خودمراقبتی مراقبت بهداشتی است


طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت، خودمراقبتی به عنوان «ظرفیت افراد، خانواده‌ها و جوامع برای ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری، حفظ سلامت، و مدیریت بیماری و ناتوانی با یا بدون حمایت ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی» تعریف می‌شود.

از سال ۲۰۱۵، جستجو برای “خودمراقبتی” چند برابر شده است و با شروع همه گیری همه گیر به دنبال راه هایی برای مقابله بهتر با استرس های روزمره هستند. استفاده از فناوری، اگرچه به ظاهر راحت تر است، اما منجر به افزایش نرخ فرسودگی شغلی شده است. جریان و دسترسی به اطلاعات نزدیکتر از همیشه است. مشکلات جهان در راهروها و اتاق‌های نشیمن ما ظاهر می‌شوند، تلویزیون، تبلت، لپ‌تاپ و تلفن در هر اتاق فریاد می‌زنند، همراه با میلیون‌ها چیز کوچک که هر روز برای حفظ یک خانواده یا خانه لازم است.

مراقبت از خود یعنی استراحت کردن از همه اینها و انجام کاری فقط برای شما که سلامت روحی و جسمی شما را بهتر می کند.

مراقبت از خود مهم است زیرا بدون آن، ممکن است به دیوار برخورد کنید. این “دیوار” می تواند هر چیزی باشد، از یک بحران بزرگ سلامت جسمی گرفته تا یک فروپاشی روانی تا ایجاد افسردگی، اضطراب، یا روابط شکسته. تمرین مراقبت از خود باعث می شود برای حمایت از همه افراد و وظایف زندگی خود آمادگی بیشتری داشته باشید – چه در خانه و چه در محل کار، به استقامت روحی و جسمی نیاز دارید که با مراقبت از خودتان همراه است.

چیزی که معمولاً در بحث مراقبت از خود نادیده گرفته می‌شود، تلفات بی‌صدا بر تمام پیام‌رسان‌های شیمیایی در بدن شما است که به شما اجازه می‌دهد هر روز دنیا را از نظر ذهنی و جسمی تسخیر کنید. وقتی برای خود وقت نمی گذارید، استرس، کم خوابی، آشفتگی عاطفی و سایر ارکان کارهای مداوم می تواند باعث عدم تعادل هورمون های شما شود. عدم تعادل هورمونی بر سلامتی شما اثر دومینویی دارد.

چگونه می توانم خودمراقبتی مؤثر را تمرین کنم؟

در حالی که یک حمام داغ و یک لیوان شراب ممکن است مانند مراقبت از خود به نظر برسند، اما به اندازه ۳۰ دقیقه صحبت کردن با یک پزشک خودمراقبتی برای شما مفید نیستند. در مراکز پزشکی EVEXIAS، تیم پزشکان متخصص ما سلامت هورمونی و هزینه‌هایی را که می‌تواند بر سلامت شما در مراحل مختلف زندگی – درون و بیرون – تأثیر بگذارد، درک می‌کنند و ما می‌دانیم که راه‌حل‌های واقعی برای این مشکلات وجود دارد. ما می توانیم به شما کمک کنیم تا به علت اصلی علائم خود برسید و شفای واقعی پیدا کنید. این خودمراقبتی واقعی است. و بهترین بخش این است که از یک پزشک متخصص پشتیبانی می‌کنید که می‌تواند یک برنامه مراقبت کامل برای کمک به شما در دستیابی به زندگی سالم‌تر، مسیری برای پیری خوب، و ارائه درمان‌هایی که به پیشگیری از بیماری نیز کمک می‌کند، ایجاد کند.

اگر می‌خواهید خودمراقبتی مؤثری داشته باشید، وقت بگذارید و با یک پزشک در مرکز پزشکی EVEXIAS صحبت کنید.

این کمی مراقبت از خود است که بتوانید در برنامه خود بگنجانید و به شما کمک می کند تا زندگی شادتر و سالم تری داشته باشید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/