دیگر مشکل ازدحام در ندامتگاه ها وجود ندارد. میشا خداوردیان: صبح


در ۳ می، دادگاه حقوق بشر اروپا (ECHR) به نفع ارمنستان رای داد و اعلام کرد که ولودیا آویتیسیان به دلیل رفتار یا مجازات غیرانسانی یا تحقیرآمیز در ندامتگاه نوباراشن بازداشت شده است. ECHR جمهوری ارمنستان را به پرداخت غرامت به مبلغ ۳۹۰۰ یورو به ولودیا آویتیسیان ملزم کرد.

«وضعیت در ندامتگاه‌ها هنوز با وضعیت مطلوب فاصله دارد، اگرچه در این مورد صحبت از سال ۱۳۹۴ است. حتی امروز نیز به صورت روزانه نظارت می‌کنیم و نامه‌هایی را به وزارتخانه ارسال می‌کنیم، از جمله در مورد شرایط بازداشت، چه در ندامتگاه نوبراشن. جایی که سلول های اعتصاب کنندگان وحشتناک است یا در ندامتگاه ابوویان. به عبارت دیگر، این موضوعی است که هنوز در ارمنستان فوریت دارد. همچنین پاسخ وزارتخانه مبنی بر وجود مشکل وجود دارد و در حال حل شدن است، «این فرد امروز در ندامتگاه «نوبراشن» سازمان‌دهی شده در «مرکز رسانه» در شرایط غیرانسانی نگهداری شد. «ECHR v. ارمنستان، گفت: “زاروهی هوانیسیان، رئیس گروه ناظران عمومی که کنترل عمومی در ندامتگاه های وزارت دادگستری را انجام می دهند.

میشا خداوردیان، رئیس اداره سیاست گذاری تعزیرات و تعزیرات وزارت دادگستری، خاطرنشان کرد: ۱۰ ندامتگاه داریم که برای ۴۵۰۰ نفر طراحی شده است و ۲۲۰۰ نفر در ندامتگاه نگهداری می شوند. این در حال حاضر نشان می دهد که مشکل ازدحام بیش از حد دیگر وجود ندارد و حل این مشکل از لحظه ثبت نام در سال ۲۰۰۴ آغاز شده است. این مقام اطمینان داد که مشکلات ثبت شده است، در حال حل شدن هستند.

جزئیات در ادامه ویدیو

نلی گریگوریان

بر اساس قانون کپی رایت و حقوق وابسته، تکثیر گزیده مطالب خبری نباید بخش قابل توجهی از مطالب خبری را آشکار کند. هنگام بازتولید گزیده ای از مطالب خبری در سایت، ذکر نام رسانه در عنوان گزیده و همچنین قرار دادن لینک فعال سایت الزامی است.