تاثیر سیاه دانه بر تکثیر ویروس کرونا چیست؟


امروز ارسال کنید علم و بدن این مقاله به نقش سیاه دانه در پیشگیری و درمان بیماری عروق کرونر قلب می پردازد. این مقاله توسط عباس مجتهد نوشته شده است.

سیاه دانه چیست؟

سیاه دانه یا سیاه دانه از نهالستان های کوچک ، نهال سیاه و منشوری شکل ، نام علمی است Nigella sativa و یک نام رایج دانه های سیاه وزیره سیاه از خانواده آلاله (Ranunculaceae) نام دارویی ایرانی است بلند شو قبلاً معرفی شده است. این گیاه بومی است و در مناطق مختلف آسیای جنوب شرقی ، اروپا و شمال آفریقا رشد می کند.

بذرها بومی جنوب شرقی آسیا هستند و مدتهاست به عنوان ضد انگل ، ضد باکتری و ملین مورد استفاده قرار می گیرند.


در مورد سیاه دانه ها و بهترین خواص آنها بیشتر بدانید!


اما چرا سیاه دانه ها می توانند از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند؟

دانه سیاه Nigella sativa گیاهی است که سالهاست به عنوان ادویه و برای اهداف درمانی در طب سنتی در برخی از کشورها به ویژه در غرب آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.

سیاه دانه توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده به عنوان GRAS یا “به طور کلی ایمن تلقی می شود” به این معنا فکر کنید که استفاده عادی از این گیاهان عوارض جانبی خاصی ندارد.

اگرچه در گذشته بسیاری از خواص ایمنی ، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی به این گیاه نسبت داده شده است ، اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که می توان از ماده ای در این گیاه به نام تیموکینون در آزمایشگاه جلوگیری کرد. ویروس کرونا با اتصال به سنبله ویروسی یا پروتئین شاخک به سلول متصل می شود ، همچنین محل اتصال ویروس را در سطح سلول اشغال کرده و از تکثیر ویروس کرونا جلوگیری می کند.

مطالعه دیگری در پاکستان بر روی حدود 300 نفر نشان داد که میزان مصرف عسل + سیاه دانه در مقایسه با دارونما ، می تواند ویروس کرونا را سریعتر پاک کند ، علائم را سریعتر کاهش دهد و در موارد خفیف تا شدید بیماری عروق کرونر ، ماندن در بیمارستان را کاهش دهد و همچنین خطر مرگ را کاهش دهد.

از آنجا که هیچ خطر سیاه دانه معمولی وجود ندارد ، به نظر می رسد که می تواند به عنوان تقویت کننده سیستم کمکی یا سیستم ایمنی در مواجهه با ویروس کرونا عمل کند.

نویسنده: عباس مجتهد


بیشتر بخوانید:

سه علامت شایع دلتا کرونر

کیفوز یا گرد پشت (همه آنچه باید بدانید)

خواص بمب های سیب زمینی روی بدن

زنجبیل و خواص دارویی و درمانی آن فراوان و شگفت انگیز است

سورگوم و خواص بی نظیر آندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *