ترس از رکود ممکن است اغراق آمیز باشد – ۲۰ خبرگزاری برتر


فریادهای «رکود» از گوشه و کنار می آید و ابری از عذاب را بر بازارهای مالی ایجاد کرده است. CNBC یا FOX را روشن کنید، و می‌شنوید که مهمان به مهمان در مورد وحشت رکود اقتصادی آینده و حتی احتمال رکود اقتصادی – شبح ۱۹۲۹ را تداعی می‌کند. تاریخ ایالات متحده ۱۹ “رکود” قابل توجه را به خود دیده است. از سال ۱۸۹۳ تا ۲۰۰۸. آیا سال ۲۰۲۲ یا ۲۰۲۳ شماره ۲۰ خواهد بود یا “متخصصان” برگ های چای مالی را اشتباه می خوانند؟ آیا پیش‌بینی‌های یک رکود بزرگ در نهایت یک رویداد جزئی یا حتی غیر واقعی خواهد بود؟

رکود چیست؟ این روایت رایج که اقتصاد پس از دو فصل متوالی تولید ناخالص داخلی منفی در رکود است، واقعاً دقیق نیست. دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) بیان می کند که رکود به عنوان “کاهش قابل توجه فعالیت که در سراسر اقتصاد گسترش می یابد و بیش از چند ماه ادامه می یابد” تعریف می شود. به عنوان مثال، رکود دات کام در سال ۲۰۰۰ اعلام رکود کرد و ما دو چهارم متوالی تولید ناخالص داخلی منفی نداشتیم.

رکود معمولاً با کمبود تقاضا و از دست دادن شغل همراه است که هیچ کدام رخ نمی دهد. با وجود آخرین گزارش تورم در ژوئن که نشان دهنده افزایش ۹.۱ درصدی نسبت به سال گذشته است، مصرف کنندگان همچنان در حال خرج کردن هستند. گزارش بانک آمریکا نشان داد که کارمزد کارت‌های نقدی و اعتباری در مدت زمان مشابه ۱۱ درصد افزایش یافته است. این افزایش به دنبال افزایش ۹ درصدی در ماه آوریل و افزایش ۱۳ درصدی در ماه می است. علاوه بر این، داده‌های بانک آمریکا تأیید می‌کند که مصرف‌کنندگان فقط هزینه بیشتری نمی‌کنند. آنها بیشتر از قبل از شروع همه گیری کووید صرفه جویی می کنند.

کارمزدهای اعتباری/ بدهی خوب هستند. مصرف کنندگان با وجود تورم همچنان به خرج می کنند.

پس انداز بسیار بالاتر از سطح قبل از همه گیری است.

از دست دادن شغلی که از لحاظ تاریخی با رکود همراه بوده است، اتفاق نمی افتد. اداره آمار کار ایالات متحده نشان داد که ۳۷۲۰۰۰ شغل اضافی در ژوئن سال جاری وجود داشت که در مقایسه با برآورد ۱۰۴۰۰۰ شغل. نرخ بیکاری برای چهارمین ماه متوالی به ۳.۶ درصد رسید. مشاغل بخش خصوصی به سطوح قبل از همه گیری بازگشتند و هیچ صنعتی در ژوئن شغل خود را از دست نداد.

نرخ بیکاری

شنیده‌ایم که فدرال رزرو برای مقابله با افزایش قیمت‌ها احتمالاً نرخ‌ها را ۱ درصد افزایش می‌دهد، اما قیمت‌های بسیاری از کالاها در حال کاهش است که می‌تواند وضعیت بدتر از آنچه مردم انتظار دارند را نشان دهد. رکود معمولا تقاضا را کاهش می دهد، که اغلب منجر به کاهش تورم می شود، اما ما چنین چیزی نداریم. با ادامه بهبود زنجیره تامین، تقاضای قوی و تورم رو به کاهش داریم. شاخص کالاهای S&P GSCI پس از افت ۲۰ درصدی نسبت به اوج در ماه های مارس و ژوئن، به سطح فوریه قبل از حمله روسیه به اوکراین سقوط کرد. مس نسبت به بالاترین حد خود در ماه مارس ۳۰ درصد و گندم نیز حدود ۴۰ درصد نسبت به بالاترین حد اخیر خود کاهش یافته است. نفت از بالاترین رقم حدود ۱۲۵ دلار در هر بشکه در ماه مارس به ۹۸ دلار در حال حاضر کاهش یافته است.

قیمت پایین نفت

تام لی، شریک مدیریت و سرپرست تحقیقات Fundstrat Global Advisors، توضیح داد که دیگران وقتی که لفاظی های رکود دیوانه کننده هستند، می فهمند. سوال می پرسد، اگر انتظارات تورمی و شاخص های اصلی تورم کاهش یابد، آیا تورم می تواند شتاب بگیرد؟ همانطور که به من اشاره کرد، اگر در حال حاضر یک روند «ضد تورم» در جریان است، این استدلال می کند که تورم قبلاً «گذرا» بوده است.

قدرت نسبی این دو شاخص (سهام فناوری با ارزش بالا و سهام چینی)، از نظر ما، استدلال‌هایی علیه «شروع رکود» در ایالات متحده وجود دارد، علاوه بر این، ما معتقدیم که این امر، همراه با بهبود ریسک‌های تورمی، از بازده بهتر سهام در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ حمایت می‌کند. من را تمام کرد

رکود هنوز در راه است و ممکن است هرگز نیاید. بیشتر ترس از رکود در حال حاضر، یا حتی در سال ۲۰۲۳، پیش‌فرض رویدادهایی است که به وضوح رخ نخواهند داد.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.