دی بلاسیو وعده می دهد که برنامه هدیه و استعدادهای اختصاصی مدارس نیویورک را جایگزین کند

دی بلاسیو وعده می دهد که برنامه هدیه و استعدادهای اختصاصی مدارس نیویورک را جایگزین کند


دولت بلاسیو همچنین برنامه هایی برای حذف برنامه جایزه و استعدادهای فعلی ، شناسایی دانش آموزان با “هدایا” و تغییر چشمگیر روش مطالعه خود را اعلام کرده است ، و افزود که دانش آموزان با افزودن “توصیه سریع” مناسب برای کلاس سوم “عادی” خواهند ماند. و فراتر از دانش آموزان. در کلاسهای آموزشی همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، شهر اجرای آزمون هدیه و استعداد برای کودکان چهار ساله را متوقف می کند. همه دانشجویانی که در حال حاضر در برنامه ثبت نام کرده اند می توانند ادامه دهند.

برنامه G&T تفکیک نژادی در شهر نیویورک از دیرباز نقطه عطفی در محافل آموزشی در پنج شهر و سراسر کشور بوده است. آزمون چند ساعته ای که برای ارزیابی کودکانی که وارد مهد کودک می شوند مورد استفاده قرار گرفت ، بحث برانگیز بود. منتقدان امتحان استدلال کردند که این آزمون متناسب با سن است ، در اندازه گیری استعداد واقعی ناکام است و دانش آموزان را با منابع محدود مورد تبعیض قرار می دهد.

با استفاده از این آزمون برای سال تحصیلی 2019-20 ، تنها 6 درصد از دانش آموزان مهد کودک G&T شهر که در پیش دبستانی پذیرفته شده بودند سیاه پوست بودند و تنها 8 درصد آنها لاتین بودند. وقتی امتحان با توصیه شهر و قرعه کشی جایگزین شد ، دانش آموزان در جوامع کم درآمد مزایای بیشتری دریافت کردند. در حال حاضر ، مقامات می گویند که به همه مربیان مهد کودک در شهر آموزش فوری ارائه می دهند – تعداد مدارس برنامه ریزی شده ابتدایی را از 80 به 800 به سرعت افزایش می دهند. همچنین معلمان بیشتری را برای ارائه این مشاوره در مناطقی که برنامه های هدیه کم است یا هیچ برنامه هدیه ای وجود ندارد ، جذب می کند. همه دانش آموزان کلاس سوم برای غنی سازی بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند.

دولت بلاسیو برنامه آموزشی جدید جدید خود را “نیویورک روشن” نامگذاری کرده است که می گوید به 65000 مهد کودک خدمات می دهد ، 26 برابر بیشتر از 2500 دانش آموز مهد کودک که در حال حاضر در برنامه G&T ثبت نام کرده اند.

“دوران قضاوت در مورد کودکان چهار ساله در محاکمه به پایان رسیده است. شهردار بیل دی بلاسیو گفت ، برخلاف تعدادی منتخب ، نیویورک روشن برای ده ها هزار کودک با استعداد مشاوره سریع ارائه می دهد. “هر کودک در شهر نیویورک مستحق پتانسیل کامل خود است و این مدل جدید و عادلانه این فرصت را به آنها می دهد.”

یک مجمع عمومی در سطح شهر و جلسه ای برای بحث در مورد تغییرات برگزار می شود ، اما تاریخ آن اعلام نشده است. مقامات گفتند که برنامه جدید در ماه دسامبر آغاز می شود ، اما سرانجام سرنوشت آن به شهردار بعدی واگذار می شود ، که یک ماه بعد کار خود را آغاز می کند. اریک آدامز ، نامزد دموکرات شهردار ، گفت که مایل است برنامه های کارآمدتری را در محله های کم درآمد ارائه دهد ، اما نگفته است که از انحلال کامل این برنامه چند دهه ای حمایت می کند.

اریک این طرح را ارزیابی می کند و در صورت شهردار شدن ، حق اعمال سیاست ها را بر اساس نیازهای دانش آموزان و والدین حفظ می کند. ایوان تئوس ، مشاور ارشد و ناشر کمپین آدامز می گوید ، بدیهی است که وزارت آموزش و پرورش باید نتایج را برای کودکان در مناطق کم درآمد بهبود بخشد.

در اوج همه گیری ، دو بلاسیو قول داد که هدایا و مهارت های خود را به عنوان بخشی از تغییر سیاست های ثبت نام که اعلام کرده بود ، اصلاح کند ، اما در بهار امسال تصمیم گرفت آزمایش بیشتری انجام دهد. با این حال ، شورای آموزش و پرورش شهر به قرارداد امتحان رای داد که باعث از بین رفتن آن شد. گفته می شود ریچارد کورانزا ، رئیس سابق مدرسه از تصمیم اولیه شهردار برای ادامه تحقیقات بیشتر عصبانی بوده است ، که گفته می شود در تصمیم او برای استعفا دخیل بوده است. کارگروه تنوع خود شهردار چندین سال پیش حذف G&T را توصیه کرده بود.

این یک داستان در حال توسعه است و به روز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *