جانت یلن، “شکایت نکن که شغل داری” – بهترین خبرگزاری


حتی زمانی که جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده از چشم انداز ضعیف آمریکایی ها نسبت به اقتصاد شگفت زده شد، احساسات مصرف کننده ایالات متحده در بحبوحه افزایش تورم به اوج خود رسید.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا درباره اقتصاد آمریکا گفت: «با توجه به اینکه ما قوی ترین بازار کار را در کل دوره پس از جنگ داریم، بسیار بدبینانه است.

به عبارت دیگر، “غر نزن، تو کار داری.”

و در مورد جزئیات اعتماد مصرف کننده چطور؟ شاخص تمایل مصرف کننده دانشگاه میشیگان در این ماه نسبت به ماه می ۱۴ درصد کاهش یافته است. پایین ترین سطح از آن زمان این نظرسنجی به شکل فعلی خود در سال ۲۰۱۱ آغاز شد. اواسط دهه هفتادبر اساس یک گزارش اولیه که روز جمعه منتشر شد. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

نظرسنجی UMich 06-2022

ما واقعاً نیازی به راه اندازی مجدد این کار نداریم، اما اگر در غار زندگی می کنید، فلوچارت در زیر آمده است. نرخ تورم آمریکا بالای ۴۰ سال ۸.۶ درصد است. و این ممکن است تنها آغاز، همراه با کاهش تولید ناخالص داخلی باشد – اینجا را ببینید.

CPI ایالات متحده 06-10-2022

یادداشت‌های یلن حاکی از آن است که حتی با آخرین افزایش نرخ بهره بانک مرکزی، هیچ رکودی وجود نخواهد داشت، تورم کاهش می‌یابد و دولت بایدن همه را سرپا نگه می‌دارد – به عبارت دیگر، یک رکود نرم کامل در راه است. نظرات او را در زیر ببینید.

تنها می توان گفت: “این شگفت انگیز است که رهبران سیاسی ما چقدر دور از دسترس هستند.” متأسفانه، این اولین بار نیست که یلن اشتباه می کند. زیر را ببینید زیرا او اعتراف می کند که ادعای تورم یک سال پیش او بسیار دور از ذهن است. چه چیزی به او اطمینان می دهد که این بار حق با اوست؟

به عنوان مثال دیگری از اینکه چگونه سیاستمداران ما تا این حد از دسترس خارج شده‌اند، به اظهارنظر مضحک و ناامیدکننده سناتور دموکرات دبی استابنو در مورد افزایش قیمت بنزین نگاه کنید: “غر زدن را متوقف کنید، تمام کنید و یک ماشین برقی فقط ۶۰۰۰۰ دلار بخرید.”

جانت یلن می گوید همه ما این مشاغل را داریم. و این کارکردها چیست؟ بر اساس نظرسنجی اداره آمار کار برای کارفرمایان، کارفرمایان در ماه می ۴۳۶۰۰۰ کارگر را به لیست حقوق و دستمزد خود اضافه کردند و تعداد کل کارکنان را به ۱۵۱.۷ میلیون نفر رساند. حقوق ۸۲۲۰۰۰ کارمند کمتر از اوج قبل از همه گیری و بسیار پایین تر از روند قبل از همه گیری است. این بدان معنی است که مشاغل در مورد ۶.۳ میلیون زیر رشد خط روند عادی. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

ایالات متحده-استخدام-غیر کشاورزی-2022-06-03-موسسه-استخدام

مجموع فرصت شغلی غیرکشاورزی معیاری است برای تمام مشاغلی که در آخرین روز کاری ماه تکمیل نشده اند. اگر موقعیت خاصی وجود داشته باشد و برای آن کار وجود داشته باشد، موقعیت باز محسوب می شود، ظرف مدت ۳۰ روز می توان کار را شروع کرد و کار فعال برای آن موقعیت وجود دارد. کل اشتغال غیرکشاورزی با بررسی فرصت های شغلی و گردش کار (JOLTS) اندازه گیری می شود و توسط اداره آمار کار (BLS) منتشر می شود. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

لرزش 05-2022

آیا دستمزدها همگام با تورم است؟ متوسط ​​درآمد ناخالص ساعتی ۰.۳% (۱۰ سنت) نسبت به ماه قبل بود که به ۳۱.۹۵ دلار در ماه رسید. ۵.۲ درصد نسبت به سال گذشته این را در نمودار زیر ببینید.

میانگین دستمزد ساعتی در ایالات متحده 05-2022

بنابراین پاسخ منفی است، دستمزدها همگام با تورم نبوده است. این نمودارها نشان می دهد که میانگین سالانه کارگر ۳.۴ درصد ضرر می کند. ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما زمانی که شروع به انباشته شدن این ضررها در طول سال ها می کنید، افزایش می یابد. همچنین کل داستان را بیان نمی کند.

  • متوسط ​​​​کارگر سالانه ۳.۴ درصد ضرر می کند.
  • CPI متوسط ​​است. برای دسته مستاجران در پایین نردبان اجتماعی-اقتصادی، CPI می تواند بسیار بالاتر باشد (اغلب دو برابر) – اینجا را ببینید.
  • گزارش JOLTS در نگاه اول چشمگیر به نظر می رسد – به نظر می رسد فرصت های تجاری زیادی وجود دارد. اما آیا این مشاغل واقعی و پردرآمد واقعا می توانند امرار معاش کنند؟ سپس مفهوم جغرافیا وارد بازی می شود – ۱۵ دلار در ساعت در شهر نیویورک با Peoria، ایلینویز یکسان نیست. به عبارت ساده، اگر به اندازه کافی پرداخت کنید، مشاغل پر می شوند – اما اینطور نیست، که نشان دهنده روشنی است که آن مشاغل واقعاً چه هستند.

تورم یک مالیات است – اینجا بیشتر بیاموزید. همه از دریافت چک های محرک از طریق پست در طول همه گیری COVID-19 هیجان زده بودند. “این پول رایگان است!” خیلی ها فریاد زدند اما هیچ چیز در زندگی رایگان نیست. این شامل موارد “رایگان” ارائه شده توسط دولت است. بر اساس برآورد شما اقتصاد بلومبرگخانوارهای آمریکایی امسال ۵۲۰۰ دلار بیشتر از سال گذشته برای همین سبد هزینه خواهند کرد. هزینه به ۴۳۳ دلار اضافی در ماه کاهش می یابد.

رهبران نخبه ما اطمینان حاصل می کنند که آینده ما از طریق دستکاری دولت در بازار آزاد تیره و تار است. متأسفانه بسیاری از مردم هنوز به این شارلاتان ها اعتقاد دارند. مهم نیست که به چه حزب سیاسی وابسته هستید – بسیاری از آنها می دانند. در گزارش های اعتماد مصرف کننده به خوبی اندازه گیری می شود.

به یاد داشته باشید، در عصر پادشاهان و ملکه ها. ما همچنین مشاغل تمام وقت داشتیم – به ما دهقان و دهقان می گفتند – بدتر از آن، برده. آیا این آینده ماست؟

دهقانان قرون وسطی

لازم نیست اینطور باشد. ما به میهن پرستان واقعی نیاز داریم تا بیدار شوند و در برابر آنچه نخبگان و سیاستمداران باید با ما بکنند موضع گیری کنند. و با ” موضع گیری ” باید از راه های قانونی و مسالمت آمیز برای جبران خسارت دولتمان استفاده کرد. به نقطه بی بازگشت نزدیک می شویم. زمان مهم است.

پست های نمودار بیشتری را امروز ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.