تغییرات عمده در حکومت های جهانی و از دست دادن آزادی ها با افزایش توتالیتاریسم


انتخابات اخیر جهانی نشان می‌دهد که سیاستمداران چپ‌گرای مترقی انتخاب شده‌اند، یا در موارد معدودی، آن‌هایی که به عنوان راست افراطی برچسب‌گذاری شده‌اند. در اینجا و اینجا مروری بر انتخابات در آمریکای لاتین است. کلمبیا به تازگی اولین رئیس جمهور چپ مترقی خود، گوستاوو پترو را انتخاب کرده است. حزب فرانسوی لوپن، معروف به راست افراطی و چپ افراطی، پس از از دست دادن ائتلاف میانه رو که اکثریت امانوئل ماکرون، رئیس جمهور آمریکا در پارلمان را در بر می گیرد، در شوک به پارلمان وارد شد.

همه ما شاهد تجاوزات اخیر چین و روسیه، دو دولت قدرتمند بوده ایم. هر دو کشور برای گسترش نفوذ خود در نیمکره غربی از جمله با کمک های نظامی تلاش می کنند. به طور کلی افزایش قابل توجهی در نظارت و نظارت در سطح دولت ملی در سراسر جهان و اخیراً در ایالات متحده وجود داشته است.

بر اساس گزارش سالانه خانه آزادی، که هشدار می دهد کشورهایی مانند چین و روسیه در حال صدور اقتدارگرایی هستند، آزادی در سراسر جهان در سال ۲۰۲۱ برای شانزدهمین سال متوالی کاهش یافت.

در این گزارش آمده است: «رهبران چین، روسیه و سایر رژیم‌های اقتدارگرا موفق شده‌اند محرک‌های جهانی را تغییر دهند و این اجماع را که دموکراسی تنها راه رسیدن به رفاه و امنیت است، تضعیف کنند و در عین حال سبک‌های حکومت‌داری استبدادی‌تر را تشویق کنند». جغرافیایی را که در آن آزادی حاکم است را ببینید و در اینجا بیشتر بدانید. فهرست دقیق بر اساس کشور را اینجا ببینید.

آزادی جهانی 2022

تهدید کنونی برای دموکراسی محصول ۱۶ سال متوالی کاهش آزادی جهانی است. در مجموع ۶۰ کشور طی سال گذشته کاهش یافته اند، در حالی که تنها ۲۵ کشور بهبود یافته اند. تا به امروز، حدود ۳۸ درصد از جمعیت جهان در کشورهای غیر آزاد زندگی می کنند که بالاترین میزان از سال ۱۹۹۷ است. اکنون تنها حدود ۲۰ درصد در کشورهای آزاد زندگی می کنند. به این روند تاریخی در نمودار زیر نگاه کنید.

آزادی جهانی تاریخی 2022

در طول یک و نیم دهه گذشته، ظالمان محیط بین المللی مطلوب تری ایجاد کرده اند که به دلیل قدرت سیاسی و اقتصادی و همچنین کاهش فشار بر دموکراسی ها، قدرت بیشتری یافته است. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، از زمان کووید، شاهد کاهش شدید آزادی بوده ایم.

کتاب تاریخی مردم آزادی جهانی 2022

کواید، ظهور چین و تجاوز روسیه اخیراً به اقتدارگرایی بیشتر منجر شده است. اما آنچه واقعاً تکان دهنده است این است که کشورهایی مانند استرالیا، کانادا و برخی کشورهای اروپایی که به نظر سنگرهای آزادی هستند، اقتدارگرا شده اند. این به طور کامل در این گزارش اخیر پوشش داده نشده است – رویدادها برای گنجاندن در گزارش بسیار جدید هستند. جالب است ببینیم گزارش سال آینده چه می گوید.

این گزارش باید زنگ خطری برای بسیاری از ساکنان کشورهای «غربی» باشد. به تدریج و اخیراً به سرعت آزادی های خود را از دست می دهید. آیا این مردم بیدار خواهند شد و در برابر ظالمان خواهند ایستاد؟

قبل از اینکه آزادی انجام این کار را داشته باشید، باید از آزادی های باقی مانده خود برای مقاومت استفاده کنید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.