تاثیر همه گیری COVID-19 بر شاخص های آمادگی جسمانی


زنی در اتاق نشیمن روبروی لپ تاپ باز بازرسی می کند

همه ما می توانیم موافق باشیم که اپیدمی COVID-19 در سال 2020 تأثیر زیادی بر زندگی و شیوه زندگی ما داشت و هنوز هم وجود دارد. این ویروس میلیون ها نفر را بیمار کرد و صدها هزار نفر از اعضای خانواده خود را از دست داد. با این حال ، شیوه زندگی همه به یک اندازه تحت تأثیر قرار نگرفت. میلیون ها نفر شغل خود را از دست دادند و برخی دیگر ساعات کار خود را کاهش دادند و مشکلات اقتصادی شدیدی ایجاد کردند. دیگران شروع به کار از راه دور کردند یا تحصیل کردند. اکثر این افراد بیشتر وقت خود را در خانه می گذراندند. از سوی دیگر ، کارگران اساسی هنوز می خواستند به شغل خود ادامه دهند و برخی مشاغل ، مانند کارکنان بهداشتی و کارکنان توزیع ، به طور فزاینده ای در محل کار خود مشغول به کار بودند.

تحقیقات فشرده در مورد تأثیر این بیماری همه جانبه بر قابلیت زندگی نسبی شهرها و ساکنان آنها در حال حاضر محدود است. مطمئناً با گذشت زمان ، این احتمال تغییر می کند. در حال حاضر ، کالج پزشکی ورزشی آمریکا در حال بررسی گزارش های آینده در مورد تأثیر این بیماری همه گیر بر شاخص های آمادگی جسمانی و رتبه بندی شهرها است. با توجه به ماهیت چرخه جمع آوری و گزارش داده ها ، داده های مشاهده ای جمع آوری شده در سال 2020 ممکن است تا گزارش شاخص تناسب اندام 2022 برای تجزیه و تحلیل در دسترس نباشد. انتظار می رود این بیماری همه گیر تأثیر قابل توجهی بر جامعه و دارایی های زیست محیطی نداشته باشد. با این حال ، استفاده از این منابع به دلیل بسته شدن ، محدودیت ها و تغییر شیوه زندگی در پاسخ به این بیماری همه گیر کاهش می یابد. علاوه بر این ، انتظار می رود که هر یک از شاخص های بهداشتی جمع آوری شده در سال 2020 به زیر متوسط ​​برسد ، که نشان دهنده اثرات سوء این بیماری بر افراد ، فعالیت ها ، مشاغل و جوامع آنها است.

شاخص تناسب اندام 2022 شامل موارد زیر است:

رفتار بهداشتی

 • ٪ ورزش ماه گذشته
 • با٪ دستورالعمل های فعالیت هوازی مطابقت دارد
 • با٪ دستورالعمل های فعالیت هوازی و انرژی مطابقت دارد
 • Cy دوچرخه سواری یا پیاده روی تا محل کار
 • transportation از وسایل نقلیه عمومی برای کار استفاده می کند
 • ٪ 2+ میوه در روز مصرف می کند
 • ٪ 3+ سبزیجات در روز مصرف می کند

پیامدهای بهداشتی

 • عالی یا در سلامت بسیار خوب
 • With با سلامت بدنی ضعیف در ماه گذشته
 • With با سلامت روانی ضعیف در ماه گذشته
 • With با چاقی

شواهد در این مرحله چه چیزی را نشان می دهد؟

در طول همه گیری ، بخش زیادی از مردم شیوه زندگی خود را از دست دادند. با تعطیلی سالن های بدنسازی ، مردم استفاده از وسایل نقلیه عمومی را متوقف کردند و با پیاده روی یا دوچرخه سواری عادات ورزشی خود را تغییر دادند. با این حال ، برخی از افراد ورزش را در خانه شروع کردند و بیشتر در محله های خود شروع به پیاده روی کردند. به طور کلی ، تحقیقات اولیه نشان داد که فعالیت بدنی برای بسیاری از مردم به دلیل همه گیری کاهش چشمگیری داشته است. کاهش فعالیت بدنی انتظار می رود تعداد افرادی را که در ماه گذشته ورزش کرده اند کاهش دهد ، توصیه های مربوط به قدرت و فعالیت هوازی را رعایت کند و نشان دهد که آنها در یک ماه گذشته از سلامت جسمی و روانی چندانی برخوردار نبوده اند. همچنین انتظار می رود شاخص تناسب اندام خود ارزیابی شده برای سال 2020 کاهش یابد.

به دلیل شیوع همه گیر ، بسیاری از خانواده ها به دلیل دسترسی محدود به مغازه های خواربار فروشی و انبارهای زیاد مواد غذایی در جستجوی غذای مغذی در خارج از محل کار بودند. علاوه بر این ، کودکانی که در مدرسه غذای رایگان و درجه پایین دریافت می کنند ، اکنون در خانه نگهداری می شوند و بنابراین به مواد غذایی مورد نیاز خود دسترسی ندارند. با این حال ، منابع غذایی جامعه برای برآوردن نیازهای غذایی از جمله فروشگاه های مواد غذایی ، مزایای SNAP و مراکز موقت توزیع مواد غذایی در جامعه گسترش یافت. با این حال ، گزارش شده است که به طور کلی ، عادات غذایی و عادات غذایی می تواند تأثیر منفی بگذارد و در نتیجه تعداد افرادی که مقدار توصیه شده میوه و سبزیجات می خورند کاهش یابد.

داده ها همچنین نشان می دهد خطر افسردگی و ترس از ابتلا به عفونت کووید -19 به دلیل استرس همه گیر و محدودیت سفر ، قفل شدن و عدم تماس فیزیکی با خانواده و دوستان افزایش می یابد. به شواهدی از اضطراب ناشی از این بیماری همه گیر ، مواردی از ترس از خرید و ذخیره مبلمان ضروری است. نزدیک ترین شاخص های تناسب اندام که می تواند بر اضطراب تأثیر منفی بگذارد ، تعداد روزهای از دست دادن سلامت روان در ماه گذشته و میانگین ساعات پاسخ به خواب هر شب است.

فعالیت بدنی کم ، رژیم غذایی نامناسب و افزایش استرس از عوامل افزایش وزن محسوب می شوند. بنابراین ، انتظار می رود درصد ساکنان چاق شهری از پیامدهای اصلی این بیماری همه گیر باشند. انتظار می رود چاقی در کودکان و بزرگسالان به دلیل کنار گذاشتن کودکان از تحصیل خصوصی ، کنار گذاشتن کلاسهای فعالیت بدنی و برنامه های ورزشی بعد از مدرسه افزایش یابد. در عوض ، آنها زمان بیشتری را صرف مطالعه ، بازی های ویدئویی و تماشای صفحه نمایش برای سرگرمی کردند.

پیش بینی تأثیر همه گیری COVID-19 بر رتبه بندی شهرها در شاخص تناسب اندام 2022 دشوار است. تا سال 2020 ، همه شهرها و ساکنان آنها همه گیر کووید -19 را تجربه خواهند کرد و ممکن است تأثیر آن بر شاخص های تناسب اندام ساکنان یکسان نباشد ، زیرا میزان آلودگی تغییر کرده است و رهبران شهرها محدودیت ها و اقدامات ایمنی مختلفی را اعمال کرده اند. زمانهای مختلف سال.

تجزیه و تحلیل داده های شاخص تناسب اندام برای سال 2020 برای گزارش سال آینده به بسیاری از سوالات پاسخ می دهد و دیدن نتایج آن واقعاً جالب خواهد بود ، بنابراین با ما همراه باشید! در همین حال ، شاخص تناسب اندام 2021 اکنون با داده هایی که شرایط قبل از شیوع بیماری را توصیف می کند ، در دسترس است.

منابع:

نویسندگان:

جسی فادج ، MD ، FACSM ، Kaiser Permanent و Terrell W. Solinger ، دکتر Ph.D. ، استاد بازنشسته ، دانشگاه ایندیانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *