حق سقط جنین به قلب رابطه پزشک و بیمار می رسد – پاپ نیوز


خانمی که دوقلو باردار بود به متخصص قلب مراجعه کرد. او سابقه پره اکلامپسی، شروع سریع فشار خون بالا و یک اورژانس پزشکی داشت که می توانست باعث آسیب یا نارسایی اندام شود. یا مرگ

این عارضه قبلاً در دوران بارداری قبلی جان یک کودک متولد نشده را گرفته بود. این متخصص قلب و عروق توضیح داد: بارداری فعلی می تواند برای بیمار، دوقلو و یا همه آنها کشنده باشد.

از هر ۲۵ بارداری در ایالات متحده، یک مورد منجر به پره اکلامپسی می شود – یکی از دلایل متعددی که پزشکان در مورد خطرات سلامتی حاملگی “به سادگی” صحبت می کنند. این گفتگوی شکننده است زیرا پزشکان با رابطه پزشک و بیمار با احترام رفتار می کنند.

این احترام در حکم دادگاه عالی ایالات متحده که لغو شده است یافت نمی شود رو در مقابل علف هرز۱۹۷۳ حکم دادگاه عالی در مورد حقوق سقط جنین. این حکم تصمیم گیری مشترک بین بیماران و پزشکان را تضعیف می کند و اکنون منجر به ممنوعیت یا محدودیت شدید سقط جنین در ۱۱ ایالت شده است که در مجموع ۲۶ ایالت «به طور خاص یا احتمالاً سقط جنین را ممنوع کرده اند».

این قطعنامه همچنین این واقعیت را نادیده می گیرد که سقط جنین بیش از یک حق تولید مثل است: این یک مراقبت بهداشتی است. بیش از ۲۵۰۰۰۰ پزشک از طریق انجمن پزشکی آمریکا (AMA) موافق هستند. AMA حمایت خود را از تصمیم مشترک تکرار کرد. اعضا به تصویب قطعنامه‌ای رای دادند که «مخالفت با هرگونه تلاش برای تضعیف اصل اساسی پزشکی است که ارزیابی‌های بالینی، مانند طول مدت بارداری و ایمنی بارداری، تصمیماتی هستند که باید اتخاذ شوند». فقط توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی با بیماران خود. “

حکم دیوان عالی این تصمیمات را نادیده می گیرد و مراقبت های بهداشتی اولیه را باطل می کند، در حالی که راه را برای سایر گزینه های پزشکی ایمن هموار می کند. برخی از رهبران سیاسی در حال حاضر درباره محدودیت ها و ممنوعیت های سقط جنین پزشکی، قرص های ضد بارداری، قرص های ضد بارداری و دستگاه های داخل رحمی بحث می کنند. این خطرناک است زیرا تشخیص نمی دهد که با افزایش محدودیت های قانونی برای سقط جنین، نسبت سقط جنین هایی که “کمتر خطرناک” تلقی می شوند نیز افزایش می یابد.

آخرین تحولات پوشش از لانستساموئل آلیتو، قاضی دیوان عالی آمریکا در واکنش به پیش‌نویس فاش شده گفت: «اگر دیوان عالی ایالات متحده پیش‌نویس تصمیم را تأیید کند، زنان خواهند مرد.» قضاتی که به اعتصاب رای می دهند سرخ کردن در پایان سقط موفق نمی شوند، در پایان سقط موفق می شوند. دست آلیتو و حامیانش خون زنان خواهد بود.

از سوی دیگر، ما پزشکان، زمانی که آموزش پزشکی خود را شروع کردیم، قول دادیم که از جان خود محافظت کنیم. بدیهی است که دادگاه عالی قفل محافظ جان ندارد: اما ما پزشک داریم. ما همیشه هیجان زده هستیم.

از لحظه ای که بیماران خود را ملاقات می کنیم، از آنها اعتماد می خواهیم، ​​حتی اگر به عنوان یک رابطه بین غریبه ها شروع شود. ما از این غریبه ها می خواهیم برای معاینه فیزیکی لباس های خود را در بیاورند و به سؤالاتی در مورد سلامتی و سابقه پزشکی خود پاسخ دهند، که اغلب آنها را وادار می کند تا صمیمی ترین جزئیات زندگی خود را به اشتراک بگذارند.

بیماران می توانند استرس های پویایی خانواده، موانع کار، تمایلات جنسی، سوء مصرف مواد و از دست دادن را برای ما آشکار کنند. ما فقط داده ها را جمع آوری نمی کنیم. وقتی بیماران این سطح از آسیب پذیری و اعتماد به نفس را نشان می دهند بسیار عمیق است.

ما قطعاً در مورد ایجاد اعتماد به نفس بیمار در دانشکده پزشکی یاد می گیریم. اما تا زمانی که محیط دانشکده پزشکی را ترک نکنیم و به طور مستقل به طبابت نپردازیم، ممکن است هنوز ندانیم که ایمان به رابطه پزشک و بیمار نیز مرتبط است.

بیماران ما به درک و قضاوت ما ایمان دارند. آنها معتقدند که ما بهترین منافع آنها را در دل داریم. گاهی اوقات لازم است باور کنیم که دستورالعمل های ما بیماران را به سمت تصمیم گیری سالم سوق می دهد. ما پزشکان زمانی که انتخاب بیمار را به طور کامل درک نکنیم، ممکن است به ایمان بیشتری نیاز داشته باشیم. با این حال، این وظیفه ما نیست که با این انتخاب موافقت کنیم. ما بیماران خود را بدون توجه به تجربه و شفقت درمان می کنیم.

این تصمیم‌ها می‌توانند زندگی‌ها را تغییر دهند و ما را وادار می‌کنند تا با بیمارانمان همراه شویم، زیرا آنها تصمیم می‌گیرند چگونه از خود و عزیزانشان مراقبت کنند. این لحظاتی است که بیماران ما بیشتر به ما نیاز دارند.

گفتن به بیمار مبتلا به پره اکلامپسی برای جلوگیری از یک فاجعه پزشکی ممکن است راحت تر باشد. اما مسئولیت حرفه ای ما ظریف تر است.

قرار بود گفتگو با او و خانواده اش فضای کافی برای تجربه بی طرفانه، شفقت، صبر و احترام عمیق به استقلال بیمار ایجاد کند. جایی برای قضاوت و سنگسار بین پزشکان و بیماران نیست. جایی برای فشار وحشیانه حکومت مذهبی، کنترل سیاسی، و شرم جنسی وجود ندارد، که همه اینها روابطی را که ما مقدس می دانیم تضعیف می کند.

ما متخصصان پزشکی مشتاق کمک به دیگران هستیم. برای بسیاری از ما، فراخوان یادگیری و نوآوری ارائه راهنمایی های پزشکی و جراحی بیشتر است – به جای کاهش گزینه های پزشکی ایمن تا جایی که بیماران ما در معرض خطر هستند. ما در تلاش هستیم تا بین نیازها و خواسته های بیماران خود تعادل ایجاد کنیم و در عین حال به آنها کمک کنیم تا تاریخچه پزشکی خود را درک کنند و آینده ای سالم بسازند.

همانطور که آنها آن آینده را می سازند، ممکن است ما به هیچ انتخابی که بیمارانمان انجام می دهند اهمیت ندهیم. اما ما باید مراقب بیماران خود باشیم و در مواجهه با مرگ یا تصمیمات زندگی با آنها مهربان باشیم.

یک بیمار مبتلا به پره اکلامپسی پس از اطلاع از احتمال فاجعه بار بارداری خود تصمیم به زایمان گرفت. تصمیم او و پزشکش او و پزشکش را در معرض خطر مراقبت های پزشکی شخصی قرار داد – و با راهنمایی های متخصص و شفقت، او و دو فرزندش زنده ماندند.

این تعادل ظریف ماهیت انتخاب و قلب رابطه پزشک و بیمار است. ما به دنبال حفظ و حفظ زندگی در مواجهه با شرایطی هستیم که آن را تهدید می کند. این یک پویایی شکننده است، اما ما آن را مقدس می دانیم و امیدواریم که روزی دوباره از نظر قانونی پایدار شود.

جیل کالمن، MD، معاون پزشکی و معاون پزشکی Northwell Health است. استیسی ای. روزن، دکتر، کارشناس ارشد موسسه کاتز برای سلامت زنان و استاد قلب و عروق در کالج پزشکی دونالد و باربارا زوکر در هافسترا/نورثول.