تغییر بازی قرص سقط جنین – سقط جنین، وارونگی ۳۰ ساله و افزایش بزرگ – مرور قوانین فعلی در ایالت شما – بهترین خبرگزاری


آمارهای جدید منتشر شده نشان می دهد که از هر پنج بارداری یک مورد در سال ۲۰۲۰ سقط شده و ۹۳۰۱۶۰ سقط جنین در این سال رخ داده است.

آمار جدید منتشر شده از موسسه سلامت باروری پیشرو گواتماخر نشان می دهد که تعداد ختم ها بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ هشت درصد افزایش یافته است. بیش از نیمی از ختم ها در سال ۲۰۲۰ نتیجه به اصطلاح “قرص های سقط جنین” است که می توان در طول این مدت مصرف کرد. ۱۰ هفته اول بارداری

تحقیقات Guttmacher نشان می‌دهد که ۸۶۲,۳۲۰ فسخ در سراسر ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ و ۹۱۶,۴۶۰ فسخ دیگر در سال ۲۰۱۹ وجود داشته است. به این در نمودار زیر نگاه کنید و در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سقط جنین ایالات متحده 2020

نمودار زیر از موسسه Guttmacher نشان می دهد که چگونه کاهش ۳۰ ساله تعداد سقط جنین طی سه سال گذشته معکوس شده است. این را در نمودار زیر ببینید.

سقط جنین در ایالات متحده 2020

نقشه زیر کشورهایی را نشان می دهد که قبلاً ممنوعیت کلی یا جزئی را اعمال کرده اند، در آستانه تصویب قانون هستند و هنوز هیچ محدودیتی برای لغو ندارند. یک نقشه تعاملی را اینجا در راهنمای ایالت به ایالت برای قوانین سقط جنین ببینید.

قانون سقط جنین ایالات متحده 2022

در حالی که سقط جنین در سطح ملی افزایش یافت، بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ تغییرات قابل‌توجهی بین ایالت‌ها و حتی در داخل ایالت‌ها وجود داشت. همانطور که توسط موسسه Guttmacher گزارش شده است، تعدادی از پیشرفت‌ها در آن دوره ممکن است اثرات متفاوتی در بین ایالت‌ها داشته باشند.

  • برخی از ایالت ها پوشش Medicaid را برای مراقبت از سقط جنین گسترش داده اند. اکثر افرادی که سقط جنین انجام می دهند فقیر یا کم درآمد هستند و این پوشش به این معنی است که می توان از بسیاری از افرادی که در غیر این صورت قادر به پرداخت هزینه سقط جنین نیستند، مراقبت کرد.
  • «قاعده شکاف خانگی» دولت ترامپ-پنس ظرفیت شبکه تنظیم خانواده Title X را به میزان قابل توجهی کاهش داده و تعداد مشتریان پیشگیری از بارداری را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. این بدان معناست که بسیاری از مردم در برخی ایالت ها دسترسی به مراقبت های پیشگیری از بارداری کم هزینه یا رایگان را از دست داده اند. این به نوبه خود ممکن است منجر به حاملگی های ناخواسته بیشتر و نیاز به مراقبت از سقط جنین شود.
  • صندوق های محلی و ملی سقط جنین ظرفیت خود را افزایش دادند و به مردم کمک کردند تا هزینه سقط جنین را پرداخت کنند.
  • همه گیری COVID-19 سیستم های مراقبت های بهداشتی را در سراسر ایالات متحده مختل کرده است. برخی از ایالت ها تلاش کرده اند دسترسی به سقط جنین را در اوایل اپیدمی ممنوع کنند و به دروغ ادعا می کنند که چنین مراقبت های بهداشتی ضروری نیست. دسترسی به سقط جنین در برخی کشورها همچنین حقوق سقط جنین را مختل کرده است زیرا ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی با شیوع COVID-19 در میان خانواده ها و جوامع خود مقابله کرده اند. با این حال، ایالت های دیگر توانسته اند به طور دائم از مراقبت سقط جنین برخوردار شوند، از جمله افرادی از ایالت هایی که به دلیل همه گیری همه گیر در دسترس نبودند.
  • بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰، ۲۵ ایالت، ۱۶۸ محدودیت و ممنوعیت سقط جنین را اعمال کردند، اما همه این محدودیت‌ها به دلیل چالش‌های قانونی اجرا نشدند. علاوه بر این، بسیاری از این محدودیت‌های جدید در ایالت‌هایی اعمال شده‌اند که قبلاً کلینیک‌ها در محیط‌های متخاصم فعالیت می‌کردند، بنابراین اثربخشی عملی آنها احتمالاً کاهش خواهد یافت.
  • در این مدت ۷۵ ماده برای حمایت از حقوق سقط جنین به تصویب رسید. نیمی از این اقدامات قبلسرخ کردن سایر ممنوعیت ها یا محدودیت ها در میان نیمی دیگر، بسیاری از آنها به برنامه های Medicaid یا بهداشتی خاص برای پوشش سقط جنین نیاز دارند یا به پزشکان واجد شرایط مانند پرستاران گواهی، پیراپزشک ها یا ماماها اجازه می دهند حداقل برخی از آنها را ارائه دهند. آنها دسترسی خود را به مراقبت های سقط جنین گسترش داده اند.
  • از آنجایی که محدودیت‌ها در ایالت‌هایی اعمال می‌شوند که قبلاً عموماً دارای حقوق سقط جنین بودند، ممکن است نقشی به اندازه اقدامات فراگیر نداشته باشند، به‌ویژه سیاست‌هایی که به مردم کمک می‌کند تا برای مراقبت از سقط جنین پرداخت کنند.

صرف نظر از این گزارش، تصمیم آتی دیوان عالی کشور می تواند تأثیر بسزایی بر این اعداد در آینده داشته باشد.

پست های نمودار بیشتری را امروز ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.