تایسون فیوری در دور یازدهم دیونت وایلدر را شکست داد

تایسون فیوری در دور یازدهم دیونت وایلدر را شکست داد


لاس وگاس-تایسون فیوری در دور چهارم از دو ویکت بالا رفت تا دیونت وایلدر را در یازدهمین دور شنبه شب متوقف کند و عنوان WBC خود را با یک سه گانه فوق العاده سنگین حفظ کند.

فیوری (31-0-1 ، 22 کیلوگرم) در هر سه بازی خود برای وایلدر به مقام دوم رسید ، اما تنها پس از یک شب برگشت واژگون که شامل پنج زمین ترکیبی بود.

فیوری گفت: “این یک مبارزه بزرگ بود.” “برای هر سه گانه ای در تاریخ ورزش ارزشش را دارد. او یک جنگنده برتر است و چیزی واقعی به من داد [test] امشب “

وایلدر در راند سوم سرنگون شد و به نظر می رسید که او در حال ترک است ، اما او وسوسه شد که فیوری را در دقیقه پایانی چهارمین بازی دو بار زمین بزند.

وایلدر (42-2-1) همچنین مجازات سنگینی را در بر گرفت و اگرچه در بیشتر مسابقات از نظر جسمی خسته بود ، اما قهرمان پیشکسوت در شلیک به پاهای خسته صلابت خود را نشان داد.

فیوری در اواسط دهم دوباره وایلدر را شوکه کرد و او را به راست زد ، اما در ثانیه های پایانی دور ، وایلدر فیوری را غافلگیر کرد.

فیوری سرانجام آن را در یازدهم به پایان رساند و وایلدر را با برش دست راست روی بوم فرستاد که دست بالا و پایین می چرخید. در T-Mobile Arena در انتهای جنوبی نوار لاس وگاس ، جمعیت عصبانی قبل از رسیدن 15820 نفر جمعیت از طناب بالا رفتند.

تایسون فیوری در دور یازدهم به دیونت وایلدر ضربه می زند.
گتی ایماژ

فیوری گفت: “وقتی تراشه ها سقوط می کنند هرگز به من شک نکنید.” “من همیشه می توانم تحویل بگیرم.”

Fury بعداً ترجمه “راه رفتن در ممفیس” را شکست ، و جمعیت او را مطابق با سنت پس از جنگ آرام کرد.

این مبارزه می تواند یکی از خاطره انگیزترین رقابت ها در تاریخ بوکس اخیر را به پایان برساند ، زیرا تیم سه نفره 9 شکست مشترک و دو نمایش ثبات چشمگیر داشته است. سه گانه ورزشهای مدرن شکسته شده نادر است ، اما فیوری و وایلدر در سه سال اخیر بهترین یکدیگر را به ارمغان آورده اند.

آنها برای اولین بار در اواخر سال 2018 در لس آنجلس ملاقات کردند ، جایی که وایلدر دو بار فیوری را در دور آخر یک مبارزه بزرگ از پا در آورد. دور دوم دور دوازدهم هیچ حرکتی نکرد زیرا فیلدر در کمال شادی در پشت فیوری جشن می گرفت ، اما مطمئناً فیوری برخاست و با قضاوت قرعه کشی قضاوت کرد.

دومین بازی در فوریه 2020 در لاس وگاس برگزار شد و برتری فیوری مشخص بود. قهرمان بریتانیا وایلدر را در دور هفتم شکست داد ، حوله ای را روی کرنر وایلدر در یک پیروزی انداخت و عنوان WBC فوری وایلدر را از آن خود کرد.

در این سومین دیدار اوج ، وایلدر دور اول را با یک ضربه محکم و یک برنامه خوب بازی آغاز کرد ، اما به نظر می رسید وقتی به فیوری آسیبی نرساند به سرعت خسته می شود.

فیوری در آخرین دقیقه سومین گل زدن ، ولدر را با یک شوت غافلگیر کرد و سپس وایلدر را هنگام بیرون آمدن از ترکیب دو ویکت به زانو در آورد. خشم دوباره به وایلدر ضربه می زند و جمعیت آنجا هستند و وایلدر آن را به زنگ می آورد.

به نظر می رسید فیوری تا نیمه چهارم تحت کنترل بود ، زمانی که وایلدر دست راست قدرتمندی را به بالای سر فیوری محکم کرد. خشم راکد شد و سرانجام روی بوم افتاد ، در میان صداهای وحشتناک جمعیت جمع شده بالا رفت و دوباره سقوط کرد.

فیوری در راند چهارم به صدا درآمد و هر دو فایتر ضربه های بزرگی را زدند بدون اینکه در رده پنجم و ششم سقوط کنند. در مکان هفتم ، فیوری به وایلدر صدمه زد و باعث شد وایلدر پشت طناب ها بیفتد.

از نظر بصری خسته ، وایلدر دو بار مورد حمله فیوری در هشتم قرار گرفت و پزشک وایلدر را قبل از اینکه اجازه دهد مبارزه به نهم برسد ، معاینه کرد.

پاهای ویرانگر راست فیوری در روز دهم زیر او رفت ، اما وایلدر دور را به پایان رساند و فیوری حتی مجبور شد تاخیر کند.

با یک دست راست دیگر از انتهای نزدیک به پایان رسید. وایلدر هنگام پایین آمدن دستش را روی طناب ها دراز کرد اما چشمانش رو به شیشه بود.

این دیدار باخت دیگری برای وایلدر بود ، اما تأییدی بر صلابت چشمگیر المپیکی سابق ایالات متحده و عزم او برای پیروزی در سومین مبارزه بود ، علیرغم ماهیت یک طرفه دومین دیدار آنها.

وایلدر سال گذشته اولین شکست خود را پس از المپیک 2008 پکن به طرز مسخره ای انجام داد. او مربی قدیمی خود مارک برایلند را به دلیل پرتاب حوله اخراج کرد و سپس او را متهم کرد که با شل کننده عضلات خود به بطری آب ضربه زده است. وایلدر ادعا کرد که فیوری دستکش های غیرقانونی دارد و فیوری با الگوی رفتاری پوچ در بین اظهارات دوراندیش بیگانه نیست-او در مورد عدم حرفه ای بودن وایلدر شوخی کرد.

فیوری پس از بازی فینال گفت: “من سه ضربه به او زدم.” “من سعی کردم به او احترام بگذارم اما او آن را پس نداد.”

اما وایلدر همچنین برای بازپس گیری کمربند خود بند بازسازی را در قرارداد خود اعمال کرد و پس از اینکه فیوری سعی کرد تا با آنتونی جاشوا ، همتای سنگین وزن بریتانیایی ، تقابل کند ، داور به نفع او تصمیم گرفت. فیوری برای تکمیل مجموعه سه گانه استعفا داد اما توضیح داد که امیدوار است دوباره وایلدر را متوقف کند.

این اتفاق افتاد ، اما پس از یک درام که حتی فیوری نمی توانست تصور کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *