درمان آرتریت: آرتریت نقرسی – یک بیماری جدی و کشنده

هایپراوریسمی و نقرس شرایط شایع در ایالات متحده است. داده‌های بررسی ملی سلامت و تغذیه در سال‌های ۲۰۰۷-۲۰۰۸ (NHANES) نشان داد که نقرس تقریباً ۴ درصد از جمعیت را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

یعنی ۸.۳ میلیون نفر. حتی نگران‌کننده‌تر این واقعیت است که میزان ابتلا به نقرس در دو دهه اخیر دو برابر شده است. دلایل زیادی برای این وجود دارد، از جمله میزان بالای سایر شرایط پزشکی که عوامل خطرزا برای نقرس هستند. این بیماری ها شامل چربی خون بالا، دیابت، فشار خون بالا و چاقی است. مجموع این شرایط اغلب به عنوان “سندرم متابولیک” نامیده می شود. به نظر می رسد سندرم متابولیک نتیجه نهایی انتخاب های سبک زندگی رایج در ایالات متحده باشد.

بار اقتصادی نقرس بسیار زیاد است و به دلیل افزایش دفعات خدمات اورژانس و افزایش ویزیت پزشک و هزینه های دارویی است. علاوه بر این، همانطور که قبلاً توضیح داده شد، نقرس با سایر بیماری های رایج پزشکی همراه است که قیمت بالایی نیز دارد.

در حالی که اکثر مردم نقرس را فقط یک شکل دردناک از آرتریت می دانند، اما بیشتر از این است. به دلیل ارتباط آن با شرایط پزشکی فوق، اکنون به عنوان یک عامل خطر اصلی برای مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی شناخته می شود. حتی شگفت آورتر، این افزایش خطر مستقل از سایر عوامل مانند فشار خون بالا، دیابت، سن، جنسیت و سطح چربی خون است.

یکی دیگر از پیوندهای آزاردهنده نقرس و بیماری کلیوی است. بسیاری از افراد مبتلا به نقرس تجربه می کنند که کلیه های آنها با کارایی ۱۰۰٪ کار نمی کنند. از آنجایی که اسید اوریک توسط کلیه ها دفع می شود، نتیجه نهایی این است که دفع اسید اوریک کمتر است و در نتیجه تجمع تدریجی آن منجر به سطوح بالاتر اسید اوریک در خون می شود. این منجر به یک چرخه معیوب می شود زیرا سطوح بالای اسید اوریک در خون می تواند بیماری کلیوی را بدتر کند. نشان داده شده است که اسید اوریک باعث ایجاد واسکولیت می شود که می تواند به آسیب کلیه و همچنین احتمالاً به مشکلات قلبی که قبلاً توضیح داده شد کمک کند.

تقریباً ۶۰ درصد از افراد مبتلا به نقرس درجاتی از نارسایی کلیه دارند. مشکل این است که داروهایی که برای درمان حملات حاد نقرس استفاده می شوند، مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) و کلشی سین، ممکن است تأثیر منفی بر عملکرد کلیه داشته باشند. همچنین، در طب سنتی که برای کاهش اسید اوریک خون، آلوپورینول، در صورت وجود ناهنجاری های کلیوی استفاده می شود، باید دوز را تنظیم کرد.

واضح است که آرتریت نقرسی یک مشکل بهداشت عمومی است که باعث عوارض قابل توجه و همچنین مرگ و میر می شود و باید با جدیت بیشتری به آن پرداخت.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر