خطای توسعه دهنده Modern Warfare 6328 در ویندوز – اخبار


کدهای خطای Modern Warfare همیشه خسته کننده هستند. دیر یا زود با اعدادی روبرو می شوید که تجربه بازی شما را مختل می کنند. این می تواند به ویژه برای بازیکنانی که فقط می خواهند به حالت کمپین تک نفره بروند اما به دلیل اشکال در حالت چند نفره نمی توانند آزار دهنده باشد. این دقیقاً در مورد “خطای Dev 6328” صادق است.

اگر هنگام تلاش برای راه‌اندازی Call of Duty: Modern Warfare یا زمانی که در لابی چند نفره منتظر هستید، Dev Error 6328 را مشاهده کردید، در اینجا چند راه‌حل وجود دارد که می‌توانید برای بازگشت به بازی امتحان کنید.

۱. سعی کنید تعمیرات و بررسی های اولیه را انجام دهید

Dev Error 6328 می تواند به عنوان یک مشکل سیستمی یکباره ظاهر شود. به این ترتیب، سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید و Modern Warfare را مجدداً راه اندازی کنید تا مطمئن شوید که این کار بدشانسی نبوده است.

همچنین، قطع مداوم سرور یا یک مشکل در سراسر سیستم نیز می تواند باعث ایجاد این کد خطا شود. قبل از غواصی در راه حل های پیچیده تر، از صفحه وضعیت سرور Call of Duty Modern Warfare دیدن کنید و مطمئن شوید که همه سرویس ها فعال هستند.

اگر سرویس‌ها در حال حاضر قطع هستند، کاری نمی‌توانید انجام دهید جز اینکه منتظر بمانید تا دوباره روشن شوند.

۲. Call of Duty: Modern Warfare را با DirectX 11 بازی کنید

DirectX مجموعه ای از API های ویندوز است که عناصر گرافیکی برنامه ها و بازی ها را مدیریت می کند. اکثر بازی های مدرن با چندین نسخه DirectX سازگار هستند. به عنوان مثال، Call of Duty: Modern Warfare با DirectX 12 و ۱۱ سازگار است.

اما به دلایلی، DirectX 12 به خوبی DirectX 11 با Modern Warfare کار نمی کند. در واقع، اجرای بازی روی DirectX 12 اغلب منجر به مشکلات مختلفی مانند Dev Error 6328 می شود.

به این ترتیب، برای تجربه پایدارتر و رفع مشکل، بازی را روی DirectX 11 اجرا کنید. برای انجام این؛ دنبال کردن:

 1. باز کن Battle.net روی سیستم شما
 2. کلیک حرفه کنار Call of Duty Modern Warfare را علامت بزنید و انتخاب کنید تنظیمات بازی.
 3. پرچم از آرگومان های اضافی خط فرمان می توان
 4. می نویسد -d3d11 آن را در کادر قرار دهید و روی دکمه Done کلیک کنید.

به لانچر یک ریستارت سریع بدهید و بررسی کنید که آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر.

۳. تنظیمات برگزیده Modern Warfare خود را تغییر دهید

مانند هر بازی Triple-A دیگری، Call of Duty Modern Warfare برای اجرای روان به حداکثر قدرت CPU نیاز دارد. متأسفانه، سایر برنامه‌هایی که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، قدرت CPU موجود را مصرف می‌کنند و بازی را با منابع محدودی رها می‌کنند.

راه حل، در این مورد، بستن تمام برنامه های غیر ضروری در حال اجرا در پس زمینه و سپس تغییر تنظیمات برگزیده Modern Warfare است. اختصاص اولویت بالاتر به یک بازی تضمین می کند که اولویت بیشتری برای منابع سیستم نسبت به قبل دریافت می کند.

برای تغییر تنظیمات ترجیحی COD Modern Warfare، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

 1. Task Manager را باز کرده و گزینه را انتخاب کنید جزئیات الزام آور
 2. روی فایل اجرایی Modern Warefare کلیک راست کرده و انتخاب کنید اولویت را تعیین کنید.
 3. انتخاب کنید اجلاس – همایش از لیست گزینه های موجود
 4. کلیک تغییر اولویت به کادر تأییدی که ظاهر می شود.

اکنون، بازی در اولویت بالا اجرا می شود تا زمانی که آن را به صورت دستی غیرفعال کنید.

۴. تمام خدمات Origin. را ببندید

دلیل کد خطا ممکن است تداخل بین سرویس های Battle.net و Origin باشد. برای حل این مشکل، باید تمام سرویس های مبدا را از پس زمینه ببندید.

در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

 1. مدیر وظیفه را با فشار دادن دکمه باز کنید Ctrl + Shift + Esc کلیدهای میانبر
 2. که در فرآیندها تب، کلیک راست کرده و All Origin Services را انتخاب کنید پایان کار از منوی زمینه
 3. تغییر به شروع کنید برگه، روی آن راست کلیک کنید نزول و انتخاب کنید برای غیر فعال کردن این تضمین می کند که Origin به طور خودکار در هنگام راه اندازی سیستم شروع نمی شود.

پس از آن، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر. اگر بله، راه حل بعدی را در لیست امتحان کنید.

۵. رم حافظه مجازی سیستم خود را افزایش دهید

اگر حافظه سیستم شما تمام شده باشد، به احتمال زیاد با کد خطا مواجه خواهید شد. از طرف دیگر، باید تخصیص حافظه مجازی RAM را افزایش دهید.

هنگامی که رایانه با حافظه RAM تمام می شود، از حافظه مجازی برای ارائه یک برنامه افزودنی موقت استفاده می کند. این کار را با استفاده از هارد دیسک برای افزایش موثر RAM انجام می دهد. می توانید راهنمای حافظه مجازی ما را بررسی کنید تا نحوه افزایش حافظه مجازی را در رایانه خود بیاموزید.

۶. آخرین به روز رسانی درایور گرافیک را دانلود کنید

گاهی اوقات به دلیل خرابی یا قدیمی بودن درایور گرافیک Dev Error 6328 دریافت می کنید. خوشبختانه برای رفع این مشکل می توانید آخرین آپدیت درایور گرافیک را با استفاده از Device Manager دانلود کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

 1. فشار برد + X کلیدهای میانبر و انتخاب کنید مدیریت دستگاه.
 2. جستجو کرد آداپتورهای صفحه نمایش فهرست
 3. روی درایور کلیک راست کرده و انتخاب کنید به روز رسانی درایور.
 4. انتخاب کنید جستجوی خودکار درایورها.
 5. ویندوز اکنون آخرین به روز رسانی درایور گرافیک را بررسی و دانلود می کند.

اگر ویندوز چیزی پیدا نکرد، می‌توانید برای به‌روزرسانی درایور به وب‌سایت سازنده GPU خود مراجعه کنید یا از ابزار به‌روزرسانی رایگان درایور استفاده کنید.

۷. پوشه Blizzard Entertainment را حذف کنید

مانند هر برنامه دیگری، Battle.net همچنین داده‌ها را در حافظه پنهان ذخیره می‌کند تا دفعه بعد که از پلتفرم ما بازدید می‌کنید، خدمات سریع‌تری ارائه دهد. اما با گذشت زمان، فایل‌های کش می‌توانند خراب شده و مشکلات مختلفی از جمله مواردی را که در مورد آن بحث شد، ایجاد کنند.

برای رفع مشکل، باید داده های کش Battle.net را پاک کنید. برای انجام این کار، فشار دهید برد + R. کلیدهای میانبر برای باز کردن آنها بودن کادر محاوره ای، تایپ کنید %داده برنامه% و Enter را فشار دهید. سپس مکان مورد نظر را پیدا کرده و روی آن کلیک راست کنید پوشه بلیزارد Entertainment. انتخاب کنید حذف از منوی زمینه

پس از آن سیستم را ریستارت کرده و مشکل را بررسی کنید.

۸. Modern Warfare را دوباره نصب کنید

اگر همچنان در اجرای بازی مشکل دارید، ممکن است فایل های بازی مشکل داشته باشند. شما باید Call of Duty: Modern Warfare را به عنوان آخرین راه حل مجدداً نصب کنید.

خوشبختانه نصب مجدد بازی یکی از راه حل هایی است که به بسیاری از بازیکنان برای رفع کد خطا کمک کرد. اما مطمئن شوید که بازی را دوباره نصب کنید بدون اینکه دانلود گیر کند یا ارور داشته باشد.

دوباره Call of Duty Modern Warfare را دریافت کنید

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است در Call of Duty Modern Warfare با Dev Error 6328 مواجه شوید. با استفاده از روش های بالا می توانید به سرعت خطا را برطرف کرده و دوباره وارد بازی شوید. به یاد داشته باشید که نصب مجدد بازی باید آخرین راه حل شما برای رفع کد خطا باشد.