جی بی پریتزکر. ۲۰ خبرگزاری برتر


جی بی پریتزکر تونی سوپرانوی سیاست آمریکایی است. او به غیر از اینکه وارث ثروت شماست، هیچ دستاوردی به نام خود ندارد. بدون در نظر گرفتن این موضوع، در سال ۲۰۱۹، او برای خود کرسی فرمانداری خرید و به یکی از فاسدترین سیاستمداران تاریخ آمریکا تبدیل شد. از آن زمان، پریتزکر ایلینوی را از عمارت خود، مجهز به یک فریزر با ظرفیت بالا، اداره می‌کند و به ندرت چهره خود را در انظار عمومی نشان می‌دهد – تا هفته گذشته.

پس از کاهش شدید تعداد تأیید جو بایدن، دموکرات‌ها در نهایت متوجه شدند که جو «الان مرد» نیست. مانند بقیه رسانه ها، بوستون گلوب اظهار تاسف می کند:

“شما نمی توانید آتش را با یک قاشق چای خوری آب خاموش کنید. و هیچ رئیس جمهوری نمی تواند پایگاه خود را بدون استفاده از تمام توان خود برای سوق دادن این کشور به سمتی وحشتناک احیا کند. بایدن به طور فزاینده ای شبیه مردی است که قدرت سیاسی اش در دوران باراک به اوج خود رسید. هشت سال اوباما به عنوان معاون رئیس جمهور.

به سختی دو سال از فقدان “قدرت سیاسی” جو می گذرد که بزرگترین اتفاق از زمان شکستن نان بوده است. عموی مهربان و پدربزرگ جو «همین چیزی بودند» تا کشور را از بمب لفاظی ترامپ نجات دهند. اما وقتی دولت سیاست های احمقانه شما را رد می کند، چپ افراطی تنها یک راه حل دارد: شما باید واقعا عصبانی شوید و در اعماق ریه های خود فریاد بزنید. آنها به این نتیجه رسیدند که جو به اندازه کافی بلند نیست.

اینجا جایی است که جی بی پریتزکر وارد عمل می شود. جی بی دیوانه جهنم:

اگر امروز عصبانی هستید، من اینجا هستم تا به شما بگویم عصبانی باشید. من عصبانی هستم.

در دوران تصدی پریتزکر، بیش از ۳۰۰۰ نفر در ایالت او کشته شدند. ساوت ساید شیکاگو توسط اوباش خشونت آمیز اداره می شود که بی رویه تیراندازی می کنند و یکدیگر را می کشند و کودکان خردسالی که اتفاقاً در بالکن خود بازی می کنند. در مقایسه با برخی مناطق شیکاگو شانس بیشتری برای اقامت در کابل دارید. در سال ۲۰۲۰، ۱۱۵۱ نفر در ایلینویز به قتل رسیدند که هشتمین نرخ قتل در این کشور است. اینجا).

تا ماه گذشته، فرماندار پریتزکر تا حد زیادی در مورد قتل سکوت کرد. چپ مدام به ما یادآوری می کند که «سکوت خشونت است» و به معنای واقعی کلمه اینجاست. اما جی بی پریتزکر در مورد خشونت اسلحه ای که کشورش را فراگرفته به طرز شگفت انگیزی کم (بخوانید: هیچ چیز) گفت – و انجام داد.

سال ۲۰۲۱ یکی از خونین ترین وقایع تاریخ شیکاگو. در ایلینویز، نرخ قتل ۳۸ درصد افزایش یافته است و نرخ قتل را از ۹.۱ به ۱۱ در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر رسانده است. اینجا)

بر اساس داده های جدید فدرال، افزایش قتل در ایلینویز به افزایش گسترده در سراسر کشور در سال ۲۰۲۰ کمک کرد و بزرگترین افزایش یک ساله در بیش از یک قرن گذشته را رقم زد.

واکنش خلاقانه جی بی پریتزکر به افزایش قتل در سال گذشته چه بود؟

و او دستور آزادی زودهنگام بسیاری از جنایتکاران خشن را صادر کرداز جمله قاتلان و پلیس ها. اما او به همین جا بسنده نکرد. در فوریه ۲۰۲۱، او قانون لغو وثیقه نقدی را امضا کرداز جمله جرایم مربوط به نگهداری غیرقانونی سلاح گرم. یک قانون هم امضا کرد محدود کردن حق ساکنان قانونمند برای دفاع از خود همانطور که اراذل و اوباش خشن به اطراف می دوند و بدون سیلی به مچ دست خود شلیک می کنند.

فرماندار پریتزکر هنگام امضای این قانون گفت:

این قانون گامی اساسی در جهت از بین بردن نژادپرستی سیستماتیک است که جوامع، دولت و ملت ما را آزار داده است و ما را به امنیت واقعی، انصاف واقعی و عدالت واقعی نزدیکتر می کند.»

با توجه به اینکه ۹۰ درصد از قربانیان قتل شیکاگو سیاه پوست هستند، ممکن است استدلال شود که تنها چیزی که «سیستماتیک» در ایلینویز وجود دارد، سیاست فرماندار پریتزکر برای اجازه دادن به ساکنان سیاهپوست فقیر برای مردن است. سیاست‌های جی بی پریتزکر کودکان سیاه‌پوست را در شیکاگو موثرتر از سیاست‌های اندرو کومو که افراد مسن را در نیویورک کشت.

تیرانداز پارک هایلند ۶ نفر را کشت. فرماندار پریتزکر بیش از ۳۰۰۰ نفر را گرفت و تعداد آنها در حال افزایش است.
RWR این ویدیو را برای کمک به فرماندار پریتزکر در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری خود ایجاد کرد.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.