تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر

تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر


تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر

جوش شیرین و بیکینگ پودر هم مواد لازم برای تهیه خمیر را تشکیل می دهند. آنها قبل از فرآیند پخت به محصولات نانوایی اضافه می شوند تا گاز دی اکسید کربن تولید کرده و حجم محصول نهایی را افزایش دهند. اما نحوه استفاده از این دو ترکیب متفاوت است. در این مقاله از وب سایت دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، قصد داریم تفاوت جوش شیرین و بیکینگ پودر را آزمایش کنیم.

جوش شیرین در واقع بی کربنات سدیم خالص است که با رطوبت غذا و ترکیبات اسیدی مخلوط می شود. در دمای فر گاز دی اکسید کربن تولید می کند. این واکنش به محض ترکیب شدن ترکیبات شروع می شود. بنابراین در این مرحله باید سریع و سریع مواد را آماده کرده و در فر قرار دهید. در غیر این صورت ، گاز تولید شده از بافت خارج شده و حجم محصول نهایی کاهش می یابد.

بیکینگ پودر یک ترکیب پیچیده تر است و حاوی جوش شیرین با یک ترکیب اسیدی کننده مانند اسید تارتاریک و یک پرکننده مانند نشاسته است. هنگامی که از بیکینگ پودر استفاده می شود ، مواد اولیه به محض مخلوط شدن در دمای اتاق ، دی اکسید کربن را آزاد می کنند ، اما بیشتر آن هنگام پخت تولید می شود. اینکه کدام یک از دو ماده در دستور پخت استفاده می شود بستگی به سایر مواد موجود در دستور غذا دارد.


مطالب پیشنهادی:

گوشت نخورید و نخورید


جوش شیرین یک ترکیب قلیایی است که اگر با ترکیبات اسیدی موجود در مخلوط مانند آب میوه و ماست تفاوت نداشته باشد ، طعم تلخی ایجاد می کند ، اما بیکینگ پودر حاوی اجزای اسیدی و قلیایی است و بنابراین تاثیری بر طعم آن ندارد. به

دستورالعمل استفاده از بیکینگ پودر معمولاً شامل سایر مواد با طعم متوسط ​​مانند شیر است. البته می توان از بکینگ پودر به جای جوش شیرین استفاده کرد ، اما به عنوان مثال ، در مواردی که در دستورالعمل های پخت ، بیکینگ پودر توصیه می شود ، از جوش شیرین استفاده نکنید زیرا حاوی ماده ای اسیدی برای افزایش حجم نیست. جوش شیرین. می توان به کیک ها اضافه کرد اما به کرم های تارت اضافه نکرد. به جای بیکینگ پودر از جوش شیرین استفاده می شود.


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه روشهای اساسی تغذیه و میزان و روش غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و تغذیه در اصفهان کلیک کنید.


دکتر ریسا آتمینانی

متخصص تغذیه اصفهان


مطالب پیشنهادی:

با خوردن غذا بوی بد دهان را از بین ببرید

نازک شدن نادرست و پوکی استخوان

چربی شکم را با پنج ماده مغذی کاهش دهید

خمیر ترش یا جوش شیرین
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *