در جاده دوباره با حیوانات خانگی خود – پاپ نیوز


ویراستار عزیز،

با کاهش محدودیت های بیماری همه گیر، بیشتر مردم مشتاق هستند که در تعطیلات فرار کنند و می خواهند حیوانات خانگی خود را نیز شامل شوند. بردن حیوان خانگی خود می تواند استرس زا باشد – برای هر دوی شما. برنامه ریزی از قبل، مهار مناسب و کمک می تواند به آنها در درمان بیماری حرکت و اضطراب اطراف سفر کمک کند. ابتدا، حداقل یک هفته قبل با دامپزشک خود تماس بگیرید تا کپی هایی از سوابق پزشکی و ایمن سازی حیوان خانگی خود را دریافت کنید تا به تیم دامپزشکی اجازه دهید مدارک و هرگونه بسته بندی لازم را آماده کند. حتی برای سفرهای کوتاه نمی توانید شرایط اضطراری را پیش بینی کنید، بنابراین بهتر است یک کپی از پرونده پزشکی خود داشته باشید.

در صورت لزوم، گواهی سلامت باید حداکثر ۱۰ روز قبل از سفر تکمیل شود، بنابراین از قبل برنامه ریزی کنید تا با دامپزشک خود برنامه ریزی کنید.

یک کیت مسافرتی برای حیوان خانگی خود ببندید. شامل دارو، افسار، غذای تازه، آب، کاسه، کیسه زباله یا سطل زباله و سطل زباله و همچنین لوازم نظافت باشد. اگر حیوان خانگی شما در طول سفر در لانه یا ماشین تصادف کرد، پدهای یکبار مصرف و مقداری دستمال مرطوب در کیسه کمک خواهد کرد. مطمئن شوید که حیوان خانگی شما دارای یک نوع شناسه با شماره تلفن همراه فعلی شما از جمله گربه است.

بسیاری از سگ ها و گربه ها عاشق ماشین سواری هستند. دیگران در ماشین بسیار مضطرب می شوند و حتی سوار شدن به ماشین (یا حامل) می تواند گیج کننده باشد! این باعث نگرانی همه می شود. اولین قدم برای کمک این است که آنها را به جعبه یا کریر در خانه عادت دهید. آن را چند روز قبل برای کاوش کنار بگذارید.

یکی از دلایل اصلی نگرانی سگ ها و گربه ها در مورد سفر با ماشین، بیماری حرکت است. آیا تا به حال در کودکی بیمار ماشین شده اید؟ اگر این کار را کردید، احتمالاً به یاد خواهید آورد که وحشتناک بود. همین امر در مورد حیوانات خانگی ما نیز صدق می کند. سگ ها لب هایشان را می لیسند، آب دهانشان را می لیسند و شلوارشان را می لیسند. گربه ها بدترین حالت را دارند: آنها اغلب در حامل دائماً جیغ می زنند، آب دهان می دهند، کف می کنند، استفراغ می کنند، ادرار می کنند، مدفوع می کنند (یا همه آنها). برای دریافت توصیه هایی در مورد موثرترین داروها برای بیماری حرکت در سگ ها و گربه ها با دامپزشک خود تماس بگیرید. ایده خوبی است که قبل از سفر بزرگ خود از داروهای بیماری حرکت همانطور که تجویز شده است استفاده کنید. بدانید که آرام کردن یا آرام کردن حیوان خانگی در سفر توصیه نمی شود، زیرا این داروها می توانند باعث مشکلات تنفسی، فشار خون و تنظیم دما در حیوانات خانگی شوند.

هم فرمون ها و هم رایحه درمانی می توانند به حیوانات خانگی شما کمک کنند. فرمون ها (Adaptil برای سگ ها و Feliway برای گربه ها) رایحه های بدون بو هستند که می توان آنها را روی تخته های کف، در حمل کننده حیوانات خانگی و جایی که حیوان خانگی شما ۱۰ دقیقه قبل از پرواز سوار می شود اسپری کرد. آنها را می توان از دامپزشک یا آنلاین دریافت کرد و نشان داده شده است که استرس و اضطراب را کاهش می دهند. نشان داده شده است که اسطوخودوس باعث کاهش اضطراب در سگ ها هنگام رانندگی می شود.

در حالی که ما دوست داریم حیوانات خانگی خود را برای راحتی در صندلی جلو نگه داریم، نگه داشتن آنها در پشت از پرت شدن حواس ما جلوگیری می کند و از آسیب دیدن کیسه هوا در صورت تصادف جلوگیری می کند. ضربه برخورد یا حتی ترمز شدید می تواند حیوان خانگی شما را باز کند و باعث آسیب جدی شود. بسیاری از حیوانات خانگی بدون بیمه در تصادفات رانندگی کشته یا گم می شوند و وحشت زده از صحنه فرار می کنند.

امن ترین راه برای جلوگیری از سفر حیوانات خانگی با ماشین این است که آنها را روی زمین در صندلی عقب قرار دهید یا آنها را در قسمت بار عقب نصب کنید. لانه باید به خوبی تهویه شود و به اندازه کافی بزرگ باشد که حیوان خانگی بتواند بایستد، بنشیند، دراز بکشد و بچرخد. سایر گزینه های نگهدارنده شامل کمربند ایمنی، کمربند ایمنی و صندلی های مخصوص حیوانات خانگی است. حمل گربه ها را می توان به کمربند ایمنی وصل کرد. بسیاری از حیوانات خانگی هنگامی که حامل پوشیده شده است احساس امنیت بیشتری می کنند.

هرگز حیوانات خانگی خود را بدون مراقبت در وسیله نقلیه پارک شده رها نکنید، مهم نیست که دمای بیرون چقدر است، حتی زمانی که پنجره ها برای مدت طولانی باز می مانند. برای استراحت هر چند ساعت یکبار برنامه ریزی کنید. صرفه جویی در مصرف آب و فرصت رفتن به دستشویی. به گربه‌ها اجازه ندهید از جعبه زباله در قسمت‌های راحتی خود استفاده کنند، مگر اینکه حداقل یا محدود باشند: آنها به ندرت از آن استفاده می‌کنند و گذاشتن آنها در محفظه ماشین خطرناک است: وقتی در باز است می‌توانند این کار را انجام دهند.

اگر قصد دارید با حیوان خانگی خود به خارج از کشور سفر کنید، از وب سایت وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) برای اطلاع از الزامات و مقررات مربوط به مکان(هایی) که قرار است به آن سفر کنید و از آنجا سفر خواهید کرد، بازدید کنید. این می تواند یک فرآیند پیچیده باشد.

در مورد الزامات سفر حیوانات خانگی و مشخصات لانه با خطوط هوایی تماس بگیرید. هر خط هوایی ممکن است متفاوت باشد، اما مشخصات کلی را می توان در وب سایت انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) یافت. به یاد داشته باشید که اگر حیوان خانگی شما با شما در کابین سفر نمی کند، آنها منتظر خواهند بود (بدون تهویه مطبوع)، بنابراین اگر هوا خیلی گرم باشد ممکن است اجازه نداشته باشند.

نژادهای بینی کوتاه و صورت صاف ممکن است به دلیل خطرات ایمنی از پرواز در محموله منع شوند. برخی از نمونه ها عبارتند از بولداگ، بوستون تریر، باکسر و پاگ، و همچنین گربه ایرانی یا هیمالیا. هنگامی که با حیوان خانگی خود برای تعطیلات طولانی برنامه ریزی می کنید، آماده بودن بسیار مهم است و می تواند تفاوت را ایجاد کند. در مورد هر سوال دیگری در مورد سفر با حیوان خانگی خود با دامپزشک خود صحبت کنید.

کاتلین شاو یکی از اعضای سندیکای دامپزشکان است