تنیس – اوزاکا دلتنگ خواهران ویمبلدون، فدرر و ویلیامز است


(رویترز) – نائومی اوزاکا، قهرمان چهار دوره گرند اسلم، در جدول رده بندی انفرادی ویمبلدون اعلام شده توسط برگزارکنندگان روز جمعه ظاهر شد، اما راجر فدرر کهنه کار و خواهران ویلیامز در این لیست نبودند.

اوزاکا ماه گذشته گفت که “۱۰۰% مطمئن نیست” که در یک گرند اسلم در زمین شرکت کند زیرا تصمیم هیئت حاکمه ورزش برای حذف امتیاز مسابقات انگیزه او را برای بازی کاهش داد.

پس از حذف بازیکنان روسیه و بلاروس به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین که مسکو آن را “عملیات ویژه” می نامد، ویمبلدون توسط مسابقات زنان ATP و WTA مردان حذف شد. بلاروس منطقه اصلی فتح بود.

اوزاکا ۲۴ ساله نیز سال گذشته ویمبلدون را به دلایل شخصی پس از اینکه مرخصی گرفت، ترک کرد – یک ماه پس از ترک مسابقات آزاد فرانسه، جایی که تحت فشار رسانه ها قرار گرفت.

در همین حال، سرنا ویلیامز، برنده هفت بار تک‌نفره و خواهرش ونوس، قهرمان پنج‌بار کلوپ انگلستان، از غیبت خود شگفت‌زده شدند.

سرنا، ۴۰ ساله، از زمان مصدومیت در مسابقه دور اول خود در ویمبلدون در سال گذشته، در این تور حضور نداشته است، در حالی که ونوس شاهد ۲۵۰ مسابقات قهرمانی تنیس جهان در شیکاگو در آگوست گذشته بود.

در قرعه کشی مردان، با توجه به محرومیت باشگاه انگلیسی، دانیل مدودف آشکارترین غفلت بود. این بازیکن روس حتی می تواند بدون بازی در ویمبلدون به صدر جدول بازگردد، جایی که نواک جوکوویچ امتیازهایی را که با بالا بردن عنوان قهرمانی سال گذشته به دست آورده از دست خواهد داد.

راجر فدرر، برنده ۸ بار، که از زمان خروج از مرحله یک چهارم نهایی در ویمبلدون در سال گذشته بازی نکرده است، از لیست خارج شده است.

فدرر ۴۰ ساله سال گذشته بار دیگر تحت عمل جراحی زانو قرار گرفت و مربی او در ماه مارس گفت که بازگشت به ویمبلدون برای برنده اصلی ۲۰ بار بعید است.

وایلد کارت های این مسابقات که از ۲۷ ژوئن تا ۱۰ جولای برگزار می شود هنوز اعلام نشده است.

(گزارش توسط روهیت نیر در بنگلور؛ ویرایش توسط پریتا سرکار)