تلسکوپ فضایی جیمز وب صحنه وحشتناکی از ستون های خلقت را به تصویر می کشد


تلسکوپ فضایی جیمز وب تصویر دیگری از ستون های آفرینش منتشر کرده است. در حالی که نگاهی دقیق به ستارگان در حال شکل گیری در منطقه ارائه می دهد، آخرین تصویر تصویری بسیار شبح وار و اثیری است.

در رنگ‌های نارنجی و مشکی، با توجه به اینکه تنها چند روز تا هالووین باقی مانده است، تصویری که توسط ابزار مادون قرمز میانی وب (MIRI) گرفته شده است، قطعا به موقع است. او می‌گوید این نمایش با تأکید بر گاز و گرد و غبار منطقه، دیدگاه جدیدی را در مورد ارکان خلقت ارائه می‌کند.

این تصویر هفته گذشته با وب‌کم فروسرخ نزدیک (NIRCam) گرفته شد، که توانست از میان توده‌های غبار نگاه کند و هزاران ستاره جدید را در منطقه با جزئیات بیشتر از قبل ببیند. با این حال، بسیاری از ستارگان به اندازه کافی روشن نیستند که بتوانند در طول موج هایی که MIRI روی آنها تمرکز می کند بدرخشند.

ناسا می گوید که با این تصویر، داده های مادون قرمز میانی با وضوح بالا بیش از هر زمان دیگری در دسترس ستاره شناسان قرار می گیرد. این آژانس خاطرنشان می کند که محققان در حال بررسی جزئیات بیشتر حرکت غبار هستند تا نمای سه بعدی کامل تری از ستون های آفرینش را شکل دهند. این کمک می کند تا درک عمیق تری از نحوه تشکیل ستاره ها ایجاد شود.

ستون های آفرینش در سحابی عقاب در فاصله ۶۵۰۰ سال نوری از ما قرار دارند. اگر اندازه همه چیز را نمی دانید، به ستاره قرمز درخشانی نگاه کنید که از سمت راست ستون بالایی، تقریباً در نیمه راه، بیرون زده است. ناسا می گوید این ستاره و کفن غبارآلود آن بزرگتر از کل منظومه شمسی ما هستند، که ممکن است به یک یا دو بحران وجودی منجر شود یا نه. آخر هفته هالووین فوق العاده ای را برای شما آرزو می کنم.

تمام محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما، مستقل از شرکت مادر، انتخاب شده است. برخی از داستان های ما حاوی پیوندهای وابسته هستند. اگر چیزی را از طریق یکی از این پیوندها خریداری کنید، ممکن است کمیسیون وابسته دریافت کنیم. تمامی قیمت ها در زمان انتشار صحیح می باشد.

لینک منبع