تولید چین منفی می شود – رکود جهانی؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


فعالیت کارخانه‌های چین در ماه ژوئیه به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافت، زیرا شیوع پراکنده ویروس کووید باعث اختلال در این بخش شد و اقتصاد جهانی را کاهش داد که بر تقاضا تأثیر می‌گذاشت.

اداره ملی آمار چین روز یکشنبه اعلام کرد که PMI رسمی تولید این کشور از ۵۰.۲ در ژوئن به ۴۹.۰ در ماه جولای کاهش یافته است. این ضعیف تر از حد انتظار بود، زیر علامت ۵۰ امتیازی که انبساط را از انقباض جدا می کند. شاخص‌های ردیابی تولید و سفارش‌های جدید در ماه جولای کاهش یافت و بیشترین کاهش در فعالیت‌ها در صنایع انرژی‌بر مانند بنزین، کک و فلزات آهنی بود.

PMI چیست؟ این هست شاخص مدیران خرید (PMI) شاخصی از روند غالب روندهای اقتصادی در بخش های تولیدی و خدماتی است. این شاخص از یک شاخص اسپرد تشکیل شده است که به طور خلاصه نشان می دهد که آیا شرایط بازار، همانطور که توسط مدیران خرید مشاهده می شود، در حال گسترش، ثابت یا انقباض است. هدف PMI ارائه اطلاعات در مورد شرایط فعلی و آتی کسب و کار به تصمیم گیرندگان، تحلیلگران و سرمایه گذاران شرکت است. PMI بالای ۵۰ نشان دهنده افزایش نسبت به ماه قبل است. PMI زیر ۵۰ نشان دهنده انقباض است.

شرکت تولیدی عمومی چین Caixin (PMI) نیز انقباض شدیدی در اقتصاد چین در ماه جولای نشان داد. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

چین PMI 2022-07کاهش صادرات به مشتریان ما در غرب نیز قابل مشاهده است. آنچه در مورد PMI Caixin در چین بسیار جالب است، کاهش جدید در شاخص اشتغال است، همانطور که در زیر نشان داده شده است. همراه با آشفتگی اخیر با ورشکستگی بانک های چینی، رکود در بیکاری چیز خوشایندی نخواهد بود.

جزئیات PMI چین 07-2022

همانطور که در روزنامه گاردینبروس پانگ، اقتصاددان ارشد و رئیس تحقیقات Jones Lang LaSalle، گفت که کاهش PMI تولیدی چین نشان داد که پس از کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم، بهبود اقتصادی این کشور شکننده است. پانگ گفت: «چالش‌های پیش روی رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه سوم ممکن است بیشتر از انتظارات قبلی باشد.

PMI فعلی برای چین از صخره سقوط نمی کند، اما با توجه به اینکه مشتریان چین (یعنی ایالات متحده و اتحادیه اروپا) در حال کاهش هستند، واضح است که روند برای چین در حال کاهش است. این PMI های چین بر اساس داده های اقتصادی نگران کننده (مانند تولید ناخالص داخلی پایین، حباب های اعتباری، رکود بازار مسکن) از چین است.

آیا اقتصاد جهانی مانند ایالات متحده وارد رکود اقتصادی می شود؟ در اینجا نگاهی داریم به آنچه ممکن است برای اقتصاد ایالات متحده بیفتد.

چه چیزی می تواند اشتباه باشد؟

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.