حمله پلوسی به سانفرانسیسکو نماد شهرهای بیدار است


پس از حمله تکان دهنده اخیر به پل پلوسی، همسر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان، بسیاری از دموکرات ها سخنان خود را بیان کردند و “راست آلت” را به تحریک خشونت سیاسی در آمریکا متهم کردند.

حقیقت این است که ممکن است (اگرچه تحقیقات در حال انجام است) صرفاً محصول افزایش جنایت و جنون در فرهنگ ما باشد که ناشی از سیاست “بیداری” بسیاری از شهرهای بزرگ آبی است. گواه این موضوع در اعداد است. جنایات عمده در سانفرانسیسکو در سال ۲۰۲۱ تاکنون ۷.۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، با افزایش ۱۱.۱ درصدی تجاوز و سرقت ۵.۲ درصد. این و جزئیات بیشتر را در نمودار زیر مشاهده کنید و در اینجا بیشتر بدانید.

آمار جنایات سانفرانسیسکو برای سال 2022

دو سوم سانفرانسیسکایی ها می گویند که شهر «ویران شده از فنتانیل» آنها به دلیل بی خانمانی، جرم و جنایت و قیمت های گزاف خانه به دست سگ ها رفته است. دو سوم ساکنان سانفرانسیسکو می گویند که شهرشان از زمانی که برای اولین بار به سانفرانسیسکو نقل مکان کردند رو به وخامت گذاشته است. این را به طور کامل در نمودار زیر ببینید.

رضایت از زندگی 2022

ناامیدی در مورد افول سانفرانسیسکو در ماه‌های اخیر پس از برکناری مترقی DA Chesa Boudin در یک رای عدم اعتماد به دنبال خشم جامعه از سیاست نرم آن افزایش یافته است. این را به طور کامل در نمودار زیر ببینید.

برخی از ساکنان شهردار لندن نژاد را مقصر می‌دانند که به نظر می‌رسد محبوبیت آن در هدایت شهر از طریق همه‌گیری در میان افزایش جرم و جنایت، اپیدمی فنتانیل و سایر مشکلات کاهش یافته است.

در میان صحنه های بدبختی در خیابان های شهر، جایی که سوء مصرف مواد مخدر و بی خانمانی بیداد می کند، یک نظرسنجی اخیر نشان داد که اکثریت سانفرانسیسکایی ها معتقدند شهرشان رو به زوال است و برنامه سومی برای ترک آن طی سه سال آینده وجود دارد. این را در نمودار زیر ببینید.

SF Exit Moves 2022

مردم با پای خود رای می دهند. نماد زمان سانفرانسیسکو، یک ساختمان آپارتمان لوکس چهار فصل که در چند قدمی بازار مواد مخدر در فضای باز سانفرانسیسکو قرار دارد، در دو سال گذشته از زمان افتتاح ساختمان، تنها ۱۳ واحد از ۱۴۶ واحد خود را فروخته است.

اقامتگاه برج که شامل یک پنت هاوس ۴۹ میلیون دلاری است، مشرف به خلیج سانفرانسیسکو است و مجموعه‌ای از امکانات رفاهی – از جمله آسانسور ماشین – در وسط محله‌های Tenderloin و SoMa واقع شده است، که به نقطه‌ای داغ برای افراد مستضعف تبدیل شده‌اند. مشکلات جرم و جنایت و مواد مخدر این شهر فقط چهار بلوک با شهر بدنام Tenderloin سانفرانسیسکو فاصله دارد.

سانفرانسیسکو نماد اتفاقاتی است که در سرتاسر آمریکا در حال رخ دادن است. آمریکا مانند گذشته در حال حرکت است. در سطح زمین شناسی، برخی می گویند، و برای بسیاری، محرک آن به همان اندازه که اقتصادی است، سیاسی است. هر پنج ایالتی که مهاجرت گسترده را تجربه می کنند توسط دموکرات ها کنترل می شوند. بر اساس آمار اداره سرشماری ایالات متحده، کالیفرنیا، نیویورک، نیوجرسی، میشیگان و ایلینوی مجموعاً بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ ۴ میلیون نفر از ساکنان خود را از دست دادند.

صرف نظر از جزئیات پرونده اخیر با وقایع مربوط به حمله به پل پلوسی، داده ها روشن است. سیاست نگهبان در بسیاری از شهرهایی که دموکرات ها اداره می شوند، بسیاری را مجبور به فرار کرد.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.