جیم کرامر بومر CNBC از نسل Z انتقاد کرد – آیا او درست می گوید؟ – بهترین بهترین خبرگزاری


جیم کرامر، مجری CNBC Investment and Crazy Money Club، معتقد است که در حالی که نسل Z با چالش های مالی مواجه است، بسیاری از اعضای آن پول زیادی را صرف چیزهایی می کنند که به آنها نیاز ندارند.

بر اساس نظرسنجی اخیر Deloitte، نزدیک به نیمی از بزرگسالان نسل Z – 18 تا ۲۴ ساله – می گویند که در جمهوری چک با دستمزد زندگی می کنند.

کرامر می‌گوید مشتریان جوان‌تر در رستورانی در نیویورک که او مالکیت دارد، پول خرج می‌کنند، «انگار روی درختی رشد کرده است». او با وجود شنیدن شکایات در مورد وام های دانشجویی یا نداشتن پول کافی برای بازنشستگی، تعداد بیشماری از جوانان حرفه ای را دیده است که پس از یک روز کار، یک مارگاریتا را به قیمت ۱۴ دلار خریداری می کنند. صحبت های جیم کرامر را در ویدیوی زیر تماشا کنید.

کرامر گفت: «مردم همیشه می‌گویند، «من چیزی برای سرمایه‌گذاری ندارم، بنابراین نمی‌توانم سرمایه‌گذاری کنم». شما پولی برای سرمایه گذاری دارید

کرامر می پرسد، “اوه، کرامر ثروتمند است. من نمی خواهم صحبت های او را بشنوم. آیا شما در ماشین خود در کنار ایستگاه بین ایالتی ۵ زندگی می کردید؟” همچنان در بورس سرمایه گذاری می کنند.

آیا توصیه جد بومر از کرامر خوب است؟

در اصل بله، اما برای جنرال Zers، تقریباً به اندازه Boomers موثر نخواهد بود – چیزی که کرامر نمی توانست از عهده آن بر بیاید. آنچه در گذشته برای Boomers کار می کرد ممکن است در آینده برای نسل Z کارایی نداشته باشد. موارد زیر را در نظر بگیرید، که برای چندین دهه اتفاق افتاده است.

  • نه تنها ژنرال Z پول را خرج می کند «انگار که روی یک درخت رشد کرده است»، بلکه دولت و فدرال رزرو آنقدر پول خرج می کند که موفقیت برای نسل های جدید دشوار خواهد بود.
  • آمریکای شرکتی دیگر سرمایه داری «واقعی» نیست. در عوض، آنها ابزارهای مالی هستند که دولت از آنها برای بلعیدن بازارها استفاده می‌کند و رشد بسیاری از شرکت‌های “هسته” سنتی را دشوار می‌کند.
  • بومیان نخبگان مشاغل خود را به چین و سایر کشورهای جهان سوم برده اند.
  • ماهیت فاسد (اگرچه از نظر فنی قانونی) اقتصاد ما بسیاری از بخش های عمومی و تجاری را به چیزی بیش از مافیای شرکتی تبدیل کرده است.
  • جنگ‌های بی‌پایان این امکان را برای مجموعه‌های صنعتی-نظامی (و اکنون نظارت‌های امنیتی و دولتی) فراهم کرده است که آینده ما را فراموش کنند.
  • رهبران جهان جریان بی پایانی از بحران ها (به عنوان مثال، کووید) ایجاد کرده اند تا از کنترل و انباشت ثروت خود اطمینان حاصل کنند.

ممکن است بگویید: “نه، این مزخرف است.” به نمودار زیر نگاهی بیندازید (در اینجا بیشتر بدانید) در مورد اینکه چگونه هر نسل متوالی در انباشت ثروت کاهش یافته است. آیا به این دلیل است که هر نسل متوالی مارگاریتای بیشتری می نوشند؟ یا اینکه این ساختار اقتصادی، سیستم بازار آزاد فرضی ما نیست که برای فعال کردن این پدیده و آمارهای مربوط به آن ایجاد شده است.

شکاف ثروت بین نسل ها

پس حدس بزنید چی؟ ژنرال زرز ناخودآگاه می داند که بازی تمام شده است. آنها هرگز به اندازه بچه های بوم موفق نخواهند بود. نخبگان بومر با این روش ۱ درصد سیستم اقتصادی را فریب دادند. بسیاری از جوانان ما اکنون به سخنان سیاستمداران شرور گوش می دهند که از سوسیالیسم، حتی کمونیسم، به عنوان راهی برای رستگاری استفاده می کنند.

استفاده از فرصت ها برای نسل جوان به سرعت در حال زوال است. یک سیستم جدید باید بیاید. بسیاری از طلافروشان می دانند که سرمایه گذاری در عتیقه جات بی معنی است. به نظر می رسد که یک بازنشانی بزرگ جهانی در حال انجام است.

جیم، به ویدیوی زیر نگاهی بیندازید و از خود بپرسید – آیا نسل جدیدی وجود دارد؟

جیم کرامر بخشی از یک درصد از نخبگان بومر است. آیا تا به حال شنیده اید که او به طور جدی در مورد این مسائل صحبت کند؟ به هر حال بلندگوی رسانه ای عالی دارد. تو نمیخواهی اگر این کار را می کرد، لغو می شد، همانطور که افراد کمی امتحان کرده اند. چه کسی می‌داند، او حتی ممکن است در میدان باشد – برای نشانه‌های فضیلت‌آمیز سخنرانی می‌کند – در سراسر بانک به ژنرال زرز می‌خندد.

پس آیا جای تعجب است که بسیاری از ژنرال های طلا آن را به گونه ای خرج می کنند که گویی “آخرین روز زندگی آنها” است؟ چه کسی مارگاریتا نیست؟

پست های برنامه ریزی شده امروز را بیشتر ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع اصلی RWR Guild.