توافق منچین و شومر در مورد “قانون افشای ۲۰۲۲” – جزئیات داستان دیگری را بیان کنید – خبرگزاری بیست


NPR چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، سناتور DNY. منتشر شده توسط Joe Manchin، DW.Va. جزئیات اولیه لایحه ای برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، مالیات، مراقبت های بهداشتی و تورم.

پس از ابراز نگرانی مانچین در مورد موافقت با هزینه‌های بیشتر در طول تورم رکورد، این معامله یک معکوس بزرگ برای دموکرات‌ها است که جاه‌طلبی‌های خود را برای بسته‌ای برای رفع نقص‌های احتمالی در قانون مراقبت مقرون‌به‌صرفه و تغییرات قیمت دارو کاهش داده‌اند.

سناتورها در بیانیه ای مشترک گفتند: «پس از ماه ها مذاکره، ما قانونی را نهایی کردیم که حدود ۳۰۰ میلیارد دلار در کاهش کسری بودجه و ۳۶۹.۷۵ میلیارد دلار در برنامه های امنیت انرژی و تغییرات آب و هوایی طی ۱۰ سال آینده سرمایه گذاری می کند. “هزینه های سرمایه گذاری به طور کامل با بستن خلأهای مالیاتی بر افراد و شرکت های ثروتمند پرداخت می شود.”

این قانون – به نام قانون کاهش تورم ۲۰۲۲ – همچنین قانون مراقبت مقرون به صرفه تصویب شده در طول همه گیری را تا سال ۲۰۲۵ تمدید می کند و به Medicare اجازه می دهد تا با مذاکره مستقیم با شرکت های داروسازی، هزینه های کمتر دارو را دنبال کند. دموکرات‌ها می‌گویند این طرح از هرگونه مالیات جدید بر خانواده‌هایی که ۴۰۰۰۰۰ دلار یا کمتر درآمد دارند اجتناب می‌کند و هیچ مالیات جدیدی بر مشاغل کوچک شامل نمی‌شود.

لایحه را اینجا بخوانید. در بیانیه ای پس از اعلام توافق، بایدن آن را به عنوان “اقدامی که مردم آمریکا منتظر آن بودند” ستایش کرد. اگر همه چیز برای دموکرات ها خوب پیش برود، او ممکن است بگذرد. برخی از منتقدان محافظه‌کارتر ممکن است آن را تحسین کنند – زیرا به بدی طرح تریلیون دلاری قبلی بایدن «بهتر کن» نیست، که اکنون تقریباً مرده است. اما آیا واقعا ناتوانی جنسی خنثی است؟

در صورتحساب چیست؟

شومر و مانچین در بیانیه ای اعلام کردند که این لایحه شامل ۴۳۰ میلیارد دلار هزینه جدید برای سرمایه گذاری در انرژی و بیمه سلامت و بیشتر از طریق افزایش حداقل مالیات برای شرکت های بزرگ و اجرای قوانین مالیاتی موجود است.

مانچین و شومر در بیانیه ای اعلام کردند که این لایحه کسری بودجه ایالت را تا حدود ۳۰۰ میلیارد دلار کاهش می دهد، انتشار کربن را تا سال ۲۰۳۰ حدود ۴۰ درصد کاهش می دهد و به برنامه مراقبت های بهداشتی دولت اجازه می دهد تا در مورد قیمت داروهای تجویزی مذاکره کند. اما جزئیات خاصی ارائه نکردند.

جمهوری خواهان به سرعت از این اقدام انتقاد کردند. سناتور لیندسی گراهام گفت: “من نمی توانم باور کنم که سناتور مانچین افزایش مالیاتی عظیم را به نام تغییرات آب و هوایی تصویب کند، زمانی که اقتصاد ما در رکود است.” مک کانل همچنین از این لایحه انتقاد کرد و گفت که این لایحه “هزاران شغل آمریکایی را از بین می برد.”

جدول زیر یک جدول پایه برای پلان بعدی است.

میز بازرگانی عمارت شومر

در اینجا مشکلات اصلی این قانون وجود دارد. می توان ادعا کرد که این لایحه در واقع به تورم اضافه می کند نه کاهش آن. شاید باید نام این قانون را به «قانون افزایش تورم ۲۰۲۲» تغییر دهند. موارد زیر را در نظر داشته باشید.

  • هیچ کاهش هزینه ای وجود ندارد. این فقط یک افزایش در اندازه دولت فدرال است (حدود ۱۰٪). آخرین چیزی که ما نیاز داریم یک دولت “بزرگتر” است، با توجه به اینکه آنها هنوز کار بزرگی انجام نداده اند.
  • افزایش مالیات بر محصولات تجاری و تعیین کننده قیمت (مانند داروهای تجویزی) تا حد زیادی به مصرف کننده منتقل می شود. این باعث افزایش تورم خواهد شد.
  • با توجه به سرمایه‌گذاری‌هایی که گزارش می‌کنید – مشکلات عمده‌ای در مفروضات دو دسته اصلی ذکر شده وجود دارد.
    1. هزینه مزایای مراقبت های بهداشتی که او پیشنهاد می شود پرداخت کند یک سرمایه گذاری نیست – صرفاً مصرف است و به هزینه های فدرال می افزاید. آنها همچنین ممکن است مکانیسم هایی داشته باشند که به این پول اجازه می دهد در طول زمان رشد کند.
    2. هزینه های تغییر آب و هوا نیز ترفند دیگری است. این یک صندوق هدر رفت دیگر ایجاد می کند.
  • تصور کنید ۱۲۴ میلیارد دلار دیگر که IRS از مردم آمریکا گرفت، هزینه‌ها را برای محیط نظارتی افزایش داد و تجارت را خفه کرد.

بسته به سطح بهره‌وری «سرمایه‌گذاری‌ها» که در بهترین حالت ضعیف خواهد بود و رشد دولت – به جای کم کردن این دو رقم (در جدول بالا)، به‌طور واقعی‌تر، باید آنها را با هم جمع کرد. اثرات اقتصادی کاهش بیشتر بودجه بر مردم آمریکا. یک تریلیون دلار دیگر توسط سیاستمداران در کنگره غارت شد.

هزینه ها و درآمد فدرال ایالات متحده از سال به سال بر اساس چرخه های اقتصادی و سیاست های دولت متفاوت است. نمودار زیر میانگین‌های بیشتری را در طول سال‌های تا سال ۲۰۱۹ و پیش‌بینی‌ها تا سال ۲۰۲۵ را نشان می‌دهد – اینجا بیشتر بدانید. ذره برای بدن مستقیم آبی خط نشان دهنده میانگین درآمد و رهایی این خط نشان دهنده میانگین هزینه های دولت است. این دو را می توان به مرور زمان در حال گسترش دانست و معلوم است که روزی در چهره اقتصادی ما منفجر می شود. افزایش شکاف در جدول زمانی روند بلندمدت ماهیت ساختاری داشت. برای تغییر این روند به اراده سیاسی نیاز است که سال هاست شاهد آن نبوده ایم.

هزینه های فدرال ایالات متحده در مقابل درآمدحقیقت تاسف بار این است که این قرارداد جدید (قانون تورم زدایی ۲۰۲۲) که توسط مانچین و شومر تهیه شد، تنها مشکل تورم آمریکا را تشدید خواهد کرد. آمریکایی ها باید به هشدارهای پدران بنیانگذار ما توجه کنند.

نقل قول پول بن فرانکلین

چه چیزی می تواند اشتباه باشد؟

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.