حوزه انتخابیه سابق خود تونی بلر حتی به حزب کارگر در تحقیر نخست وزیر سابق رای نمی دهد


نخست‌وزیر سابق در تبلیغاتی پیش از انتخابات محلی، دستاوردهای کیر استارمر و نیو کارگر را ستایش کرده است. ۱۵ سال پس از خروج آقای بلر از قدرت و ۲۵ سال پس از پیروزی قاطع وی در انتخابات سال ۱۹۹۷ که حزب کارگر برای اولین بار از سال ۱۹۷۹ به قدرت بازگشت.

این به دنبال گزارش‌هایی از شکاف بین استارمر و بلر است که در آن بلر می‌گوید مردم می‌خواهند «نظر خود را بیان کنند» و «با گروه‌های فشار قرارداد فرعی نبندند» و «سر خود را پایین نگه دارید یک استراتژی نیست». .

آقای بلر در ویدئویی در رسانه‌های اجتماعی، موفقیت‌های کارگر جدید را فهرست کرد، از جمله معرفی حداقل دستمزد، رهایی مستمری بگیران و کودکان از فقر و کاهش جرم و جنایت و زمان انتظار NHS.

اظهارات آقای بلر منعکس کننده سخنان سر کیر در کنفرانس حزب کارگر در سال گذشته بود، جایی که او دستاوردهای حزب کارگر جدید را فهرست کرد و افزود: “اجازه دهید درسی را به حزب محافظه کار ارائه دهم تا سطح را ارتقا دهد”.

سر کیر گفت داشتن تایید رهبر سابق حزب کارگر “بسیار ارزشمند” است.

او به اسکای نیوز گفت: «تونی بلر در سه انتخابات پیروز شد و حزب کارگر غالباً در انتخابات پیروز نمی‌شود، بنابراین من فکر می‌کنم حمایت از تونی بلر بسیار مهم، بسیار ارزشمند است و فکر می‌کنم بیشتر نشان‌دهنده میزان کار ما است. در دو سال گذشته انجام شد، تغییری که ما ایجاد کردیم.

من بسیار خوشحالم که با کسی که در سه انتخابات پیروز شده است صحبت کنم، زیرا من وارد سیاست نشدم تا در اپوزیسیون باشم، بلکه برای پیروزی در انتخابات وارد سیاست شدم.»

با این حال، طبق گزارش خبری منتشر شده در Unherd، مردم محلی در حوزه انتخابیه آقای بلر، Sedgefield، در مورد رای دادن به آقای Starmer تردید دارند.

سجفیلد در سال ۲۰۱۹ با فیل ویلسون که از سال ۱۹۸۷ برای بلر کار می کرد و در سال ۲۰۰۷ بر کرسی او کار می کرد، محافظه کار شد، در حالی که جرمی کوربین در حال واگذاری بود، شکست خورد.

بیشتر بخوانید: در حالی که بوریس از بریتانیا برای اهدای ناوگان نظامی خود خبر می دهد، نمایندگان پارلمان اوکراین در حال انفجار هستند

در همین حال، بوریس جانسون از کیر استارمر عقب تر است، زیرا او یک هفته انتخابات حیاتی را پیش رو دارد، اما عدم وجود جانشین آشکار محافظه کار می تواند بقای او را به عنوان رهبر تضمین کند.

این نتیجه تحقیقات انحصاری توسط لرد اشکرافت، معاون سابق رئیس محافظه کار است که در یکشنبه دیلی میل منتشر شده است.

لینک منبع