تکنسین های هواپیما مجبور به پایان دادن به حمله شدند – باب نیوز


دست‌کم برخی از مسافران خطوط هوایی روز سه‌شنبه زمانی که وزیر کار نروژ به تکنسین‌های هواپیمای اعتصابی دستور داد به سر کار بازگردند، نفس راحتی کشیدند. وی مدعی شد که ادامه کار آنها که منجر به لغو تعداد زیادی پرواز شد، خدمات آمبولانس هوایی را نیز با خطر مواجه کرده و جان و سلامتی را در پی داشته است.

تکنسین های هواپیما مجبور به پایان دادن به اعتصاب شدند
چشم انداز فلج شدن آمبولانس های هوایی، وزیر کار نروژ را قادر ساخت تا به اعتصاب تکنسین های هواپیما که در ۱۸ ژوئن آغاز شده بود، پایان دهد. عکس: Babcak

مارتا موزس پرسن، نماینده حزب کارگر به خبرنگاران گفت: «متاسفانه چاره‌ای جز انجام این کار نداشتم. “در اینجا خطر به ویژه برای بیمارانی که به شدت بیمار هستند و نیاز مبرمی به حمل و نقل از راه دور دارند، که فقط با آمبولانس های هوایی قابل تامین است، زیاد است.”

Babcock، شرکتی که اکنون آمبولانس‌های هوایی نروژی را اداره می‌کند، خواستار برداشته شدن قفل همه اعضای اتحادیه که قبلاً نماینده تکنسین‌های هواپیمای NFO نروژی هستند، برداشته شده است. این سازمان خواستار افزایش دستمزد تا ۱۸ درصد شده است و مدعی است که اعضای آن کمتر از سایر گروه ها حقوق می گیرند و باید دیگران را به این حرفه جذب کند.

NHO، و حتی برخی از اتحادیه های دیگر، ادعاهای بیش از حدی را مطرح کرده اند که NHO آن را “غیر واقعی” توصیف کرده است. اعتصاب تکنسین ها که در حال حاضر به طور متوسط ​​۸۰۰۰۰۰ کرون سوئد (۸۳۰۰۰ دلار آمریکا) است، همدلی زیادی را به خود جلب نکرده است، به ویژه به این دلیل که بیشتر افزایش ها در سال جاری کمتر از ۴ درصد بوده است.

سپس کارفرمایان قفل را اعلام کردند، همین امر در مورد اعضای NFO که به آمبولانس های هوایی سرویس می دهند نیز صدق می کند. برای مثال، خطوط هوایی تجاری آسیب دیده دیگر قادر به انتقال داروهای حیاتی به شمال نروژ نیستند. در همین حال، باباکوک مدعی شد که اگر آمبولانس های هوایی کشور متوقف شوند، به دلیل عدم تعمیر و نگهداری منظم، نمی تواند به قرارداد خود با دولت عمل کند.

با این حال، NHO از اعطای معافیت به بابکاک امتناع کرد و باعث شد تا دولت از طریق فرآیندی به اعتصاب پایان دهد. هیئت مزد اجباری که دستمزد را تعیین می کند.

همچنین به این معنی است که خطوط هوایی که مجبور به فرود هواپیماهایی هستند که نیاز به تعمیر و نگهداری منظم برنامه ریزی شده دارند، اکنون می توانند آنها را برگردانند و هواپیماهای خود را به هوا برگردانند. وزیر کار تمایلی به مداخله نداشت، اما بعداً توانست ادعا کند که مسئولان بهداشت تصمیم به پایان اعتصاب گرفته اند تا جان و سلامتی را به خطر نیندازند.

رهبران صنف به طور قابل پیش بینی ناامید بودند، در پاسخ، آنها می خواهند از آمبولانس های هوایی در برابر هرگونه وقفه در تعمیر و نگهداری محافظت کنند. با این حال، بسیاری از آمبولانس های هوایی در آلتای، کرکنس و السوند متوقف شدند تا اینکه تکنسین ها برای معاینه فنی به پایگاه های خود بازگشتند.

شرکت هواپیمایی داخلی Widerøe و مسافران آن بیشترین آسیب را در طول اعتصاب متحمل شدند، زیرا ده‌ها پرواز لغو شدند. خطوط هوایی نروژی نیز مجبور به لغو پروازها شد، اما هر دو امیدوار بودند تا چند روز دیگر به برنامه خود بازگردند. فدرو هشدار داد که ممکن است بیشتر طول بکشد زیرا هواپیماهای “بسیاری” پارک شده و منتظر تعمیر یا تعمیر هستند.

با این حال، خطر اعتصاب خلبانان خطوط هوایی اسکاندیناوی (SAS) همچنان ادامه داشت. اگر خلبانان SAS تا نیمه شب سه شنبه بر سر قرارداد جدید با این شرکت به توافق نرسند، اکثریت قریب به اتفاق پروازهای آن از روز چهارشنبه لغو خواهد شد مگر اینکه مذاکرات تمدید شود. در همین حال، دولت نروژ نظر خود را تغییر داد و تصمیم گرفت بدهی SAS دولت را به سهام تبدیل کند. این می تواند وضعیت مالی SAS را بهبود بخشد، که در صورت عدم پذیرش مجدد ساختار به منظور کاهش هزینه ها، با تهدید ورشکستگی مواجه شد.

newsinenglish.no/ نینا برگلوند