درمان کلسترول خون و کلسترول خون بالا بهترین درمان


درمان کلسترول خون و کلسترول خون بالا

شما هنگام مراجعه به متخصص قلب و هنگامی که آزمایشات شما می گفتند کلسترول خون شما بالاست و شما نیاز به درمان دارید و همچنین بسیار نگران بودید فکر می کردید که این مشکل را دارید.

اما نگرانی بشکه ، نگرانی زمانی است که شما سازگار نیستید و این کلسترول بالا می ماند. اما اگر از رژیم غذایی پیروی کنید و شیوه زندگی خود را تغییر دهید ، قطعاً کلسترول شما کاهش می یابد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی کاهش می یابد.

در بیشتر موارد ، پزشک متخصص شما دوست ندارد برای درمان کلسترول شما دارو تجویز کند ، اما شما باید از رژیم غذایی پیروی کنید و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید تا بتوانید این کلسترول بالا را کنترل کنید تا قلب سالم تری داشته باشید. در این پست ، ما نکاتی را به شما ارائه می دهیم که به شما کمک می کند سطح کلسترول خود را متعادل کنید.

کلسترول خون

اما کلسترول چیست؟

کلسترول یک ماده چربی است که توسط کبد در بدن ساخته می شود. آنها از اعصاب محافظت می کنند و به ساخت بافت سلولی و تولید گروه های خاصی کمک می کنند.

مصرف کلسترول برای بدن بسیار مضر است و به سلامتی شما آسیب می رساند. بدن چربی خود را از غذاهای خاصی مانند تخم مرغ ، گوشت و محصولات لبنی حاوی کلسترول دریافت می کند.

اما اگر بد باشد ، کلسترول و کلسترول بد خود را دریافت کرده ایم که در ادامه این پست به تفصیل توضیح خواهیم داد:

کلسترول خوب و کلسترول بد چیست؟

نوعی کلسترول به نام LDL وجود دارد که باعث ایجاد پلاک در رگ های بدن ما می شود و باعث بیماری های قلبی عروقی می شود. این نوع کلسترول “کلسترول بد” نامیده می شود. اما بر خلاف این کلسترول ، ما کلسترول خوب نیز داریم که توسط ما به عنوان HDL شناخته می شود. HDL به بدن ما کمک می کند کلسترول بد یا LDL را از خون پاک کند.

تصور می شود که متوجه شده اید که باید کلسترول بد را کاهش داده و کلسترول خوب را افزایش دهید. اما چگونه می توان LDL را کاهش داد و HDL را افزایش داد؟ اگر به این موضوع فکر کنید ، باید بتوانید رژیم غذایی خوبی را شروع کرده و از آن پیروی کنید.

همانطور که می دانید ، بدن انسان برای عملکرد صحیح به مقدار کمی کلسترول نیاز دارد. اما ما می توانیم سطح کلسترول LDL خود را با خوردن غذاهای خاص و ورود چربی اشباع و کلسترول به بدن افزایش دهیم. به همین دلیل ، رژیم غذایی نقش کلیدی در ایجاد تعادل بین کلسترول بد و کلسترول خوب دارد.

محدوده کلسترول خون صحیح است

کلسترول خون من چقدر است؟

اگر سطح کلسترول خون شما کمتر از 200 باشد ، این بسیار خوب است و هیچ کس نگران نباشد و می توان گفت کلسترول بهتری در بدن شما وجود دارد.

اگر کلسترول بد بدن شما کمتر از 130 باشد ، خوب است ، اما این با خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است.

• اگر کلسترول خوب شما 60 یا بیشتر است ، باید بگویم نگران بیماری های قلبی نباشید زیرا خطر بیماری در این دوره کاهش می یابد.

در اینجا لازم به ذکر است که سطح تری گلیسیرید باید کمتر از 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

اما شما کنجکاو بودید که چگونه با اندازه گیری صحیح غذا ، می توانیم اندازه آن را در برنامه غذایی خود اندازه گیری کرده و کلسترول خود را کاهش دهیم؟

این به کنترل میزان غذایی که می خورید کمک می کند

بسیاری از ما در مورد خوردن و نوشیدن یک رفتار آرام داریم.

ما آمریکایی ها به یک شکل رفتار می کنیم ، آنها دو برابر بیشتر از آنچه باید غذا می خورند که باعث افزایش وزن ما می شود و در نهایت کلسترول بالایی دریافت می کنیم و بسیاری از مشکلات قلبی برای ما پیش می آید.

اما چگونه بسیاری از سلامتی خود را تغذیه کنیم. ما روشی بسیار آسان برای کنترل میزان غذای شما را به شما معرفی می کنیم.
به راحتی می توانید از دستان خود برای اندازه گیری تمام غذا استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر در وعده غذایی به شما گفته شود که یک واحد گوشت قرمز یا ماهی به اندازه زیر بغل شما است یا اگر 30 گرم نان بخورید ، اندازه زیر بغل شما خواهد بود. یک واحد میوه تازه اندازه یک جعبه

باعث افزایش کلسترول خون می شود

چه چیزی باعث افزایش کلسترول خون می شود؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، کبد کلسترول را در بدن تولید می کند و وظیفه آن حفظ بافت ها و سلول ها است ، اما ما با خوردن غذاهای خاص کلسترول را وارد بدن خود می کنیم.

به عنوان مثال ، با خوردن غذاهای حاوی چربی ، سطح کلسترول را در بدن خود افزایش می دهیم.
اگر شما یکی از افرادی هستید که اضافه وزن دارید ، به نظر می رسد تری گلیسیرید خون شما بالا است ، که می توانید با آزمایش آن را پیدا کنید.

اگر فعالیت بدنی خود را افزایش نمی دهید ، انتظار نداشته باشید که سطح کلسترول خوب شما تغییر کند. زیرا تری گلیسیرید خون بالا و عدم فعالیت بدنی باعث کاهش سطح کلسترول خوب در بدن می شود.

کلسترول خون نیز می تواند ارثی باشد. این بدان معناست که اگر یکی از بستگان (اعضای سطح اول) خانواده شما سابقه چربی خون بالا داشته باشد ، می توانید چربی خون بالایی نیز داشته باشید.

همچنین ، استفاده از دخانیات مانند سیگار و الکل کلسترول بهتر را در بدن کاهش می دهد و شما را از این اختلال رنج می دهد.


ممکن است این موارد مفید واقع شوند: علائم و عوارض چربی خون بالا

علائم کلسترول خون بالا

علائم و نشانه های کلسترول بالا چیست؟

خبر بد این است که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد. به عنوان مثال ، مردم تصور می کردند که کلسترول خون بالایی دارند اما این را اصلا نمی دانند. اگر کلسترول خون شما بالا است ، بدن شما مقدار زیادی چربی در عروق ذخیره می کند که بسیار خطرناک است.

شریان ها سرخرگ هایی هستند که خون را از قلب به سایر قسمت های بدن ما می رسانند. هنگامی که کلسترول در عروق ما ذخیره می شود ، به آن پلاک می گویند.

با گذشت زمان ، هنگامی که این پلاک در جریان خون ما تجمع می یابد ، در طولانی مدت سفت می شود ، عروق را باریک کرده و مسدود می شود. با خرد شدن سنگ ها ، داخل رگ ها جمع می شوند و هنگامی که بیش از حد جمع شوند ، شریان ها به طور کامل بسته می شوند.

پلاک هایی که از تجمع کلسترول در بدن جمع می شوند ، می توانند آسیب ببینند. وقتی پلاک آسیب ببیند ، به یک لخته خون تبدیل می شود که جریان خون را متوقف می کند.

شریان های مسدود یا بسته نگران کننده و خطرناک هستند زیرا می توانند مسدود شوند بروز حمله قلبی در فرد افزایش می یابد و همچنین با انسداد این عروق ، خون نمی تواند به درستی به مغز برسد و سکته مغزی رخ می دهد. فکر می کردید شنیده اید که می گویند سکته یا حمله قلبی رخ داده است.

اما همانطور که قبلاً ذکر شد ، افزایش کلسترول نشانه این نیست که فرد به سرعت متوجه داروها می شود و فقط در صورتی متوجه می شود که یکی از بیماریهای فوق را دارد.

بنابراین برای جلوگیری از این مشکل ، بهتر است افراد با توجه به سنشان هر شش ماه یا هر سال مورد آزمایش قرار گیرند و خود را بررسی کنند. همچنین بهترین راه پیشگیری این است که از رژیم غذایی مناسب پیروی کنید و همیشه فعالیت های بدنی خود را انجام دهید و از تنبلی دوری کنید.

کلسترول بالا چگونه تشخیص داده می شود؟

به طور مشابه ، ما در بالا گفتیم که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد. چرا باید برای سکته یا حمله قلبی دست به دست هم دهیم تا متوجه شویم کلسترول خون ما بالا است؟ نه
تشخیص کلسترول بالا بدون آزمایش غیرممکن است. با یک آزمایش ساده خون ، می توانید بدانید که آیا کلسترول خون شما بالا است یا خیر. مردان بالای 35 سال و زنان بالای 45 سال باید کلسترول خون خود را به طور مرتب چک کنند و آزمایش خون را هر شش ماه تا یک سال انجام دهند.

——- این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: پرسش ها و پاسخ های مهم در مورد بازرسی های دوره ای

همچنین ، اگر بیش از 20 سال سن دارید و اعضای نزدیک خانواده شما بیماری قلبی دارند ، باید از نظر چربی خون بالا نیز آزمایش شوید. حال ، اگر جوان و زیر 20 سال هستید ، اما داروهای خاصی مصرف می کنید یا قبلاً فشار خون بالا دریافت کرده اید ، باید تحت نظر باشید.

وقتی به پزشک مراجعه می کنید و متوجه می شوید که چربی خون بالایی دارید ، حتماً از پزشک بپرسید که چند وقت یکبار باید آزمایش شود. برخی از مواردی که باعث افزایش کلسترول می شوند عبارتند از:

• ضرر – زیان

• فشار خون بالا

پیری و پیری

• وراثت

• اضافه وزن

• عدم فعالیت بدنی

درمان و کنترل کلسترول خون بالا

کلسترول بالا چگونه درمان می شود؟

اما اگر کلسترول بالا دارید ، چگونه باید این اختلال را درمان کنید؟ برای حل این مشکل ، باید شیوه زندگی خود را تغییر دهید. اگر سیگار می کشید و الکل می نوشید ، باید ترک کنید و در طول روز برنامه ورزشی داشته باشید.

اگر اضافه وزن دارید ، باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید و وزن خود را کاهش دهید تا خطر بیماری قلبی کاهش یابد. این امر سطح کلسترول خون شما را متعادل می کند. همچنین ، خوردن میوه و سبزیجات ، ماهی و غلات را فراموش نکنید.

برای آزمایش چربی خون به کجا مراجعه کنیم؟

شما فکر می کردید که آزمایش خون و کسب اطلاعات در مورد چربی خون با مراجعه به آزمایشگاه به راحتی انجام می شود. اما فقط این نیست.

اندازه گیری چربی و سطح کلسترول خون باید با رژیم غذایی پیشگیرانه و گاهی داروها همراه باشد. بنابراین ، اگر این نوع چربی زیاد است ، باید با متخصص تغذیه و پزشک مربوطه مشورت کنید.

مرکز اکسیر قلب و دیابت اکنون نیازهای افرادی را برطرف می کند که به دلیل تمرکز بر بیماری های قلبی عروقی به دنبال راه هایی برای کاهش چربی خون هستند. می توانید از این مرکز نیز دیدن کنید فعال کردن برنامه رژیم غذایی برای کاهش این نوع چربی خون اقدامات ویژه ای انجام دهید.

برای مشاوره رایگان با پزشک مجرب و تعیین وقت با مرکز اکسیر قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، جلان 18 ، پ. ..

-۸۸۰۶۷۱۷۵

-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *