حباب ها در بازار مسکن ایالات متحده ظاهر می شوند – سقوط در راه است؟ – بهترین بهترین خبرگزاری


بازار مسکن ایالات متحده که زمانی در حال سوختن بود، پایان جشن ها را نشان می دهد. آیا فروریختن خانه قریب الوقوع در ایالات متحده در سال های ۲۰۲۲-۲۳ وجود دارد؟ بیایید ابتدا به داده های بازار مسکن ایالات متحده در نمودارها نگاه کنیم و ببینیم که امروز کجاست.

آیا قیمت مسکن همچنان ثابت است؟ کامپوزیت Case-Shiller 20-City 2.42٪ (بیش از ۱.۹۳٪ انتظار می رود) افزایش یافته و به رکورد ۲۱.۱۷٪ سالانه (بیش از ۲۰٪ انتظار می رود) رسیده است. تغییر سفارش همچنان به ایفای نقش خود ادامه می دهد. با این حال، خانه ها نسبت به سال گذشته زمان کمتری را در بازار صرف می کنند و قیمت ها همچنان در حال افزایش است. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

شاخص قیمت خانه Case-Shiller 06-2022

در مورد پیشنهاد مسکن چطور؟ Realtor.com نشان می دهد که موجودی ملی فهرست های فعال در ماه مه نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۸.۰ درصد افزایش یافته است. او توضیح داد که “نقطه عطف عمده موجودی” فرا رسیده است و فروشندگان به این تغییر موجودی دامن می زنند، به طوری که خانه های تازه فهرست شده با قیمتی که از سال ۲۰۱۹ مشاهده نشده است وارد بازار می شوند. این را می توانید در نمودار زیر مشاهده کنید.

فهرست املاک و مستغلات ایالات متحده 06-2022

جهش ها هم به صورت ماهانه و هم به صورت سالانه، هم از نظر تعداد خانه های فروخته نشده و هم از نظر درصد، بزرگترین جهش های ثبت شده تاکنون بوده است. عرضه خانه های جدید فروخته نشده در یک جهش ماهانه از بالاترین رقم ۶.۹ در ماه مارس به سطح خیره کننده ۹ ماهه در آوریل افزایش یافت که نسبت به سال گذشته تقریباً دو برابر شده است. از این رو، همانطور که از نمودارهای زیر مشخص است، عرضه مسکن در حال افزایش است.

مسکن 05-2022

تقاضا برای مسکن چطور؟ فروش مسکن نوساز در زمان عقد قراردادها ثبت می شود نه در زمان بسته شدن معاملات و می تواند یک شاخص اساسی برای کل بازار مسکن باشد. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

فروش خانه 05-2022

تصویر تامین مالی املاک چیست؟ اغلب به ما نمی گوید که فقط به قیمت خانه نگاه کنیم. در پایان روز، مردم به قیمت خانه خود نگاه می کنند. ترکیبی از نرخ‌های بالاتر و نرخ‌های وام مسکن بالاتر، متوسط ​​پرداخت‌های ماهانه وام مسکن را از ۱۴۲۳ دلار در مارس ۲۰۲۱ و ۱۲۸۰ دلار در مارس ۲۰۲۰ به ۱۹۱۰ دلار در مارس ۲۰۲۲ رساند. در نمودار زیر به این نگاه کنید و در اینجا بیشتر بدانید.

میانگین پرداخت ماهانه وام مسکن 06-2022خریداران مسکن با افزایش نرخ وام مسکن دست و پنجه نرم می‌کنند، که مقابله با افزایش قیمت مسکن را دشوارتر می‌کند. با هر افزایش نرخ وام مسکن و با هر افزایش قیمت مسکن، تمامی طبقات خریداران بالقوه بازار را ترک می کنند و حجم فروش کاهش می یابد. به روند نرخ وام مسکن در نمودار زیر نگاه کنید.

نرخ وام مسکن ایالات متحده 05-2022از مجموع این داده ها به راحتی می توان حدس زد که در نقطه عطفی در بازار مسکن قرار داریم. مطمئناً ممکن است یک رکود بزرگ در بازار مسکن وجود داشته باشد – اما آیا سقوط مسکن روی کارت است؟ در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

  • تلطیف بازار مسکن قطعا برای شش تا هجده ماه آینده روی کارت است. اگر نیاز به جابجایی دارید، بهتر است همین الان این کار را انجام دهید، در غیر این صورت تا چرخه بعدی فرصت از دست خواهد رفت.
  • بدون حادثه شدید مسکن – بازی می تواند مانند سال ۲۰۰۸ باشد. در سال ۲۰۰۸، افزایش قابل توجهی در ریسک وام های شکننده وجود داشت که در بازار مسکن امروز یکسان نیست. این ریسک اعتباری فروش را مجبور به کاهش قیمت در سال ۲۰۰۸ کرد.
  • سستی متفاوتی در راه است – رکود آینده ممکن است مانند گذشته یک رکود از دست دادن شغل نباشد. اگرچه برخی از کارها از دست رفته است، اما رکود آینده بیشتر از هر چیز دیگری که بخرید، رکود دستمزد (۲۰ تا ۵۰ درصد در برابری قدرت خرید) است.
  • خانه های زامبی – می تواند وضعیت بازی باشد. اگر در خانه ای (با نرخ وام مسکن پایین) و شغلی هستید، در بیشتر موارد، راکد می ماند. حرکت شما محدود خواهد شد. فروش و خرید مجدد مقرون به صرفه خواهد بود. هنگامی که در نهایت به خانه نقل مکان می کنید، اکثر آنها نیاز به اجاره یا خرید خانه خود دارند.
  • افزایش مالکیت خانه برای مشاغل – هنجار باشید، زیرا مالکیت خصوصی خانه ها به شدت کاهش می یابد. اکثر طبقه متوسط ​​رااجران خواهند بود.
  • قیمت مسکن همچنان در حال افزایش است پس از شش تا هجده ماه، با ادامه برنامه‌های کاهش ارزش توسط دولت و فدرال رزرو، قیمت‌ها می‌توانند دوباره شتاب بگیرند.
  • مالیات های جدید و مانند سودهای سرمایه محقق نشده، تضمین می کند که کسانی که فکر می کنند هزینه های تورم مسکن را پوشش داده اند ممکن است برنده نشوند.

زمان اتفاقاتی که در نهایت در بازار مسکن رخ می دهد را نشان خواهد داد.

پست های نمودار بیشتری را امروز ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.