داشتن دوستان ثروتمند در دوران کودکی می تواند درآمد شما را در آینده افزایش دهد


تجزیه و تحلیل جامع بیش از ۷۲ میلیون کاربر فیس بوک امتیاز بزرگی برای داشتن دوستان ثروتمند پیدا کرده است.

محققان دانشگاه‌های هاروارد، استنفورد و نیویورک دریافته‌اند که وقتی کودکان فقیر با فرزندان و والدین ثروتمندتری بزرگ می‌شوند، احتمال اینکه در آینده درآمد بیشتری کسب کنند، بیشتر می‌شود.

نتایج نشان می دهد که چیزی در عبارت “همه چیز مربوط به کسانی است که شما می شناسید” وجود دارد.

به طور متوسط، محققان دریافتند که اگر کودکی از یک خانواده اقتصادی-اجتماعی پایین در منطقه ای زندگی می کرد که ۷۰٪ دوستانش ثروتمند بودند (که برای اکثر بچه های ثروتمند معمول است)، درآمد بزرگسالان آنها به طور متوسط ​​۲۰٪ افزایش می یابد. نتایج.

این یک رابطه بسیار قوی است. حتی عواملی مانند تحصیل یا شغل برای درآمد آینده قوی نیستند.

اما یک خبر بد نیز وجود دارد. تجزیه و تحلیل دوم توسط همین گروه نشان می دهد که عبور از شکاف درآمد برای قرار ملاقات در ایالات متحده نادر است.

در خارج از لس آنجلس، هیچ یک از کدهای پستی اقتصادی-اجتماعی پایین در ایالات متحده که توسط محققان تجزیه و تحلیل شد، سطوح بالایی از وابستگی اقتصادی را نشان نداد. به عبارت دیگر، کودکان تمایل دارند با افراد هم سن و سالی که متعلق به یک دسته هستند معاشرت کنند.

ممکن است فضای کوچکی برای افراد ناتوان وجود داشته باشد [socioeconomic status] برای ارتباط با افرادی که بالاترین را دارند [socioeconomic status] نویسندگان می نویسند اگر تعداد کمی از این افراد در مجاورت باشند.

مدت‌هاست که محققان گمان می‌کنند که روابط اجتماعی می‌تواند بر نابرابری درآمد و فرصت‌های اقتصادی در یک جامعه تأثیر بگذارد. اما تا همین اواخر، به دست آوردن داده های در مقیاس بزرگ برای حمایت از این فرضیه دشوار بود.

رسانه‌های اجتماعی فرصتی را برای مطالعه این ایده فراهم می‌کنند که قبلاً هرگز نبوده است.

محققان با استفاده از داده های فیس بوک، ۲۱ میلیارد دوستی آنلاین را تجزیه و تحلیل کردند که حدود ۳۵۰۰ برابر بیشتر از مجموعه داده های مورد استفاده برای شبکه های اجتماعی تا به امروز (معروف به Add Health) است.

این مطالعات به عوامل مختلفی که می توانند در پیشرفت زندگی کودک نقش داشته باشند، از جمله درآمد خانواده، پیشینه خانوادگی، پیشرفت تحصیلی، شغل و محله مورد بررسی قرار گرفتند.

در نهایت، وابستگی متقابل اقتصادی تنها معیار سرمایه اجتماعی بود که به شدت با حرکت صعودی درآمد همبستگی داشت. (با این حال، رشد در یک خانواده تک والدی تأثیر منفی بر درآمد و وضعیت اقتصادی فرزندان داشت).

برای دلیل آن توضیحات زیادی وجود دارد. برای مثال، دوست‌یابی در مدرسه با کودکان خانواده‌های با درآمد بالاتر می‌تواند به شکل‌دهی آرزوهای کودک کمک کند یا به آنها امکان دسترسی به اطلاعات و فرصت‌های شغلی را بدهد که در غیر این صورت ممکن است نداشته باشند.

نویسندگان نوشتند: «این با این فرضیه سازگار است که سرمایه پل زدن به طور خاص (نه منحصرا) برای توسعه مفید است.

با این حال، توضیحات جایگزین زیادی برای رابطه بین وجود دارد [economic connectedness] و تحرکی که به تأثیر علی ارتباط بر تحرک بستگی ندارد.

به عنوان مثال، نوع خانواده کم درآمدی که برای زندگی در منطقه ای با ارتباطات اقتصادی بالا انتخاب می کنند، ممکن است ویژگی های جمعیتی دیگری داشته باشند که بر تحرک رو به بالا فرزندانشان تأثیر بگذارد یا برای تحصیل فرزندانشان سرمایه گذاری کنند.

مطالعه حاضر تنها توانست رابطه بین رابطه اقتصادی و چشم انداز اقتصادی آینده کودک را نشان دهد. اما این رابطه آنقدر قوی بود که سزاوار بررسی بیشتر است.

در مطالعه دوم، محققان دریافتند که میزان دوستی بین کلاس‌ها هم به قرارگیری فرد در کلاس‌های دیگر و هم به تمایل او برای دوستی با کلاس‌های دیگر بستگی دارد.

مداخلاتی مانند مسکن مقرون به صرفه یا نرخ های متنوع ثبت نام در کالج ممکن است برای بهبود نابرابری درآمد کافی نباشد، اگر فرد تمایل دارد با افراد گروه اجتماعی-اقتصادی خود دوست شود، همانطور که در مدارس، کالج ها و محله ها اتفاق می افتد.

ابتکارات ممکن است بهتر از ترویج ارتباط بین افراد با پیشینه های مختلف و دادن فرصت کافی برای ایجاد دوستی مناسب باشد.

جالب اینجاست که محققان هاروارد دریافته‌اند که جوامع با انواع دیگر تنوع بالاتر، مانند قومیت، لزوماً سطوح بالاتری از تحرک رو به بالا ندارند. آنچه واقعاً مهم است این است که تنوع اقتصادی و وابستگی متقابل را نشان می دهد.

یوهانس استروبل، نویسنده این مطالعه، اقتصاددان دانشگاه نیویورک، گفت: «افرادی که علاقه مند به ارتباطات اقتصادی هستند باید روی تعامل افراد با درآمدهای متفاوت تمرکز زیادی داشته باشند. مجله نیویورک تایمز.

اگر نویسندگان درست می‌گویند، بالا رفتن از نردبان درآمد می‌تواند بسیار آسان‌تر باشد اگر دوستانی در مکان‌های مرتفع داشته باشید که به شما کمک کنند.

این مطالعه در منتشر شده است طبیعت خلق و خو.