حمله هوایی اوکراین به نقاط مستحکم دشمن در جنوب اوکراین – اخبار


هواپیماهای تهاجمی اوکراینی به نقاط مستحکم نیروهای روسی در نزدیکی پلوهرکا و سوخی استاووک حمله کردند. تلفات دشمن هنوز مشخص نشده است.

به گزارش خبرنگار Ukrinform، اظهارات مربوطه از سوی فرماندهی عملیات جنوب در فیس بوک است.

وضعیت در منطقه کنترل فرماندهی عملیات جنوب همچنان متشنج و دشوار است، اما توسط نیروهای دفاعی اوکراین کنترل می شود.

مهاجمان روسی به انجام اقدامات خصمانه در امتداد مرزهای تصرف شده، استقرار مجدد نیروها در سرزمین های اشغالی، انبار کردن انبارها، جستجوی مسیرهای حمل و نقل جایگزین و تلاش برای جلوگیری از کنترل آتش توسط ارتش اوکراین ادامه می دهند.

در شب ۳۱ جولای ۲۰۲۲، مهاجمان روسی با سیستم پرتاب چندگانه Smerch (MLRS) به شهر میکولایف حمله کردند. دشمن سه مؤسسه آموزشی را منهدم کرد، به چندین خانه و مجتمع مسکونی آسیب رساند و با موشک‌های اصلاح‌شده سامانه موشکی اس-۳۰۰ با اقدامات تخریبی تقویت‌شده، آنها را منهدم کرد.

۱۷ کشتی جنگی و قایق ناوگان دریای سیاه روسیه در سواحل کریمه از شبه جزیره تراخانکوت تا نووروسیسک مانور می دهند. در میان آنها ۶ کشتی حامل موشک های کروز کالیبر ۴۴ وجود دارد. چهار کشتی بزرگ نیز کشف شد.

فرماندهی عملیات جنوب خاطرنشان کرد: با توجه به اعتیاد روسیه به تاریخ های مقدس و قابل توجه، خطر حملات موشکی از دریا در حال حاضر بسیار زیاد است. در عین حال، این استفاده از هوانوردی روسیه و سامانه های موشکی زمین به زمین را منتفی نمی کند.

MK