خانه نروژ ۷۵ سال خدمات اجتماعی را جشن می گیرد – پاپ نیوز


بین رقص‌های محلی و غذاهای سنتی ماهی، ویکتوریا ایدزولد لج تلاش می‌کند تا جامعه را در مرکز همه کارهایی قرار دهد که در ۷۵ سال گذشته انجام داده است.

این مرکز همچنین به عنوان خانه نروژ شناخته می شود، ماموریت این مرکز ترویج فرهنگ نروژی و اسکاندیناوی در تاریخ محلی طولانی مدت جزیره ونکوور است.

محدودیت‌های گسترده، جشن‌های هفتاد و پنجمین سالگرد عید قربان را یک سال به تأخیر انداخته است، اما اعضای جوامع نروژی، سوئدی، ایسلندی و (شمال) از مردم در یک خانه باز پر از رویدادهای فرهنگی خانوادگی در روز شنبه (ژوئن) استقبال می‌کنند. ۱۱).

این مسافرخانه یک پیوند مهم نروژی با اعضایش است – که برخی از آنها ۶۵ سال در مرکز بوده اند – که در خارج از کشور متولد شده اند و برخی دیگر مانند رئیس جمهور لیندا موری که با اسکاندیناوی ارتباط دارد اما از اینجا آمده است.

موری گفت: «اگر در اسکاندیناوی بودیم، این برای آنها خاطرات را زنده می کند و برای ما پنجره ای به فرهنگ ما است.

این مرکز به دنبال تقویت خدمات اجتماعی از طریق مهدکودک ها، یک برنامه اسکیت میدانی برای افراد کم بینا، و کمک به راه اندازی باشگاه بین فرهنگی ویکتوریا بود.

با انعکاس عادات اجتماعی آنها در حین جمع شدن برای یک وعده غذایی، تنقلات در فضای باز – مانند وافل به نام کرومکاکه – برای جمعیت آماده خواهد بود.

ما می‌خواهیم هر کسی را که می‌توانیم ببینیم فرهنگ نروژی و اسکاندیناوی چیست را جذب کنیم تا طعم غذا را به آنها بچشانیم و امکانات را به آنها نشان دهیم.»

این اقامتگاه آنقدر برای جامعه محلی غرور می آورد که موری گفت این یکی از معدود مراکز فیزیکی است که به فرهنگ نروژی در کانادا اختصاص یافته است. کفپوش های چوبی آن برای چندین دهه توسط رقصندگان آواز سنتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته است و گروه نیز در سالن باز اجرا می کند.

این اقامتگاه همچنین دارای یک کتابخانه بزرگ از کتاب های اسکاندیناوی است که در روزهای شنبه به نمایش گذاشته می شود.

این خانه باز همچنین شامل نقاشی های سنتی، قصه گویی کودکان، فعالیت های صنایع دستی و غیره خواهد بود. خانه باز روزهای شنبه از ساعت ۱۳ تا ۴ بعد از ظهر در خیابان ۱۱۱۰ Hillside فعالیت می کند.


نکته داستانی دارید؟ پست الکترونیک: [email protected]

ما را دنبال کنید توییتر و اینستاگرام و ما را در فیس بوک لایک کنید.

ویکتوریا