درگیری ترامپ و بایدن بر سر امتیازات اجرایی شورشیان Capital

درگیری ترامپ و بایدن بر سر امتیازات اجرایی شورشیان Capital


رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ روز جمعه وعده داد که “به منظور” دفاع بسیار گسترده “از کمیته مجلس نمایندگان که در مورد شورش کنگره تحقیق می کند ،” همه اقدامات لازم و مناسب “را برای دفاع از سابقه ریاست جمهوری خود انجام خواهد داد. برای دموکرات بودن – کمیته رهبران باید مدارک تهیه شود.

عدم قطعیت در مورد چگونگی پایان پرونده قضایی وجود دارد ، زیرا بسیار نادر است که چنین درگیری هایی بر سر گزارش رئیس جمهورهای سابق که توسط وزارت بایگانی ملی ذخیره می شود ، رخ دهد.

ترامپ با ارسال نامه ای به بایگانی اظهار داشت که کمیته نمی تواند گزارش اولیه ای را که می تواند “میلیون” باشد به دلیل حمایت های قانونی “محدود به ارتباطات ریاست جمهوری ، روند مذاکرات و وکیل-موکل” ارائه ندهد. امتیازات. “

اختلاف حقوقی ممکن است درخواست کمیته را به تأخیر بیندازد یا لغو کند.

بایدن می گوید 6 ژانویه نقطه عطفی در تاریخ حمله طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا و خرابکاری در نتایج کالج بود که شفافیت را تضمین می کرد.

جن زکی ، سخنگوی کاخ سفید روز جمعه در مصاحبه روزانه خود گفت: “رئیس جمهور تصمیم گرفت برای اولین سری اسناد از کاخ سفید که ترامپ از طریق آرشیو ملی به ما داده است ، امتیاز اجرایی را تأیید نکند.”

بعداً ، رئیس جمهور دونالد ترامپ در تجمع 6 ژانویه 2021 ، قبل از شورش کنگره سخنرانی کرد.
وکلا

همانطور که قبلاً گفتیم ، این یک فرایند مستمر است و این تنها اولین مجموعه اسناد است و ما سوالات امتیاز را به صورت موردی ارزیابی می کنیم.

زکی افزود: “واضح است که رئیس جمهور معتقد است درک کامل هم از کنگره و هم از مردم آمریکا برای جلوگیری از تکرار اتفاقات آن روز بسیار مهم است.”

ترامپ با جمعیت زیادی در نزدیکی کاخ سفید صحبت کرد و مدعی شد که برخی از طرفداران وی انتخابات را “دزدیده” اندکی قبل از جستجوی مایک پنس معاون رئیس جمهور در نقض کنگره ، و توئیتر امیدوار است رای دهندگان بایدن را از ایالت های کلیدی رد کنند. ..

رئیس جمهور جو بایدن
رئیس جمهور جو بایدن می گوید لازم نیست امتیازات اجرایی از بایگانی ملی از طریق سوابق پیشین خود به دست آید.
AP

تجزیه و تحلیل یک فیلم در وال استریت ژورنال نشان داد که اعضای گروه Proud Boys در آغاز درگیری با پلیس ، از جمله کمک به شکستن محیط خارجی هنگام صحبت ترامپ ، مثر بوده اند.

پس از کشته شدن اشلی بابیت ، سه نفر دیگر از حامیان ترامپ در تیراندازی پزشکی کشته شدند. برایان سینیک ، افسر پلیس کنگره آمریکا در رگابی با شورشیان و چند افسر پلیس کشته شد و حداقل یکی از شورشیان متهم خودکشی کرد.

اشلی بابیت ، زنی که در 6 ژانویه 2021 در محاصره ماگا در کنگره آمریکا در واشنگتن دی سی تیرباران شد و کشته شد.
اشلی بابیت معترض در حالی که سعی می کرد از طریق در شکسته در لابی مجلس نمایندگان در جریان شورش کنگره کشی کند ، به ضرب گلوله کشته شد.
توییتر

ترامپ روز جمعه در بیانیه ای گفت: “دموکراتهای چپگرای چپگرای تلاش کردند روسیه را تعقیب کنند ، آنها استیضاحات دروغین را امتحان کردند و اکنون آنها بار دیگر سعی می کنند از کنگره برای آزار و اذیت مخالفان سیاسی خود استفاده کنند.” خواسته های آنها بر اساس قانون یا واقعیت نیست – این فقط یک بازی این سیاستمداران است. ”

ترامپ افزود: “دموکرات ها از قدرت مست هستند ، اما این حمله وحشتناک به قانون اساسی ما و سابقه های مهم قانونی کارساز نخواهد بود. تحقیقات جعلی این کمیته در مورد روسیه بیش از 6 ژانویه تقلب روسیه نیست. در عوض ، آنچه در حال رخ دادن است استفاده از قدرت دولتی برای سکوت ترامپ و کمپین بازسازی ایالات متحده است ، بزرگترین دستاورد ما در تمام دوران.

جاناتان شوب ، وکیل سابق وزارت حقوق ، در تحلیلی طولانی برای وبلاگ حقوقدان در سال جاری نوشت که حقوق روسای جمهور سابق بر اسناد نامشخص است. او درباره زمینه تاریک حقوقی در زمینه محاکمه استیضاح ترامپ نوشت که گفته می شود این شورش را برانگیخته است.

وی نوشت: “اگر ترامپ سعی کند در جلسه استیضاح بعدی امتیازات اجرایی خود را اعلام کند ، اما بایدن از آن حمایت نمی کند ، این اولین بار است که یک رئیس جمهور سابق برخلاف الزامات کنونی سعی می کند امتیازات اجرایی علیه کنگره را تأیید کند.”

وی گفت: [court precedent from the case Nixon v. Administrator of General Services] یا هر گونه تصمیم دیگر دادگاه در صورت وجود چنین درگیری ، نتیجه قطعی را تحمیل می کند. هیچ سابقه کنگره مربوطه وجود ندارد. ”

دوشنبه ، 18 ژانویه 2021 ، یک نگهبان در بایگانی ملی در نزدیکی مرکز ملی در واشنگتن دی سی نشسته است.
جاناتان شوب ، وکیل سابق استدلال می کند که روسای جمهور سابق برای حفاظت از اسناد اداری خود ، مانند آرشیو ملی ، سابقه قانونی ندارند.
از طریق بلومبرگ گتی ایماژ

برخی از حامیان ترامپ همچنین پیشنهاد کردند که کمیته مجلس نمایندگان با تلاش برای تسلیم شدن آنها مبارزه کند.

استیو بنن ، استراتژیست سابق کاخ سفید ، که در طول ناآرامی ها کارمند کاخ سفید نبود ، گفت که توصیه های کمیته را رعایت نمی کند – از کمیته خواست که دیگر توهین های جنایتکارانه علیه کنگره را رد نکند. به “

“در حالی که PSC از حسن نیت در برخورد با شاهدانی که مایل به همکاری با تحقیقات ما هستند استقبال می کند ، ما به هیچ شاهدی اجازه نمی دهیم فرض مشروع یا تلاش برای پایان ساعت را رد کند ، و ما به سرعت توهین به کنگره را در نظر می گیریم. ، “رئیس Repender بنی تامپسون (D-Miss) و نایب رئیس.

6 ژانویه 2021 واشینگتون دی سی ، ناحیه کلمبیا ، ایالات متحده: وفاداران ترامپ در شورش و نقض کنگره در سراسر کنگره دیده شده اند.  شورشیان پنجره ها را شکستند و کنگره را شکستند تا نتایج انتخابات 2020 را لغو کنند.
دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا به شدت از دموکرات ها برای استفاده از قیام سرمایه داری برای ساکت کردن جنبش “آمریکا را دوباره بزرگ کن” انتقاد کرد.
ZUMAPRESS.com

کش پاتل ، دستیار و وکیل سابق ترامپ که در زمان قیام در پنتاگون خدمت می کرد ، در بیانیه ای اعلام کرد که نمی داند در حال انجام چه کاری است.

پاتل گفت: “من می توانم تأیید کنم که من به موقع به زیرنویس پاسخ داده ام. فراتر از آن ، من هیچ چیزی در مورد معاملات محرمانه ای که با کمیته انجام داده ام فاش نخواهم کرد.” “اما می توانم به شما اطمینان دهم ، به گفتن ادامه خواهم داد. حقیقت این است که مبارزه با پول نقد بر کمک به هر آمریکایی که در داخل سانسور شده و به اشتباه ارائه شده است متمرکز شده است.

لیز چنی
آقای لی چنی گفت که هر شاهدی که به توصیه های کمیته شورا توجه نکند مجازات خواهد شد.
AP
استیو بنن ، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید
استیو بنن ، رئیس سابق کارکنان کاخ سفید از پیروی از توصیه کمیته مجلس نمایندگان خودداری کرده است.
وکلا

مبارزه برای امتیازات اجرایی در گذشته ، ارتباط مطالبات کنگره را برجسته کرده است. به عنوان مثال ، جان بولتون ، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ هرگز در اولین جلسه استیضاح ترامپ شهادت نداد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *