تفکیک پنج پیشنهادی که در نظرسنجی های ماه نوامبر شما ظاهر می شود

تفکیک پنج پیشنهادی که در نظرسنجی های ماه نوامبر شما ظاهر می شود


رقابت برای انتخاب شهردار نیویورک در انتخابات نوامبر فقط در مورد رای گیری نیست. پنج قطعنامه نیز تصویب می شود و در صورت تصویب ، بلافاصله از 1 ژانویه 2022 اجرایی می شود و در قانون اساسی ایالت گنجانده می شود ، که اصلاح آنها را در آینده دشوار می کند. رأی دهندگان ملزم به رای دادن به “بله” یا “نه” در هر طرح نیستند و رای “بله” در یک پیشنهاد واحد به این معناست که آنها به همه اصلاحات مشروط به یک پیشنهاد رای خواهند داد.

برخی از پنج پیشنهاد به روز شده ساده در قانون اساسی ایالت است ، در حالی که برخی دیگر تأثیر عمده ای بر قانونگذار ایالت و حزب قدرت دارند. در اینجا آنچه شما باید قبل از رفتن به پای صندوق های رای بدانید.

رای گیری شماره 1: به روز رسانی روند توزیع مجدد ایالت

سنای ایالتی ، همچنین به عنوان محدود کننده ایالت نیویورک شناخته می شود ، در حال جمع آوری و ترسیم مجدد خطوط کنگره است. برای اولین بار در تاریخ ایالت ، این مسئولیت ، که بر عهده قانونگذار ایالتی بود که منجر به شکایت شد ، با کمیسیون مستقل توزیع مجدد (IRC) که به تازگی تشکیل شده است تقسیم می شود.

این کمیسیون 10 نفره برای اولین بار در سال جاری پس از همه پرسی قانون اساسی جمهوری خواهان در سال 2014 تشکیل شد ، یک کمیسیون چهار نفره که توسط چهار دموکرات و دو نفر توسط جمهوری خواهان و دموکرات ها تعیین شده بود. نقشه سازان دو پیشنهاد نقشه ارائه کرده اند که هدف آن از سیاسی نگه داشتن روند توزیع مجدد را کاهش می دهد. IRC اکنون پس از انتشار آمارهای جدید سرشماری ایالات متحده در هر دهه ، در حال تغییر شکل خطوط است.

اما اکنون ، تحت انتخابات شماره 1 ، دولت می خواهد تغییراتی در نحوه عملکرد کمیسیون ایجاد کند. قانون رای گیری اکنون رای دهندگان را ملزم می کند که تصمیم بگیرند آیا قانون ایالت قابل به روز رسانی است:

  • حذف این قانون که باید کمیسیون دارای مدیران اجرایی مشترک باشد ، از یک نفر که توسط کمیسیونرهای جمهوری خواه و یک نفر از کمیسیونرهای دموکرات تعیین شده اند.به از آنجا که کمیسیون در حال حاضر دو مدیر اجرایی مشترک دارد ، این قانون پیشنهادی هیچ تاثیری بر روند توزیع مجدد فعلی نخواهد داشت. اما یک دهه پس از آنکه کمیسیون امیدوار است دوباره تشکیل جلسه دهد ، می تواند با گشودن امکان انتخاب دو مدیر اجرایی مشترک توسط یک حزب ، م effectثر واقع شود. این امر مأموریت کمیسیون برای غیر سیاسی نگه داشتن فرایند نقشه برداری را تضعیف می کند و ظاهر دو حزبی را بیشتر می کند.
  • برنامه را کوتاه کنیدبه قانونگذار ایالت می تواند نقشه های توزیع مجدد را تأیید یا رد کند یا آنها را برای تلاش دوم به کمیسیون ارسال کند. بر اساس این پیشنهاد ، تاریخ های مقرر تغییر می کند و دوره ارسال مجدد نقشه ها دو هفته کوتاه می شود. اگر قانونگذار ایالت برای بار دوم نقشه ها را رد کند ، قانونگذاران می توانند نقشه های خود را ترسیم کنند که باید توسط قانونگذار و فرماندار تأیید شود. پیشنهاد برای یک چارچوب زمانی فشرده ، محیطی را ایجاد کرده است که در آن کمیسیون کمی زمان می برد تا در مورد نقشه ها به توافق برسد و به قانونگذار ایالت اجازه دهد نقشه های خود را ایجاد کند.

    با این حال ، زمان کوتاهی در نظر گرفته شده است تا قانونگذاران ایالت این نقشه ها را داشته باشند تا زمانی که نامزدها در ماه ژوئن شروع به جمع آوری امضا برای رای گیری اولیه کنند. طبق پیشنهاد ، نقشه ها باید پس از 10 سال از اول نوامبر تا 15 نوامبر ارسال شوند.

  • اطمینان حاصل کنید که همه در ایالت نیویورک در روند توزیع مجدد حساب می کنند اگر اداره سرشماری تصمیم بگیرد که آنها را در جمعیت خود شامل افراد غیر شهروند و افرادی که در رزروهای بومی آمریکا زندگی می کنند ، شامل نشود ، اکنون به عنوان “موجودات بیگانه” شناخته می شوند. در حالی که این پیشنهاد در حال حاضر در قانون ایالتی است ، در قانون اساسی ایالت نیست و حفاظت کمتری از آن می کند. این پیشنهاد همچنین عبارت “موجودات بیگانه” را حذف می کند.
  • در صورت توافق 7 نفر از 10 کمیسیونر در مورد نقشه ها ، به قانونگذاران موسوم به “اکثریت ساده” در پارلمان و سنا اجازه دهید تا نقشه های منطقه را تصویب یا رد کنند. در حال حاضر ، این قانون تصویب نقشه مستلزم قانون گذاران با دوسوم به اصطلاح “اکثریت فوق العاده” است در صورتی که قرار است پارلمان و سنا توسط یک حزب اداره شوند (همانطور که در حال حاضر هستند). این امر پیامدهای گسترده ای دارد زیرا حزب قدرت می تواند بدون کمک زیاد حزب اقلیت به سرعت در نقشه های منطقه حرکت کند و جری ماندارین را برای این امکان باز بگذارد.
  • اطمینان حاصل کنید که زندانیان زندان نه در محلی که در حال حاضر در آن زندانی هستند ، بلکه در آخرین آدرس منزل شناخته شده شان شمرده می شوند. این بدان معناست که یک ساکن راکلند که در مرکز اصلاحی کلینتون در شهرستان کلینتون نگهداری می شود ، ساکن شهرستان راکلند شمرده می شود. این ترتیب می تواند جمعیت گوشه جنوبی شهر نیویورک را افزایش دهد و در نتیجه منابع بیشتری را به دست آورد. اگرچه این ماده قبلاً در قوانین ایالتی است ، در قانون اساسی تصریح نشده است و بنابراین برای ترسیم مجدد نقشه ها در سطح کنگره قابل اجرا است.
  • تعداد مناطق سنای ایالتی را به 63 ولسوالی تنظیم کنید، همانطور که در قانون اساسی آمده است ، به جای 50 فعلی.
  • مفاد به اصطلاح “مسدود کردن مرز” را حذف کنیدبه همانطور که هست ، نقشه برداران می توانند یک محدوده منطقه ایجاد کنند که محله شما را به مناطق جداگانه قانونگذاری جدا می کند. مناطق مجاور مانند ریچموند هیلز کوئینز و پارک جنوبی ازن به شدت جوانه زده اند و نمایانگر هفت منطقه هستند. قانون پیشنهادی یک سیستم دقیق تر ایجاد می کند که از سازندگان از تعیین مرزهای منطقه در مرکز محله و کاهش قدرت جلوگیری می کند.

رای شماره 2: حق نظافت محیط

این اصلاحیه این خط را به منشور حقوق ایالت اضافه می کند: “هر کس حق دارد هوا ، آب و محیط سالم را تمیز کند.” با این حال ، پیشنهاد اینکه اگر دولت در ارائه این گواهینامه به نیویورکی ها ناتوان شود چه اتفاقی می افتد مبهم است.

گروه های زیست محیطی مانند شورای حفاظت از منابع طبیعی (NRDC) خواستار حفاظت بیشتر از محیط زیست شده اند و این پیشنهاد را به عنوان راهی ساده اما م toثر برای تضمین محیطی سالم ارزیابی کرده اند. در حمایت از قانون ، این سازمان در بیانیه ای در وب سایت خود گفت که این اصلاح “ابزار مهمی برای پاسخگویی به دیگران” است و به اصلاحات مشابهی که در پنسیلوانیا و مونتانا تصویب شد اشاره کرد که منجر به حفاظت بیشتر از محیط زیست شد.

با جمع بندی مزایا و معایب چنین قطعنامه ای ، پیشنهادی که توسط انجمن رای دهندگان زن در پی خرابی ارائه شده است ، ممکن است دادگاه نیویورک به دلیل سادگی ارائه ، انعطاف پذیری بیشتری در تفسیر و اعمال مفاد داشته باشد. اطلاعات بیشتر در مورد اجرا نیاز به تعاریف ، وظایف و تعهدات مربوط به حقوق محیط زیست دارد. “

پیتر ایوانوویچ ، مدیر اجرایی مشاوران محیط زیست نیویورک ، که این طرح را در سال 2017 هدایت کرد ، به Gothamist / WNYC گفت که زبان این لایحه به منظور “مطابقت با ساختارهای نظارتی موجود” طراحی شده است.

ایوانوویچ گفت: “این فقط در مورد کنترل فساد نیست ، این در مورد جلوگیری از فساد است.”

رای گیری شماره 3: کوتاه شدن ثبت نام ده روزه رای دهندگان

این قطعنامه شرط ثبت نام برای رای دهی حداقل 10 روز قبل از هرگونه انتخابات در قانون اساسی ایالت را لغو می کند. کمتر از 10 روز قبل از انتخابات ، قانونگذار ایالت مجبور است قانونی وضع کند که به رای دهندگان اجازه دهد تا برای رای دادن ثبت نام کنند. این می تواند راه را برای ثبت نام رای دهندگان در همان روز باز کند.

رای گیری شماره 4: با عرض پوزش از مزاحمت

در حال حاضر ، تنها راه اخذ رأی غایب این است که به پای صندوق های رای رفته و اعلام کنید که بیمار یا معلول هستید یا در ایالتی که در آن ثبت نام کرده اید برای رای دادن در روز رأی گیری ، حضور ندارید. این پیشنهاد به شما امکان می دهد یک رأی بگیرید که بدون توضیح ارائه نمی شود. اما مانند قطعنامه 3 ، قدم بعدی این است که قانونگذار ایالت قوانین ایالتی را وضع کند.

به دلیل اپیدمی ، اندرو کوئومو فرماندار سابق به طور موقت روند رای گیری را بدون بهانه ایجاد کرد ، اما طرح شماره 4 این امتیاز را به طور دائم در قانون اساسی گنجانده است. همانطور که در مقدماتی شهردار دیدیم ، آرای غایب می تواند به نقض انتخابات تبدیل شود.

رای گیری شماره 5: محدوده دادگاه مدنی نیویورک را گسترش دهید

قضات دادگاههای مدنی شهر نیویورک اکنون می توانند تا 25000 دلار ادعا کرده و تصمیم گیری کنند ، همانطور که از 1983 تا کنون چنین بوده است ، و قطعنامه حداکثر دو برابر تعداد پرونده های موجود را مجاز می داند.

در صورت تصویب ، بار کار بر روی قضات دیوان عالی را کاهش می دهد. شما این مزیت را دارید که زمان کمتری برای رسیدگی به پرونده خود در دادگاه مدنی نیویورک دارید در مقایسه با دادگاه عالی ایالتی ، که اغلب بیشترین آسیب را می بیند. بنابراین به جای اینکه ماه ها منتظر بمانید تا پرونده شما در دادگاه عالی ایالتی رسیدگی شود ، ممکن است هفته ها طول بکشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *