جلسه محاکمه مرگ جوهر سرنف بمب گذار بوستون

جلسه محاکمه مرگ جوهر سرنف بمب گذار بوستون


دیوان عالی چهارشنبه هفته آینده به استدلال های دولت بایدن رسیدگی می کند که خواستار اجرای مجازات اعدام برای جوهر تسارنایف ، بمب گذار ماراتن بوستون است.

سارنف ، 28 ساله ، در بمب گذاری در نزدیکی پیست ماراتن 2013 به 30 مورد محکوم شد و دو بمب در یک اجاق گاز خانگی منفجر شد که باعث کشته شدن سه نفر و زخمی شدن بیش از 260 نفر دیگر شد. او بعداً در سال 2015 به اعدام محکوم شد.

اما یک دادگاه تجدید نظر فدرال حکم اعدام وی را در ژوئیه 2020 لغو کرد و سه مورد از محکومیت های وی را لغو کرد – به این نتیجه رسید که قاضی به طور کافی از اعضای هیئت منصفه برای محاکمه بازرسی نکرده است.

اکنون این س beforeال در دادگاه عالی مطرح است که آیا تسارنایف باید به حبس ابد محکوم شود یا اعدام؟

دادگاه بررسی خواهد کرد که آیا قاضی به اندازه کافی برای بررسی میزان مواجهه قضات با پوشش خبری گسترده تر بمب گذاری اقدام کرده است یا خیر.

در این انفجار سه نفر کشته و بیش از 260 نفر دیگر زخمی شدند.
الیس آماندولا / AP

وکلای تسارنایف بر این باورند که برادر بزرگترش ، تامرلان ، 26 ساله ، طراح این حمله بوده و دخالت پسر عمویش در فعالیت های تروریستی مسئولیت های وی را کاهش داده است.

شواهد شامل دخالت تمرلن تسارنایف در قتل سه گانه در والتهام در خارج از بوستون در روز دهم است.ث 11 سپتامبر سالروز حمله تروریستی

جینگر اندرس ، وکیل دادگاه عالی سارنف در دادگاه گفت: “شواهد تا حد زیادی تأیید می کند که تاکرای تحت رادیکالیزه شدن تمرلان عمل کرده است و تامرلان بمب گذاری را رهبری کرده است.”

تامارلان سرنف 26 ساله و جوخار سرنف 19 ساله ترک کردند.
وکلای جوکر تسارنایف بر این باورند که برادر بزرگترش ، تمرلن تسارنایف ، شواهدی مبنی بر اینکه او مغز متفکر این حمله بوده است ارائه کرده است ، در نتیجه مسئولیت جوکر کاهش می یابد.
لاول سان و رابین یانگ / AP

چند روز پس از بمب گذاری 15 آوریل 2013 ، تمرلان در تیراندازی پلیس کشته شد و هنگام فرار توسط برادرش مورد ضرب و شتم قرار گرفت. چند ساعت بعد ، جوخار هنگام مخفی شدن در قایقی در حومه واترتاون ، بوستون ، دستگیر شد.

بیل بار دادستان کل سابق آمریکا پیشتر گفته بود که دولت ترامپ “هر کاری لازم باشد” برای احیای مرگ سرنوف انجام می دهد و در نهایت از تصمیم دادگاه بدوی تجدید نظر می کند. زمانی که دولت بایدن هیچ گونه تغییر عقیده ای نشان نداد ، دیوان عالی کشور موافقت کرد که در این مورد تجدید نظر کند.

با این حال ، جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا خواستار پایان مجازات اعدام فدرال شده است.

بمب گذاری.
دادگاه تجدیدنظر فدرال همچنین حکم اعدام جوهر سرنف را در ژوئیه 2020 لغو و سه مورد از محکومیت های وی را لغو کرد.
دن لامپریلو / نمایندگان

در ماه جولای ، وزارت دادگستری پس از اجرای 13 حکم اعدام توسط دولت ترامپ در شش ماه ، مجازات اعدام فدرال را متوقف کرد.

گارلند گفت: “همه افراد در سیستم عدالت کیفری فدرال نه تنها باید از حقوق تضمین شده توسط قانون اساسی و قانون ایالات متحده برخوردار شوند ، بلکه وزارت دادگستری باید اطمینان حاصل کند که با آنها منصفانه و انسانی رفتار می شود.” “این بدهی در موارد سرمایه دارای اختیارات خاصی است.”

وقتی فاش نیوز گزارش داد که موضع بایدن در مورد مجازات اعدام دولت او را به ترور تساراینف سوق می دهد ، فاکس نیوز گزارش داد که نمی توان چیزی اضافه کرد.

زکی به خبرنگاران گفت: “من در این مورد چیز دیگری ندارم.

با سیم پستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *