزاید، می‌تواند اقتصاد جهانی را ویران کند. دولت ها باید مسائل دیگری را بیابند تا حواس رای دهندگان خود را پرت کنند – این یک لیست طولانی و خطرناک است – کلاه شما را حفظ کنید.

تابستان به نارضایتی جهانی تبدیل می شود – چه چیزی ممکن است اشتباه باشد؟

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع اصلی RWR Guild.