ثبت مالیات و جمع آوری بدهی – دولت فقط بزرگتر می شود – ۲۰ خبرگزاری برتر


یکی از مشخصه های ایدئولوژی محافظه کار، دولت «کوچکتر» است. با افزایش کسری بودجه و افزایش سرسام آور بدهی ملی، جمع آوری مالیات نیز به بالاترین حد خود رسیده است. اندازه دولت در حال افزایش است – به خصوص وقتی به آن به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی نگاه کنیم.

به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی، جمع آوری مالیات فدرال در سال مالی ۲۰۲۲ به اوج خود در حدود ۱۹.۶ درصد رسید که نسبت به سال مالی گذشته ۱۷.۹ درصد افزایش داشت و به اوج ۲۰ درصدی نزدیک شد که اخیراً در حباب دات کام در سال مالی ۲۰۰۰ تعیین شده بود.

تنها دو سال دیگر در تاریخ ایالات متحده وجود دارد که جمع آوری مالیات های فدرال از سطح امسال فراتر رفت، هر دو در طول جنگ جهانی دوم: در سال ۱۹۴۳، جمع آوری مالیات های فدرال قبل از کاهش در سال ۱۹۴۴ به ۱۹.۹ درصد به ۲۰.۵ درصد تولید ناخالص داخلی رسید. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید

مالیات ها به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی در طول تاریخ

این اعداد ترسناک باید جلوی منتخبان ما را بگیرد. جمع آوری مالیات فدرال را همراه با افزایش قیمت ثبت کنید – که اساساً یک مالیات تورمی اضافی است که همه می پردازند.

اگرچه بخشی از CPI نیست، معیار دیگری از تورم (به نام شاخص قیمت مالیات دهندگان؟) نیز در حال افزایش است: طبق آخرین داده های دفتر بودجه کنگره (CBO)، جمع آوری مالیات فدرال در سال گذشته ۲۱ درصد بود. جمع آوری مالیات های فدرال برای سال مالی ۲۰۲۲ (سال مالی) منتهی به ۳۰ سپتامبر به رکورد ۴.۹ تریلیون دلار از نظر اسمی رسید که ۸۵۰ میلیارد دلار نسبت به جمع آوری ۴.۰۵ تریلیون دلار در سال گذشته (همچنین یک رکورد) افزایش یافت.

فقط فکر کنید، اگر مالیات ها را به استانداردهای تاریخی کاهش دهیم، ۲.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی را دوباره وارد یک اقتصاد مولد خواهیم کرد. اما این بدان معناست که برخی از ضایعات در دولت باید با هزینه کمتر رفع شوند.

آنچه در مورد افزایش بی سابقه مالیات نگران کننده تر است این است که کسری بودجه ۱.۴ تریلیون دلاری داشت که به افزایش بدهی ملی آمریکا به بیش از ۳۱ تریلیون دلار کمک کرد. بدهی دولت ایالات متحده در حال افزایش است و انتظار می رود در سال ۲۰۲۱ به ۱۳۷.۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور برسد. به نسبت بدهی رو به رشد در نمودار زیر نگاه کنید و اطلاعات منبع را اینجا ببینید.

بدهی ایالات متحده به تولید ناخالص داخلینتیجه این است که دولت در حال رشد است… آیا زندگی برای آن بهبود می یابد؟

مالیات مارک تواین

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.