خطرات بهداشتی مواد شوینده خانگی – برخی از حقایق در مورد محصولات تمیز کننده شما

یک مطالعه اخیر توسط دانشگاه واشنگتن نشان داد که بسیاری از محصولات خانگی که امروزه استفاده می‌کنیم، از جمله خوشبوکننده‌های هوا و هر چیزی که دارای عطر باشد، حاوی مواد شیمیایی و سموم خطرناکی است.

چرا هیچ یک از مصرف کنندگان از این موضوع آگاه نیستند؟ از آنجا که تولید کنندگان محصولات پاک کننده طبق قانون فدرال ملزم به گزارش تمام مواد شیمیایی که برای تولید محصولات خود استفاده می کنند، نیستند.

به این مواد شیمیایی، ترکیبات آلی فرار یا ترکیبات آلی فرار می گویند. امروزه تقریباً در تمام محصولات پاک کننده موجود در بازار استفاده می شود. یکی از VOCs، ۱،۴-دی کلروبنزن، زمانی که در محصولات تمیزکننده در نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه توسط موسسه ملی علوم بهداشت محیطی ایالات متحده استفاده می‌شود، عملکرد ریه را تقریباً ۴ درصد کاهش می‌دهد.

مطالعه دیگری که در مجله آمریکایی پزشکی تنفسی و مراقبت های ویژه منتشر شده است نشان می دهد که استفاده از پاک کننده های اسپری می تواند خطر ابتلا به آسم را تا ۵۰ درصد افزایش دهد.

برای کنترل این عوامل خطرناک چه کنیم؟ اکثر آنها توصیه می کنند پاک کننده های شیمیایی را کنار بگذارید و به جایگزین های “سبز” بروید، که در اکثر فروشگاه های خرده فروشی بزرگ یافت می شود. استفاده از مواد پاک کننده طبیعی برای خانه، خانواده و محیط زیست شما بهتر است. همچنین سعی کنید از مواد شوینده معطر و محصولات پاک کننده خودداری کنید.

شما همچنین می توانید از وسایل معمولی منزل از جمله سرکه، جوش شیرین و لیمو برای مراقبت از خانه خود استفاده کنید.

اگر تصمیم به استفاده از پاک کننده های سمی خانگی دارید، کارشناسان توصیه می کنند با ماسک صورت و تهویه مناسب تمیز کنید.

ایجاد تغییرات در جایی که ممکن است بسیار مهم است زیرا این تغییرات خطرناک در سلامت ما در طول زمان اتفاق می افتد. با یافته های جدید پزشکی، اقدامات پیشگیرانه جدیدی به دست آمده است که همه ما می توانیم برای جلوگیری از مشکلات سلامتی و اثرات مخرب بر محیط طبیعی خود استفاده کنیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر