جیزلین ماکسول به ۲۰ سال زندان محکوم شد – بیگ ۲۴ خبر


دادگاهی در نیویورک روز سه شنبه گیسلین ماکسول را به دلیل کمک به تاجر بدنام جفری اپستین برای آزار دختران جوان به ۲۰ سال زندان محکوم کرد.

طبق حکم یک قاضی فدرال در منهتن، این زن ۶۰ ساله سابق اجتماعی بیشتر عمر خود را پشت میله های زندان سپری خواهد کرد. دختر رابرت ماکسول، تاجر فقید بریتانیایی که در آکسفورد تحصیل کرده است، اواخر سال گذشته به پنج مورد از شش فقره اتهام، که جدی‌ترین آنها قاچاق جنسی کودکان بود، اعتراف کرد.

وکلای گیسلین ماکسول با اشاره به تربیت دشوار ماکسول خواستار نرمش شدند و گفتند که او به ناعادلانه مجازات شد زیرا اپشتین تحت پیگرد قرار نگرفت.

گیسلین ماکسول با اپستین به اشتراک گذاشت

در حالی که دادستانی بین ۳۰ تا ۵۵ سال حبس درخواست کرده بود، حداکثر ۵ سال حبس خواستار شد. قاضی آلیسون ناتان در نهایت بر اساس یک توصیه ۲۰ روزه توسط آژانس نظارتی ایالات متحده تصمیم گرفت.

دادستان ها با موفقیت نشان دادند که ماکسول در توطئه اپستین برای وادار کردن دختران جوان به ماساژ دادن او نقش کلیدی داشت تا بتواند در دادگاه پرمخاطب خود در اواخر سال ۲۰۲۱ به آنها تجاوز کند.

در دادگاه، جین و کارولین، دو تن از قربانیان اپستین، گفتند که ماکسول مراقبت از آنها را از ۱۴ سالگی آغاز کرد. به گفته وکلای ماکسول، نتیجه “تربیت وحشتناک و دردناک موکل خود با پدری سرسخت، خودخواه و خواستار” بود.

آنها در بیانیه‌ای که اوایل ماه جاری منتشر شد، گفتند: «این او را در برابر اپستین آسیب‌پذیر کرد، او مدت کوتاهی پس از مرگ پدرش ملاقات کرد. در حالی که در انتظار محاکمه برای جرایم جنسی در نیویورک در سال ۲۰۱۹ بود، اپستین، یک مدیر مالی ۶۶ ساله، در زندان خودکشی کرد.

وکلای گیسلین ماکسول استدلال کردند که «خانم ماکسول نمی‌تواند و نباید تمام مجازات‌هایی را که اپشتین باید به خاطر آنها بازداشت می‌شد، متحمل شود.» اما دادستان‌ها در جلسه جلسه هفته گذشته گفتند که ماکسول «یک فرد بالغ بود که تصمیمات خود را می‌گرفت».

آنها ادعا کردند که جنایات او که بین سال‌های ۱۹۹۴ و ۲۰۰۴ مرتکب شد، با “عدم پشیمانی” از سوی او مواجه شد.

ماکسول پس از دستگیری در نیوهمپشایر در تابستان ۲۰۲۰ حدود دو سال را در زندان گذراند.