تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه مادران باردار و شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین رژیم غذایی برای نوزادان در حال رشد است ، با توجه به اهمیت تغذیه با شیر مادر برای نوزادان به ویژه برای شش ماه زندگی اول (جایی که کودک منحصراً از شیر مادر تغذیه می کند) و نگرانی های مادر تغذیه با شیر مادر در ماه رمضان در مورد تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت آن است شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

چرا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد در صورت دریافت غذا و مایعات کافی در ساعات درس افطار تا سحر اشکالی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید با پزشک مشورت کنند تصمیم خود را به تنهایی در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف دائمی یا داشتن یک بیماری خاص (به ویژه دیابت) ؛ نوزادان ضعیف و کم وزن یا بیمار هستند کاگونگان ؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی بود و نوزاد هنوز آنجا بود ، مغازه آهن فرو افتاده است ، او ابتدا باید به فکر سلامتی خود و پسرش باشد بهتره سریع نباشه به خصوص در 6 ماه اول سن نوزاد بستگی کامل به شیر مادر دارد.
اگر تغذیه مادر کامل و نامناسب نباشد ، بدن مادر ذخیره نمی شود او برای تکمیل ترکیب شیر به تنهایی ، می تواند باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و مادر می شود اگر این مدل در والدین روزه دار وجود ندارد ، مادر قطعا صدمه می بیند.

** به طور خلاصه ، اگر مادر بتواند نور روز به سلامتی آسیب نمی رساند با تأمین مقدار شیر نوزاد به تنهایی ، روزه داری اشکال دارد هیچ مادر شیردهی نمی تواند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کند ،فعالیت بدنی را در زمان روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید در طول روز ، شب بین افطار و سحر ، به نوزاد خود شیر می دهید ، شما روزه هستید آنها راحت تر از خود عبور می کنند.

آیا کیفیت و حجم شیر او تغییر کرد؟
نمی توان در مورد همه مادران نظر کلی داد زیرا این یک مشکل است تغذیه و میزان ذخایر فیزیکی مادر باز می گردد. تحقیق کرده اید درک اجزای اصلی شیر با ناشتا چشم ها را به طور چشمگیری تغییر می دهد نگیرید.
تغییرات حجم شیر در مادر متفاوت است اما معمولاً جزئی است آنها مقدار زیادی از تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد مواد مغذی و مایعات نیز صدق می کند مصرف و فعالیت در طول روز مادر برمی گردد.

چرا سن نوزاد مهم است؟

نوزادان فقط تا سن 4 تا 6 ماهگی و بعد از آن از شیر مادر تغذیه می کنند به تدریج او یک غذای کمکی دریافت کرد. بیشترین توصیه های تخصصی برای وقتی کودک غذای کمکی دریافت نمی کند عجله نکنید. چون امکان پذیر است آنها نمی توانند شیر مورد نیاز نوزاد را تأمین کنند.
تصمیم بگیرید که چرا از 6 تا 12 ماهگی مادر سریع نمی گیرد وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و حجم شیر دارد. اگر آنها باید وزن مناسبی داشته باشند و رشد کنند و خوب غذا بخورند ، مادر روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از ابتدای سال ، به عنوان بخش عمده تغذیه نوزاد ، از شیر مادر تغذیه کنید با رژیم غذایی سالم و کافی می توانید کمتر از قبل مصرف کنید سریع سریع.
به طور کلی ، مادرانی که با تغذیه مناسب از شیر مادر تغذیه می کنند ، مایعات کافی دریافت می کنند ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها بجای روز بخوابید شیر دادن به نوزاد بین افطار و سحر برای او آسان تر است.

چرا وزن نوزاد و مادر در روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم مادر برای روزه گرفتن عوامل م decisionثر در تصمیم گیری اگر وزن نوزاد کمتر از وزن مورد نظر است منحنی سن یا منحنی رشد نشان دهنده سوء تغذیه است مشکل باید به عنوان یک شاخص مهم در تصمیم گیری سریع در نظر گرفته شود مورد توجه قرار گیرد. در چنین شرایطی حتی یک کودک در یک سال تغذیه دوم ، روزه داری برای مادر خوب نیست. گاهی مثل یک خانم آمد و گفت بچه من 8 ماهه است و تازه شیر می دهد او چیزی نمی خورد و وضعیت نشان می داد که فرزندانش ضعیف و ضعیف هستند به طور جدی ، در اینجا مادر مجبور نیست روزه باشد یا می تواند تمام روز را دوست داشته باشد در ضمن سریع. یا مثلاً اگر مادر ضعیف و سنگین استاو بسیار جوان بود و یک بچه 8 ماهه داشت. باز هم ، برای روزه داری توصیه می شود گریه نکن.

چرا ساعات و فصول روزه داری در ماه رمضان؟ آیا مهم است؟

می توانید درست بگویید ؛ زیرا تابستان علاوه بر ساعات بیشتر گرسنگی و تشنه ماندن ، گرما همچنین باعث تبخیر بیشتر آب بدن می شود مادر شد. بنابراین ، باید در ساعات بین افطار و سحر مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی برای نوزاد تهیه کنید نخواهید کرد.
اکنون ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه می گیرید ، اگر می خواهید سریع باشید ، مطمئن شوید که مایعات کافی دریافت می کنید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از غذاهای خانگی با قند کم استفاده کنید. یک نوشیدنی سرد امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (چرک ، نسترن و …) با شربت تخم مرغ و خاکشیر بخورید که پر از نمک های مختلف است.

آخرین کلمه:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید عجله کنید ، ناراحت نشوید زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
بهره (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس برتون رنج می برد که روزه نمی گیرد ، این می تواند منجر به خروج او شود شیر یا باعث بی اشتهایی می شود.

با آرزوی شادی و سلامتی برای شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *