دستورالعمل خرید شیر | قسمت دوم


دستورالعمل خرید شیر

این پست از سایت دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، در ادامه قسمت قبل (راهنمای کامل خرید محصولات لبنی | قسمت 1). ما هزینه می کنیم تا محصولات لبنی تا پایان کار با ما بماند.

جدول ارزش غذایی:

درج جدول ارزش غذایی بر روی برچسب بسته بندی مطابق قوانین کشور اختیاری است. با این حال ، سازنده با ارسال این جدول اطلاعات بیشتری را در اختیار مشتری قرار می دهد. نکته قابل توجه مفید بودن این جدول است. متأسفانه ، معلوم می شود که سازنده عوامل غیر مرتبطی را در این جدول قرار می دهد که برای شما بی فایده است. به عنوان مثال ، درصد مواد خشک یک عامل تغذیه ای نیست ، اما استانداردهای مواد غذایی میزان مواد خشک یا رطوبت را به عنوان یک عامل کیفی برای جلوگیری از تقلب بیان می کنند و تولیدکنندگان نمی توانند محصولی را تولید کنند که درصد مواد خشک آن کمتر از استاندارد باشد. و ورود به این جدول بی فایده است. همچنین برخی از تولیدکنندگان میزان نمک را به جای سدیم ذکر می کنند که باید اصلاح شود. گاهی جدول به زبان انگلیسی وارد می شود که تصور می شود برای همه آماده نیست. در هر صورت ، درج جدول ارزش غذایی می تواند راهنمای شما در انتخاب محصول مناسب با ارزش غذایی باشد.

بسته بندی:

بسته بندی نقش مهمی در جذب مشتری و بازاریاب دارد. بسته بندی باید محصولات غذایی را در برابر عوامل خارجی محافظت کند و از نفوذ رطوبت ، گازها و عوامل خارجی جلوگیری کند. اطلاعات مربوط به بسته بندی مهم و گاه سرنوشت ساز است. تاریخ تولید و انقضا ، شرایط نگهداری و گاهی توصیه های مصرف روی بسته بندی موارد مهمی است که مصرف کنندگان باید به آن توجه کنند. گاهی اوقات تولیدکنندگان جداول ارزش غذایی را که راهنمای مصرف کننده در کنترل غذا هستند ، درج می کنند. شکل بسته بندی شده و سهولت استفاده از موارد مهم خرید محصول است. هنگام خرید محصول ، مطمئن شوید که اندازه و حجم بسته بندی یا وزن محصول با نیاز شما مطابقت دارد ، زیرا محصولات لبنی دارای تاریخ انقضا محدود هستند و می توانند قبل از مصرف منقضی شوند.

دستورالعمل خرید شیر |  متخصص تغذیه اصفهان

کیفیت:

کیفیت درجه ای است که با توجه به ویژگی های خاص محصول مورد نیاز است. شرایط و ضوابط مشتری الزامات را قضاوت می کند. بنابراین ، محصول غذایی باید دارای خواص و ویژگی هایی باشد که محصول دارد. کلیه محصولات تولید شده باید مطابق با استانداردهای ملی ایران باشد. توسط موسسه استاندارد و وزارت بهداشت نظارت می شود. محصولات لبنی موجود در بازار پاستوریزه یا استریل می شوند. این محصولات معمولاً فاقد باکتری های بیماری زای مضر هستند. با این حال ، عملکرد صحیح تجهیزات کارخانه ، بسته بندی ، ذخیره ، حمل و تحویل به مشتریان بر کیفیت شیمیایی و میکروبی آن تأثیر می گذارد.

محصولاتی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند ویتامین ها و مواد مغذی خود را از دست می دهند و چربی آسیب می بیند. بسته بندی محصول باید سالم و عاری از هرگونه پارگی و آسیب باشد. دمای یخچال در مرکز تامین باید مطابق توصیه های سازنده باشد. می توانید این صحت را از صفحه نمایش یخچال که دما را نشان می دهد ، بررسی کنید. برخی از تولید کنندگان از اصطلاح HACCP بر روی بسته بندی خود استفاده می کنند. این عبارت به معنای تضمین سلامت و ایمنی غذا از مواد اولیه یا مزرعه و دام تا میز ناهار خوری است. در ایران ، برخی از تولید کنندگان این گواهی را برای برخی از این مراحل دریافت می کنند ، بنابراین سلامت محصول فقط در مراحل خاصی مانند مواد اولیه یا خطوط تولید تضمین می شود.

بنابراین ، ارائه اطلاعات مورد نیاز با توضیحات بیشتر به مصرف کننده و جلوگیری از گمراهی مصرف کننده مفید است.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای اساسی تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر کلیک کنید. رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان.


مطالب توصیه شده:

حساسیت غذایی

غذاها برای حساسیت غذایی بی فایده و مضر هستند

مصرف هندوانه و چاقی

مصرف گوشت قرمز به طور گسترده ممنوع است

راهکارهای کنترل گرسنگیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *